Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 1:59:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Dracula bella - zajímavá shoda 
Autor Zpráva

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Dracula bella - zajímavá shoda
Kolega mne upozornil na zajímavou shodu v kvetení. Tahle Dracula bella mi vykvetla loni. měl jsem z ní radost a publikoval ji v červenci 2008 na svých stránkách http://www.divnokytky.cz/pictures/bella.html

No a před nedávnem se na jistých stránkách objevila také Dracula bella:
http://orchidea-mandlik.webnode.cz/albu ... bella-jpg/

Myslíte si, že chlubit se cizím peřím je správné?


pon 29. čer 2009 14:36:25
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
jova, na co člověk nenarazí brouzdáním po webovkách...to je teda gól, taky by mi to udělalo radost jako Milanovi :roll:


pon 29. čer 2009 14:43:21
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
S tím asi člověk nic nenadělá,pokud takové věci dokážou uspokojit člověka,tak nezbývá než zakroutit hlavou,zakoulet očima :roll: a nebo taky :shock: ,důležité je,že vám vykvetla vaší péčí a máte s ní radost.No ne? :P


pon 29. čer 2009 15:25:29
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
V galerii toho člověka je více postahovaných fotek z různých stránek. Prostě zkopíruje a je....hotové. Jen další fotka na netu:-)
Chlubit cizím peřím by se ale nemělo...


pon 29. čer 2009 15:52:14
Profil ICQ

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
Karlos: Spolu s ostatními pěstiteli uvažujeme o žalobě.:-)
Ten se bude divit. Ten se bude divit. Krást se nemá, a to v jakémkoliv věku.
Brnkni mi, zítřejší hospoda se přesouvá na jiné místo.


pon 29. čer 2009 16:32:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
Milane, úplně v pohodě je to žalovatelné. Pokud je totiž použitá fotografie umístěna kdekoli jinde bez souhlasu majitele, zdůrazňuji majitele, kterým jsi v tomto případě Ty, pak je to prachobyčejné plagiátorstvý, které je, jak je všeobecně známo, trestné :!: :!:

_________________
Ať se daří.


pon 29. čer 2009 17:45:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
NO ME BY TO NASTVALO TAKY, TAKZE TAKY BYCH SE PAK PROTI TOMU BRANIL. JA PODOBNE VECI NEMAM RAD, TAKZE HRDE DO TOHO!!!!!!

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pon 29. čer 2009 19:26:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 06. kvě 2009 20:43:03
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
No mě by to naštvalo také. je jasné, že člověka naštve, když se někdo cizí chlubí jeho výtvory (výpěstky). Mohl vás o fotografii poprosit. No ale žaloba? S tím je také spousta starostí a nevím, jestli kvůli fotce. Vlastně je to jen vaše věc.


pon 29. čer 2009 21:04:01
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
Milane,
o panu Mandlíkovi jsem si (dle již neexistujících příspěvků na jednom nejmenovaném fóru) určitý obrázek utvořil. No, jak to říct kulantně, je to takový svéráz či snad samorost. Ale k věci.
Stahování fotek z netu a jejich následné vystavení na vlastní webové prezentaci bez udání jejich původu a dohody s jejich autorem považuji za přinejmenším neslušné, nečestné a nesportovní a Mirek Dušín by to nikdy neudělal... ;) . Internet a počítače obecně, ale umožňují snáze, než kdykoliv před tím, něco takového páchat. A proto, pokud mi na fotkách záleží a mám z takového jednání strach, tak se mu snažím předcházet (např. úpravou kódu www stránek nebo označením každé fotografie svým logem). Nikdy se nebude jednat o úplnou ochranu (vše se nakonec dá nějak obejít či obelstít), ale už to dá práci, kterou navíc každý nezvládá. A pokud náhodou k nějaké takové situaci dojde, tak bych spíše v první fázi navrhoval nějakou mírumilovnější formu přátelsky míněné osobní dohody. Je mi jasné, že ne každý dokáže takovou formu pochopit, přijmout a napravit svoji chybu. Proč ale hnedle mluvit o žalobě?
Hezký den
Pavel


pon 29. čer 2009 23:04:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 12. čer 2009 16:14:55
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Dracula bella - zajímavá shoda
no mám podobnou zkušenost. Jednou jsem našla svoji fotografii vázané svatební kytice na stránkách jedné florisky. Trochu mě to naštvalo, že moji práci prezentuje za svoji a zároveň mě to potěšilo, že se jí moje práce tak líbila, že ji vzala za vlastní. Paní jsem slušně požádala, že pokud ji chce mít na stránkách ať připojí mé jméno. Neměla s tim nejmenší problém.


úte 30. čer 2009 13:58:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: