Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 14:05:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Botanická Liberec 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Botanická Liberec
Teta píše:
Tak jsem po čase zavítala na stránky botanky, a ejhle co jsem si nepřečetla...

http://www.botaniliberec.cz/novinky-26-zari.php

....když pak vidím, co krásných orchidejí vám všem doma roste a kvete, tak si myslím, že Češi stále umí..... a nemusí být kvůli tomu organizovaní.... :)
Více to nebudu komentovat..... nemá to cenu.... :) ale docela mě to rozzlobilo, když jsem to četla poprvé...... :

Při vší úctě ke znalostem toho pána... Zaspává dobu. Kdyby tomu tak bylo jak píše, tak by například Ludo už dávno zkrachoval.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 25. říj 2014 6:33:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Botanická Liberec
spíš by skrachovali všichni prodejci. Mysím si ,že je tomu přesně opačně .Samozřejmě je plno lidí co mají jen ty marketovky a je jich podle pohybu na netu a to vemu jen pár for(procházím pravidelně 3 česká,2 polská,německé a někdy mrknu na USA) a FB hromady a stále přibávají další.Je to způsobeno částečně velmi nízkou cenou phalů v marketech ale i jakousi modou a zjištěním,že to není až tak složitě jak to na první pohled vypadá.Sám jsem takto začal a časem si koupil jednu botaniku ,další a další a dnes by u mně lupou hledal markéťáky.Spolky nejsou samospasné a sám nejsem členem žádného(nesnáším jakékoliv organzovaní).Nemám na to ani čas a ani chuť někde trajdat po práci.Samozřejmě se nebráním žádným kontaktům a i po netu poznáte fajn lidí,kteří mají stejný zájem nebo spíš koně.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


sob 25. říj 2014 17:04:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 10:20:34
Příspěvky: 303
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Botanická Liberec
My v Brně v BZA máme zase úplně jiné zkušenosti z lidmi kteří se věnují pěstování orchidejí. Někdy se až nestačíme divit, jak se jim daří a s čím vším se nám mohou pochlubit. Proto také dvakrát ročně otvíráme celou sbírku včetně pěstebních skleníků. Zájem zejména o botanické druhy každý rok neustále roste. Naše sbírka se rozrůstá každým rokem minimálně cca. o 30 taxonů převážně čistých druhů nemluvě o výsevech. Takže se nemůže stát, že by návštěvník neobjevil něco nového.


ned 26. říj 2014 20:51:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Botanická Liberec
I ty české davy každoročně v Drážďanech svědčí o tom, že je vše jinak než RNDr. CSc. píše.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 27. říj 2014 7:46:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Botanická Liberec
Paphio, pravda je že se hodně nakupuje,ale je taky spousty lidí, kteří mají orchidejí hodně a polovina z toho jim nekvete, někdy je méně jepší než více,ale to mi rozumíteco tím chci říct. Samozřejmě rady zkušených jdou nade vše......Věra


pát 31. říj 2014 7:36:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Botanická Liberec
To je super přístup a je krásné, že se ta botanka takto otevírá! Mohu jen závidět! Bohužel to mám dost daleko, takže jsem ji ještě nenavštívila.... ale určitě se mi to jednou podaří... :)
A když se Vám to tam tak rychle rozrůstá, je to stále kam dávat? Tohle není tak málo....


vocabolo píše:
My v Brně v BZA máme zase úplně jiné zkušenosti z lidmi kteří se věnují pěstování orchidejí. Někdy se až nestačíme divit, jak se jim daří a s čím vším se nám mohou pochlubit. Proto také dvakrát ročně otvíráme celou sbírku včetně pěstebních skleníků. Zájem zejména o botanické druhy každý rok neustále roste. Naše sbírka se rozrůstá každým rokem minimálně cca. o 30 taxonů převážně čistých druhů nemluvě o výsevech. Takže se nemůže stát, že by návštěvník neobjevil něco nového.


pát 31. říj 2014 11:55:14
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Botanická Liberec
Myslím, že dříve to jinak možné nebylo - k rostlinám se člověk jinak dostal velmi omezeně.... ale problém dnešní doby je nedostatek času - a to na vše.... takže si myslím, že to je důvod, proč spolky skomírají.... jinak určitě osobní kontakt je nade vše.... ale vidím to třeba u sebe - já bych taky na to čas asi neměla....ale to neznamená, že když nejsou pěstitělé organizovaní, že to neumí nebo nemají úspěchy.... spousta vás je toho dokladem....
možná, že to stojí více času vychytat pěstitelské chyby, ale ono ještě neznamená, že osobní kontakt vám zaručí rady "zadarmo" od zkušenějšího pěstitele.... každopádně mít za kamaráda někoho zkušenějšího je k nezaplacení! To bych brala! Takhle jsem nesmírně vděčná, že existují alespoň fóra, kde jsou pěstitelé ochotní poradit méně zkušeným s pěstováním! Ať už u nás, nebo jinde ve světě..... stojí to také spoustu času s hledáním těchto informací, ale je pravda, že to člověk může hledat třeba o půlnoci.... :lol:


drroman píše:
spíš by skrachovali všichni prodejci. Mysím si ,že je tomu přesně opačně .Samozřejmě je plno lidí co mají jen ty marketovky a je jich podle pohybu na netu a to vemu jen pár for(procházím pravidelně 3 česká,2 polská,německé a někdy mrknu na USA) a FB hromady a stále přibávají další.Je to způsobeno částečně velmi nízkou cenou phalů v marketech ale i jakousi modou a zjištěním,že to není až tak složitě jak to na první pohled vypadá.Sám jsem takto začal a časem si koupil jednu botaniku ,další a další a dnes by u mně lupou hledal markéťáky.Spolky nejsou samospasné a sám nejsem členem žádného(nesnáším jakékoliv organzovaní).Nemám na to ani čas a ani chuť někde trajdat po práci.Samozřejmě se nebráním žádným kontaktům a i po netu poznáte fajn lidí,kteří mají stejný zájem nebo spíš koně.


pát 31. říj 2014 12:03:00
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Botanická Liberec
To je pravda.... jen za hybridy tam asi takové kvantum lidí nejezdí... (i když nic proti hybridům, tam je mají alespoň opečovávané, což v marketu nikdy nevíte, jak dlouho to nějaká "trubka" nechala venku na chladném počasí, protože je jí to jedno.... tihle prodejci vědí, že když jim to zdechne, jde to z jejich kapsy.... market to prostě odepíše... :( )
A zrovna u vás je vidět, že i když nemáte skleník a rostliny máte jen v bytě, tak vám spolehlivě rostou a kvetou.....tedy klobouk dolů a rozhodně ne povýšenecké "když Češi ještě uměli...."
;)


Paphio píše:
I ty české davy každoročně v Drážďanech svědčí o tom, že je vše jinak než RNDr. CSc. píše.


pát 31. říj 2014 12:07:20
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Botanická Liberec
Příloha:
20150418_143328.jpg
20150418_143328.jpg [ 154.3 KiB | Zobrazeno 6116 krát ]
Když odhlédnu od jisté povýšenosti pana ředitele, kytky právě nyní vystavené jsou pěkné. Nejen orchideje, krásně přikořeněné phalaenopsisy na kůře, mannii a lobii, chiloschisty junnanensis a parishii, Bulb. sumatranum, D. pulchelum a chrystianum, ale mají tam přehlídku botanických begonií, několik vyvázaných malých.
Bohužel focení mobilem přes sklo nebylo úspěšné, pouze přikořeněná Masdevallia caesia se trochu povedla. Teda masdevallie na kůře? To jsem na to koukala. :?


ned 19. dub 2015 6:32:38
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Botanická Liberec
Příloha:
Dendrobium gregulus.jpg
Dendrobium gregulus.jpg [ 168.96 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]
Příloha:
Cymbidium chloranthum.jpg
Cymbidium chloranthum.jpg [ 186.96 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]
Příloha:
Aerides quinquevulnera.jpg
Aerides quinquevulnera.jpg [ 178.79 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]
Tentokrát jsme si chrochtali. I fotit to šlo, i když mnohé jsem k presentaci zavrhla.


Přílohy:
Dendrobium mohlianum.jpg
Dendrobium mohlianum.jpg [ 181.29 KiB | Zobrazeno 5770 krát ]
sob 06. úno 2016 16:09:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron