Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 17:30:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Keiki na Phalaenopsis kvete 
Autor Zpráva

Registrován: pon 21. pro 2009 13:48:58
Příspěvky: 6
Příspěvek Keiki na Phalaenopsis kvete
Předem se omlouvám z kvalitu fotek ale i tak je to nadhera že na květním stvolu vyrosla osnož a zaroveň i vykvetla.


Přílohy:
P6060421k.jpg
P6060421k.jpg [ 184.61 KiB | Zobrazeno 4744 krát ]
P6060420k.jpg
P6060420k.jpg [ 55.1 KiB | Zobrazeno 4708 krát ]
ned 06. čer 2010 21:13:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Keiki na Phalaenopsis kvete
Ahoj,
jeste foto meho tmaveho vinoveho faliku,ktery ma keiku s 5 kvet,uz je stara je tu nekde na foru.Je to stejne zvlastni,ze takova mala rostlinka ma silu vyhodit vyhonek.Zivi ji jeste materska rostlina,myslim,ze ano,vid? Me se kvetouci keika odloupla od stare rostliny a pak uz se ji moc nedarilo.Davam ji ale na 3 korinky kazdy den male banky s vodou a uz ji roste novy korinek.Skoda,ze kdyz mela tenkrat 3 kvetouci keiky,tak jsem ty dve brzy oddelila a jsou z nich chcipaci.Ale jeste u jednoho faliku uz je velka keika,tak jsem zvedava,jestli pak taky vyhodi vyhonecek.Doporucuji opravdu ty male banecky-kdyz se zeptas v kvetinarstvi,tak maji ruzne velikosti.Ja davam nejvetsi Vandam a pak taky falenakum,co jim vysi koreny ven.At ti dlouho vydrzi a kdyz se ji bude darit,tak ji budou postupne dorustat poupatka odshora.


Přílohy:
falik s keikou.JPG
falik s keikou.JPG [ 145.33 KiB | Zobrazeno 4712 krát ]
pon 07. čer 2010 10:02:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 7:46:46
Příspěvky: 19
Bydliště: Strakonice
Příspěvek 
mohla bych se zeptat, nevíte někdo, jak docílit toho, aby mi phal udělal keiku? jeden není moc v dobrým stavu, ale má krásnou barvu, tak bych o nej nerada přišla, už jsem ho přesadila a nic....dá se toho nějak docílit záměrně?


úte 08. čer 2010 7:31:26
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Keiki na Phalaenopsis kvete
Podle mne toho docílit záměrně nejde, buď keiku udělá nebo ne, některé k tomu mají sklony, jiné ne, mě jedna keikovala těsně před tím než odešla do věčných lovišť a jiné co jsem měla tak ani jedna keiku nevytvořila, někde se uvádí, že tvoří keiku při špatné péči, ale tomu moc nevěřím


úte 08. čer 2010 7:37:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re:
Prodávají se na to různé pasty. Jsou drahé, nevím jak moc ůčinné, dost pochybuji o efektivitě.
Njanka píše:
mohla bych se zeptat, nevíte někdo, jak docílit toho, aby mi phal udělal keiku? jeden není moc v dobrým stavu, ale má krásnou barvu, tak bych o nej nerada přišla, už jsem ho přesadila a nic....dá se toho nějak docílit záměrně?


úte 08. čer 2010 10:29:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re:
Njanka píše:
mohla bych se zeptat, nevíte někdo, jak docílit toho, aby mi phal udělal keiku? jeden není moc v dobrým stavu, ale má krásnou barvu, tak bych o nej nerada přišla, už jsem ho přesadila a nic....dá se toho nějak docílit záměrně?

zkuste nařízkovat květní stvol. Vyzkoušela jsem to, a vyšlo to na jednom řízku. Někde tu byly fotky jak to začínalo. Teď je stav takový, že po 3/4 roce od řízkování má tři kořínky a vlastní květní stvol (začal narůstat asi před dvěma měsíci). Nechci tímto způsobem rostlinu množit, spíš mě to zajímá, jako pozorování s čím a jak si rostlina poradí. Mimochodem, to že mateční rostlina vyživí keiki, mi přijde celkem normální. Ale že keiki vydrží žít na řízku stvolu jen s vody a kapky Biplantolu a ještě udělá kořeny a stvol, to mi přijde zajímavé.
Jinak souhlasím s Pafkou, některé Phalaenopsisy mají sklony tvořit keiki, jiné nikoliv.
ObrázekObrázekObrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 08. čer 2010 11:00:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: