Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 9:17:42



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Další
 Právě kvete 11 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Příloha:
P1290911.JPG
P1290911.JPG [ 121.93 KiB | Zobrazeno 2403 krát ]
Příloha:
P1290912.JPG
P1290912.JPG [ 136.42 KiB | Zobrazeno 2403 krát ]
Krásná všechna kvetení.
Vandy se také docela snaží, ale ta spotřeba vody :cry:


stř 30. kvě 2018 16:18:07
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Mácha, kvusta: je to docela prtous, takze me potesil, prekvapil, ze zakvetl. Studeny bude asi hodne. Mela jsem ho na chodbe cihloveho cinzaku se starymi okny, kterymi sousedi pres celou zimu i v mrazech vetrali ( Soph.coccinea ty podminky dala ale treba Sedirea japonica moc ne).


stř 30. kvě 2018 17:33:32
Profil

Registrován: sob 25. lis 2017 6:36:13
Příspěvky: 376
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Na Vandy se nikdy neomrzí dívat, to můžu hodně


čtv 31. kvě 2018 7:33:32
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Gabin píše:
Na Vandy se nikdy neomrzí dívat, to můžu hodně

Mě se moc nelíbí jejich habitus, ale co se týče květů a jejich trvanlivosti tak jim mohou konkurovat snad pouze kříženci Phalaenopsis. Ti ale masovým pěstováním a snadnou kulturou tak trochu zevšedněly a okoukaly se.


čtv 31. kvě 2018 8:02:50
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Vandy jsou nádherné, na mé podmínky ale moc vzrůstné :-)


čtv 31. kvě 2018 10:09:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Coryhopea Cutucu a její čtyři květy. :)


Přílohy:
Poznámka: Coryhopea Cutucu
8.jpg
8.jpg [ 195.74 KiB | Zobrazeno 2339 krát ]
sob 02. čer 2018 16:28:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Stanhopeové květy- hezké :)
Každý asi na tomto fóru zná můj názor na křížení orchidejí. Už jsem se ale polepšil a chápu křížení Vand, Phalů, Cattlejí ap. Zejména u těchto rodů vzniká spousta nádherně kvetoucích kříženců. Většina zákazníků v Marketech to ocení a kupuje podle toho co se jim momentálně líbí a je tedy nutné sortiment obměňovat. Chápu také autorskou hrdost za nádherným křížením a boj s nudou u botaniky u virense :).
Proč ale někdo kříží rody a uvádí v život takovéhle křížence? Nechci se dotknout autora tohoto křížení ale Stanhopea florida se mi líbí více a to nejenom květy ale i názvem rostliny. Proti gustu ale ............. .
Je to pouze můj osobní názor a není motivován snahou o vyvolání hádky ale napsat jsem to musel.


sob 02. čer 2018 20:34:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 11
zaruba píše:
Stanhopeové květy- hezké :)
Každý asi na tomto fóru zná můj názor na křížení orchidejí. Už jsem se ale polepšil a chápu křížení Vand, Phalů, Cattlejí ap. Zejména u těchto rodů vzniká spousta nádherně kvetoucích kříženců. Většina zákazníků v Marketech to ocení a kupuje podle toho co se jim momentálně líbí a je tedy nutné sortiment obměňovat. Chápu také autorskou hrdost za nádherným křížením a boj s nudou u botaniky u virense :).
Proč ale někdo kříží rody a uvádí v život takovéhle křížence? Nechci se dotknout autora tohoto křížení ale Stanhopea florida se mi líbí více a to nejenom květy ale i názvem rostliny. Proti gustu ale ............. .
Je to pouze můj osobní názor a není motivován snahou o vyvolání hádky ale napsat jsem to musel.


Většina křížení se kultivuje snadněji než původní druhy. U Paphiopedil také lépe klíčí semena. U čistých druhů se to často nedaří. Nu a jako u všeho, něco se povede, něco míň nebo to je dokonce ošklivé. Zahradnické dogma zní, že nejhezčí květy jsou ty, u kterých se okvětní plátky dotýkají nebo překrývají. To je jako s filmovými či literárními kritiky - vyhledávaná díla kritika strhá. Mě se nelíbí přešlechtěné multihybridy - vypadají mnohdy až nepřirozeně. Primární, i mezirodové hybridy najdeme i v přírodě, u orchidejí je to zvláště časté.
Jo, a hybridy na rozdíl od mnoha jejich rodičů kvetou i několikrát ročně.


Přílohy:
C, velut. x L. grandis.jpg
C, velut. x L. grandis.jpg [ 94.55 KiB | Zobrazeno 2311 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
ned 03. čer 2018 8:16:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Paphio píše:
zaruba píše:
Stanhopeové květy- hezké :)
Každý asi na tomto fóru zná můj názor na křížení orchidejí. Už jsem se ale polepšil a chápu křížení Vand, Phalů, Cattlejí ap. Zejména u těchto rodů vzniká spousta nádherně kvetoucích kříženců. Většina zákazníků v Marketech to ocení a kupuje podle toho co se jim momentálně líbí a je tedy nutné sortiment obměňovat. Chápu také autorskou hrdost za nádherným křížením a boj s nudou u botaniky u virense :).
Proč ale někdo kříží rody a uvádí v život takovéhle křížence? Nechci se dotknout autora tohoto křížení ale Stanhopea florida se mi líbí více a to nejenom květy ale i názvem rostliny. Proti gustu ale ............. .
Je to pouze můj osobní názor a není motivován snahou o vyvolání hádky ale napsat jsem to musel.


Většina křížení se kultivuje snadněji než původní druhy. U Paphiopedil také lépe klíčí semena. U čistých druhů se to často nedaří. Nu a jako u všeho, něco se povede, něco míň nebo to je dokonce ošklivé. Zahradnické dogma zní, že nejhezčí květy jsou ty, u kterých se okvětní plátky dotýkají nebo překrývají. To je jako s filmovými či literárními kritiky - vyhledávaná díla kritika strhá. Mě se nelíbí přešlechtěné multihybridy - vypadají mnohdy až nepřirozeně. Primární, i mezirodové hybridy najdeme i v přírodě, u orchidejí je to zvláště časté.
Jo, a hybridy na rozdíl od mnoha jejich rodičů kvetou i několikrát ročně.

Tohle je povedené křížení. I já mám několik hybridních orchidejí. Jsou to ale všechno druhy kterým jsem neodolal pro krásu jejich květů a i tu četnost kvetení- jak píšete. Jinak vede botanika. Pro jednoduchost pěstování bych si křížence nikdy nevybral. Spíše se snažím tu přírodu nějak "přečůrat" :) a dostat do květu i to co není tak snadné i když ta cesta je trnitější. Jak jsem ale napsal, "proti gustu ........... . :)


ned 03. čer 2018 18:22:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 11
Příloha:
P1290950.JPG
P1290950.JPG [ 121.72 KiB | Zobrazeno 2256 krát ]
Takovému křížení se dá těžko odolat, zvláště když rostlina kvete prakticky stále.


úte 05. čer 2018 8:14:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: