Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 13:39:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
 Kvete mi Vanda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
no já mám ještě dvě ve váze a ty se taky tvářej spokojeně.


čtv 19. kvě 2011 14:00:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
A Vladko od koho vseho je mas-myslim zdroj.Vyprodeje,Lukscheiter,Ivanek, internet a tak?Letnis je venku v lete? Ja ted uvazuji,ze bych hodila tu jednu Vandu a Ascu a taky uz i ostatni orchidejky uz ven.


čtv 19. kvě 2011 19:10:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Daničko, já mám jednu, tu koupil manžel někde v Břevnově v květinářství. Pak mám dvě z výprodeje. Jednu Ascu od Terra koruny.No a zbytek od Luksche. Já byla jen u Lukscheitera a v Terra koruně - ta je kousek ode mě. To je super, protože já mám nejradši osobní odběr.A Luksch má tak ohromnej výběr Vand ve skleníku, že snad ani nejde odjet s prázdnou. :P


čtv 19. kvě 2011 21:18:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Jo a k tomu letnění. Já minulej rok neměla ještě pergolu, takže žádnej polostínek nic. No a letos mi tady pruděj omítkáři s lešením . Tak vyčkávám a hned jak se sundá lešení tak mi manžel vyrobí zřejmě nějakou venkovní vandí rampičku - spíš rampu (ať mám rezervu) kam bych je zavěsila.Určitě je chci letnit, ale o zkušenost se s tebou zatím nepodělím.


čtv 19. kvě 2011 21:25:33
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
No já jediné, co dávám ven je Vanda teres, protože potřebuje hodně slunce ale pokud jdou rostliny na místě dobře, není naprosto důvod nic letnit. Mnohdy v dobré víře rostlinu spíš zastavíme než vylepšíme.


pát 20. kvě 2011 6:29:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Mám s letněním dobré zkušenosti. Kytkám pobyt venku prospěje. Myslím, že jsou vitálnější a odolnější proti (hlavně houbovým) chorobám. Musí být ale při delším chladném počasí v suchu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 20. kvě 2011 14:01:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Tak to já teď také váhám. Zdá se mi, že jsou spokojené a nerada bych něco měnila k horšímu. Dokonce i nějaké to kvetení probíhá. Mám je krátce cca půl roku. Kromě jedné - tu mám rok a půl a ještě nekvetla potvora. Vandu teres jsem si pořídila takovou ubohou větvičku. A tak nějak se tváří pořád stejně. Viděla jsem tady na fóru foto jedné darované i s květním stvolem tak ta vypadala krásně. Tu moji chudinku-větvičku dám , dle Vaší rady ven určitě.


pát 20. kvě 2011 21:15:26
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Vlaďka píše:
Tak to já teď také váhám. Zdá se mi, že jsou spokojené a nerada bych něco měnila k horšímu. Dokonce i nějaké to kvetení probíhá. Mám je krátce cca půl roku. Kromě jedné - tu mám rok a půl a ještě nekvetla potvora. Vandu teres jsem si pořídila takovou ubohou větvičku. A tak nějak se tváří pořád stejně. Viděla jsem tady na fóru foto jedné darované i s květním stvolem tak ta vypadala krásně. Tu moji chudinku-větvičku dám , dle Vaší rady ven určitě.

Já mám Ascocendy celoročně v bytě, kvetou a prosperují, pokud je všechno v pořádku, asi bych tu situaci neměnila, nehledě na to, že většina z nich - pokud to nejsou botanické záležitosti, jsou velmi teplomilné a výkyvy teplot, které bývají běžné v červnu a i v sprnu - myslím tím pokles mezi denní a noční teplou pro ně může znamenat šok. Preferuji jednu jedinou zásadu pokud se něčemu daří, tak neměním podmínky pěstování.


pát 20. kvě 2011 21:42:32
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Danicka píše:
A Vladko od koho vseho je mas-myslim zdroj.Vyprodeje,Lukscheiter,Ivanek, internet a tak?Letnis je venku v lete? Ja ted uvazuji,ze bych hodila tu jednu Vandu a Ascu a taky uz i ostatni orchidejky uz ven.

Myslím si, že tvoje Vandy a Ascocendy pokvetou i bez letnění, pokud budou mít dostatek světla, což si myslím, že je zásadní problém v Tvém případě - musí být přímo u okna. Dokážou to i na východním okně, kde je přímé slunce pouze do 12.30. Většina hybridů je velice tolerantních a snášejí vysoké teploty a rozhodně nepotřebují nějaké výrazné poklesy mezi denní a noční teplotou, ale potřebují světlo - vlastní zkušenost.


pát 20. kvě 2011 21:50:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Kvete mi Vanda
Kyra, asi to s tím letněním vypustím. Tento názor totiž také preferuji a nejen u kytek ale i v životě. NEMĚNIT CO FUNGUJE !!!!
Já si jen myslela, že ten výkyv teplot mi také trochu pomůže ke kvetení, když ta jedna třeba přes rok nekvetla. Ale teď když mi vykvetly dvě,které mám tak půl roku. Tak jsem si řekla, že to asi půjde i doma.....


sob 21. kvě 2011 9:18:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: