Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 15:53:30



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 100  Další
 Právě kvete 11 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Souhlasím, krasavice ;)


úte 05. čer 2018 12:11:31
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Kvôli čomu inému, ak nie kvôli kvetom samotným, ľudia pestujú kvetiny ? ;)
Takže kríženie je myslím na mieste - jednak pre "utuženie" rastlín, jednak pre nový tvar a farbu kvetov. Sám kupujem iba také orchideje, ktoré sa mi páčia kvetom (samozrejme po zohľadnení podmienok pre pestovanie, i keď niekedy skúšam aj také, pre ktoré nemám úplne ideálne podmienky).
Každý máme iný vkus, a kždému sa páči čosi iné. Mňa napr. "neberú" Stanhopheje, Papiopedila, ale zato Phaly som si dosť obľúbil (či už botanicke, alebo mutihybridy) ;)

Teraz akurát kvitne Phal. Equestris (nedávno zakúpený aj s 3 cm kvetným stvolom, takže kvitnutie nie je úplne mojou zásluhov).


Přílohy:
IMG_3849.jpg
IMG_3849.jpg [ 183.94 KiB | Zobrazeno 2405 krát ]
IMG_3835.jpg
IMG_3835.jpg [ 191.58 KiB | Zobrazeno 2405 krát ]
čtv 07. čer 2018 15:39:57
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Příloha:
P1290987.jpg
P1290987.jpg [ 84.67 KiB | Zobrazeno 2400 krát ]
Cheron. Hezké kvetení!
S tím co píšete souhlasím z části. Já se snažím vybírat nejvíce z botanických druhů. Tedy z toho co vytvořila příroda a někde to roste divoce. Vybírám si druhy také hlavně podle květů, někdy ale také podle vzhledu rostliny. Chci mít ten kousek panenské přírody kterou obdivuji u sebe v ZZ a také si dokázat, že mi pokvete v Evropě to, co kvete třeba někde v Asii nebo v Mexických horách. Nechci ve své sbírce mít hodně takových rostlin, které stvořil člověk uměle za účelem toho co se líbí jemu a také zákazníkovi.
Co by jste třeba říkal tomu, kdyby Vás někdo zkřížil se psem, měl jste tři nohy a na dražbě Vás někdo koupil za veliké peníze protože se mu líbíte? :lol: :lol: :lol:
Každý má ale právo rozhodnout se podle svého. Někdy jsou ale ty kříženci tak krásní a neodolatelní že jsem si také nějaké pořídil, aby sbírka byla pestřejší. Odolat je těžké. Takže se vlastně snažím nějak skloubit obdiv k přírodě a i k tomu co stvořil člověk v pro mně rozumném poměru :)
Chápu, že i vyloženě ošklivý multihybrid s nepovedeným kvetením se může několika lidem líbit ale taková rostlina podle mne nemá na světě co dělat. Je to prostě bastard. Měli bychom také dbát na to, abychom si udrželi původní druhy v čistých liniích a nejenom křížit všechno se vším bez rozumu a soudnosti a za chvíli bude těch kříženců tolik, že tu botaniku už v tom množství nikdo ani nenajde :) :D .
A tady jeden Phal- kříženeček který se mi nějak vloudil za okno :). Je roztomilý že?


čtv 07. čer 2018 18:13:32
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Právě kvete 11
cheron píše:
Kvôli čomu inému, ak nie kvôli kvetom samotným, ľudia pestujú kvetiny ? ;)
Takže kríženie je myslím na mieste - jednak pre "utuženie" rastlín, jednak pre nový tvar a farbu kvetov. Sám kupujem iba také orchideje, ktoré sa mi páčia kvetom (samozrejme po zohľadnení podmienok pre pestovanie, i keď niekedy skúšam aj také, pre ktoré nemám úplne ideálne podmienky).
Každý máme iný vkus, a kždému sa páči čosi iné. Mňa napr. "neberú" Stanhopheje, Papiopedila, ale zato Phaly som si dosť obľúbil (či už botanicke, alebo mutihybridy) ;)

Teraz akurát kvitne Phal. Equestris (nedávno zakúpený aj s 3 cm kvetným stvolom, takže kvitnutie nie je úplne mojou zásluhov).

Je nádherný :-)


pát 08. čer 2018 12:05:42
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Zaruba:

Je fajn uchovať "čistú líniu" vo forme botaniky. Ale netreba sa pohŕdavo dívať na kríženiny (neberte si to prosím osobne - ono to z textu tak trochu vyznieva, i keď to zrejme nebude pravda, pretože aj sám pestujete hybridy) ;)
Citace:
Co by jste třeba říkal tomu, kdyby Vás někdo zkřížil se psem
- myslím, že toto je už hodne za hranou. Neurážam sa, ale takto sa to nedá porovnávať ...
Vyložene hnusné multihybridy poznám a tiež sa divím, že ich ľudia kupujú, no nekomentujem to. Drvivá väčšina ľudí pozná orchideje iba z obchoďákov a tak kupujú, čo je v ponuke. Ak by videli krásu a rozmanitosť botaniky, určite by tie hnusy nekupovali ;)


pát 08. čer 2018 16:37:00
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
cheron píše:
Zaruba:

Je fajn uchovať "čistú líniu" vo forme botaniky. Ale netreba sa pohŕdavo dívať na kríženiny (neberte si to prosím osobne - ono to z textu tak trochu vyznieva, i keď to zrejme nebude pravda, pretože aj sám pestujete hybridy) ;)
Citace:
Co by jste třeba říkal tomu, kdyby Vás někdo zkřížil se psem
- myslím, že toto je už hodne za hranou. Neurážam sa, ale takto sa to nedá porovnávať ...
Vyložene hnusné multihybridy poznám a tiež sa divím, že ich ľudia kupujú, no nekomentujem to. Drvivá väčšina ľudí pozná orchideje iba z obchoďákov a tak kupujú, čo je v ponuke. Ak by videli krásu a rozmanitosť botaniky, určite by tie hnusy nekupovali ;)

Ale cheron, já proti Vám vůbec nic přeci nemám, ani proti křížencům. To přirovnání byl z mé strany pouze vtip! Se třemi úsměvnými smajlíky, abych měl právě jistotu že se neurazíte a že to vezmete jako legraci.
Proti křížencům věřte mi také nic nemám a ani se na ně nedívám pohrdavě. Proto jsem tam vložil toho "kříženečka" jako jednoho z více druhů které vlastním. Mám také Vandy-hybridní ap. Určitě jsem si je nepořídil proto abych se na ně pohrdavě koukal mezi tou botanikou ale proto že jsem neodolal jejich kráse. Napsal jsem, že mám oboje v určitém poměru který jsem si sám tak nějak pro sebe určil.
Jediné co mi trochu vadí a co jsem chtěl příspěvkem říci je to, že u těch křížení by mělo platit, že květy toho výsledného křížence budou nějak hezčí než květy rodičů a nenechávat všechno za každou cenu. Pak se vlastně vytrácí i smysl celého křížení. O tom, jestli je křížení hezčí než rodiče by měl rozhodovat většinový názor a ne to, že najdu několik jednotlivců kterým se bastard líbí. Někdo takový se najde vždy. Oproti botanice tak vznikají tisíce nových křížení každý rok! Např. obdivuji spousty hybridních Phalů, protože jsou nádherní, proto jsem si některé pořídil. Nelíbí se mi ale např. hybrid E. mariae x E. citrina. Přijde mi, že čistá citrina je hezčí a i čistá E. mariae je také hezčí. Ten hybrid je taková "vybledlá" citrina. Je to ale pouze můj osobní názor. Já si prostě toho křížence nekoupím a kdo chce tak ať si ho pěstuje, ochudí se o krásu citriny či mariae sám :) .
Tak nějak si myslím, že ty kříženci by měli zůstat v nějakém rozumném poměru k botanice a ne křížit všechno bez rozmyslu a všechna i vyloženě nepovedená křížení uvádět v život. Všeho moc škodí! Ať si ale každý dělá co uzná za vhodné.
O pohrdání krásnými kříženci jsem nic nenapsal ani v původním příspěvku. Tisíce krásných Phalů udělá každoročně radost lidem k svátkům, narozeninám ap. a pak končí větší část v popelnicích. Nemyslím, že by si na tyto účely měli lidé v marketech kupovat botaniku- to je přeci jasné.


pát 08. čer 2018 17:54:16
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Příloha:
Poznámka: D. christianum
P1300015a.jpg
P1300015a.jpg [ 97.93 KiB | Zobrazeno 2351 krát ]
Příloha:
Poznámka: D. aggregatum
P1300018a.jpg
P1300018a.jpg [ 82.83 KiB | Zobrazeno 2351 krát ]
Dendrobium christianum a D, aggregatum.


sob 09. čer 2018 9:08:56
Profil

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Vděčné, každoročně kvetoucí kytičky. Jen to dendrobium se pěkně blbě fotí - s bílým pozadím to bylo ještě horší. :P


Přílohy:
asc.miniatum.jpg
asc.miniatum.jpg [ 98.42 KiB | Zobrazeno 2317 krát ]
d.pierardii.jpg
d.pierardii.jpg [ 64.75 KiB | Zobrazeno 2317 krát ]
ned 10. čer 2018 14:51:56
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Právě kvete 11
všechny jsou nádherné


ned 10. čer 2018 17:30:51
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Citace:
u těch křížení by mělo platit, že květy toho výsledného křížence budou nějak hezčí než květy rodičů a nenechávat všechno za každou cenu

Súhlasím ! ;)


pon 11. čer 2018 18:50:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: