Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:28:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Scvrkle pahlizy u Cymbidia pres zimu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Scvrkle pahlizy u Cymbidia pres zimu
Ahojky,
mela bych dotaz k cymbidkam-vim,ze se tady o nich hodne pise.Po letneni a vyzrani pahliz na slunku jsem je prestala zalivat a sla do sklepa a na chodbu,kde neni takova zima-jenze jak to delate se scvrkavanim pahliz,kdyz se nemaji pres zimu zalevat a v dusledku toho se jim scvrknou stare i ty nove narostle a jak maji pak vykvest- popr.jak casto je trochu vykoupete, zalejete. Mam 4-jedno 2lete a 3 z lonska-vsechny odkvetle.Delala jsem vse co se s nimi delat melo.Dneska jsem je soupla na chvili do kybliku,ponevadz uz jsou desne scvrkle a koreny molitan a susti hadr. Diky za odpovedi.


čtv 07. led 2010 16:01:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Scvrkle pahlizy u Cymbidia pres zimu
Cymba se musí zalévat i v zimě, sice méně teda pokud nekvetou , ale povrch by měl být stále malinko vlhký, já zalívám 1x za 14 dní trochu, v době kvetení udržuji stále vlhké a hnojím jinak ne. Mám ho v 15°C snesou i méně, tak kolem 9°C) a na světle, světlo je nutné i v zimě,pokud se scvrklo tak na 100% nepokvete a nevím podle popisu jestli si je neusušila nadobro.V případě Cymbidií neplatí, že pokud jsou v chladu nesmí se zalévat vždy trochu musí dostat , nesmí být nasucho, ale taky se nesmí máchat ve vodě a přelívat.


čtv 07. led 2010 17:24:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: