Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 23:22:11



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 101  Další
 Právě kvete 13 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Právě kvete 13
lukas.kresina píše:
Přeji hezký den.
Tentokrát plně souhlasím s panem Zárubou. Prosím, uvádějte u fotek názvy rostlin. Po nepopsaných fotkách totiž po dvou dnech ani pes neštěkne zcela po právu, ony si delší zájem ani nezaslouží, na rozdíl od těch popsaných. A nejde jen o to, že já (a určitě i mnoho dalších uživatelů) si mnohem raději rozkliknu popsanou fotku, jde také o to, že popsanou fotku mohou registrovat internetové vyhledávače, a tím ji zajistí dlouhodobou životnost.
S pozdravem
Lukáš Křesina

Internetové vyhledávače moje fota registrují, protože s plnými názvy je mám na stránkách.


čtv 24. říj 2019 20:03:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Právě kvete 13
A Míra už zase zlobí.


čtv 24. říj 2019 21:09:13
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Mira: Koukl jsem na Váš snímek kde jste napsal Kráska z první strany vlákna 13 právě kvete. Je z 15. 10. 2019 a již má 344 zhlédnutí! To zrovna málo není. Je mi jasné že nutit někoho k něčemu pokud k tomu sám nedojde je špatně a tak dále budu psát zase jen o kytkách.


čtv 24. říj 2019 21:52:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Míra napsal:
Internetové vyhledávače moje fota registrují, protože s plnými názvy je mám na stránkách.

OK, ale vkládáním fotek bez názvu dáváte špatný příklad i dalším uživatelům, a ti už svoje stránky mnohdy nemají.
A mimochodem, koukl jsem se na Váš web a na úvodní stránce na mne jukly upoutávky na výstavy, které se budou konat na podzim 2016 a na jaře 2017. To nesvědčí zrovna o moc častých aktualizacích Vašeho webu v poslední době.
Závěrem prosím, neberte tyto moje příspěvky jako nějaký osobní útok proti Vám, nejsou tak myšleny. Jenom prosím o ty popisky k fotkám.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Lukáš Křesina


pát 25. říj 2019 9:33:07
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Ja sa tiež pripájam s prosbou o to, aby boli uvádzané aj názvy rastlín.

Áno - je lepšie sa 100x opýtať (keď tam není názov), než sa preklikávať 100 stranami vlákna a pracne hľadať. Nie každý má na to čas. A ani gúgl mi nevygúgli, keď neviem, čo chcem nájsť. Rastlín je obrovské kvantum a pamätať si všetky názvy je nereálne ...

Ad nezáujem - čo k tomu povedať. Nie vždy mám čas (a nie len ja) hodnotiť každú kvetinu zvlášť. Niekedy sa na fórum dostanem len raz za týždeň, kedy vo vlákne pribudne kopec nových fotiek. Koľkokrát sa k mojim fotkám nik nevyjadril a ... ?? Ak by sa moja aktivita na fóre mala odvíjať od toho, či niekto má záujem a hodnotí moje fotky, tak už tu zrejme dávno nie som.
Tu by som mohol poznamenať, že som sa pýtal na názov Catt. vo vlákne 12, str. 94 (hneď prvé foto na strane) a nedočkal som sa. Vidíte, záujem bol, ale ...

Sám sa občas dívam na sledovanosť, ale nezakladám si na tom, aby moje foto malo vysoký počet zobrazení. A hlavne, počet zobrazení sa neodvíja od počtu kliknutí na fotku, ale od načítania celej strany !! Všimnite si (na ktorejkoľvek strane vlákna), že fotky pridané na začiatku strany majú najvyšší počet zobrazení a tie smerom dole (ku koncu stránky) stále nižší !

Neberte to prosím nejak zle. Ako môžete vidieť z predchádzajúcich príspevkov, je nás tu viac, ktorí by sme uvítali názvy rastlín ;)


sob 26. říj 2019 9:51:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 13
No ;) tak dám květ- je to mizerná fotka přes sklo. Květ se nikdy úplně neotevře ale mě to nevadí...


Přílohy:
Cattleya forbesii x Rhyncholaelia digbyana fimbripetala.jpg
Cattleya forbesii x Rhyncholaelia digbyana fimbripetala.jpg [ 193.92 KiB | Zobrazeno 2475 krát ]
sob 26. říj 2019 14:36:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Je hezká! Fotka přes sklo je také hezká :-)


sob 26. říj 2019 19:23:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 13
HAKI píše:
No ;) tak dám květ- je to mizerná fotka přes sklo. Květ se nikdy úplně neotevře ale mě to nevadí...

Nno... Tohle křížení se mi moc nepovedlo.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 27. říj 2019 10:21:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Tady nelze hodnotit na jedné rostlině jestli se křížení povedlo. Ale třeba kdyby kvetlo pár desítek rostlin určitě by se něco pěkného vybralo. A teď jde o to, jak se komu co líbí. ;) Aby se vybrala rostlina která se bude množit meristemem, je třeba vybírat ze stovek rostlin. :roll:


ned 27. říj 2019 17:56:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 13
virens píše:
Tady nelze hodnotit na jedné rostlině jestli se křížení povedlo. Ale třeba kdyby kvetlo pár desítek rostlin určitě by se něco pěkného vybralo. A teď jde o to, jak se komu co líbí. ;) Aby se vybrala rostlina která se bude množit meristemem, je třeba vybírat ze stovek rostlin. :roll:

U křížení se semipelorickou Rh. digbyana se u části potomků dědí širší petaly, ale jen u některých křížení. U tohoto se to neprojevuje, navíc asi 50% dědí deformovaný pysk. Ještě foto o něco povedenější (ale taky myslím nic moc). U primárních hybridů není štěpení tak velké jako u multihybridů.


Přílohy:
Bc. Holfordii=C. forbesii x Rh. digbyana.jpg
Bc. Holfordii=C. forbesii x Rh. digbyana.jpg [ 193.09 KiB | Zobrazeno 2383 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
pon 28. říj 2019 11:31:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: