Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 18:24:50



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100
 Právě kvete 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Právě kvete
petr turecky píše:
Vykvetla mi galeata. Získal jsem v létě oddělek z větší rostliny a květní stvol se vyklubal z tohoto oddělku. Rostlina začala vyhánět další květní stvol, tak jsem ho ustřihl, protože má přece jen 4 pahlízy, tak aby se rostlina příliš nevysílila. Raději bych byl za novou pahlízu, než desítky květních stvolů z rozdělené rostliny. :)
Koupil jsem předevčírem na orchidejářské schůzi tohoto křížence dvou rupicol
laelia caulescens x laelia lundii
(jsem překvapen, že dvě miniaturní laelie vytvoří tak velkou kytku - listy přes 15cm, výška rostliny cca 25cm...

Majitel říkal, že jde o dělenou rostlinu a byl překvapen, že mu stejnou sezónu po oddělení rostlina vykvetla z těchto oddělených pahlíz.
Jde vlastně o dva příklady, které odporují tvrzení v knihách, že po oddělení rostlina minimálně další rok nepokvete.


Jsou nádherné obě ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 26. lis 2010 12:37:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: Právě kvete
díky!


pát 26. lis 2010 14:41:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: