Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 17:15:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Další
 fotovlákno 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: fotovlákno
Tak uvidis... Ja chtela G16 kvuli hledacku. Nejak se mi bez nej blbe foti. Ale je mozny, ze je treba tak maly, ze bych treba taky nic moc nevidela. A mozna, ze jen ze zvyku vzdy kouknu nejdrive na ten Canon, ale nemusi to asi vzdy byt nejlepsi varianta. Hlavne aby se ti to dobre ovladalo... Drzim palce! :)


pát 30. říj 2015 9:45:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: fotovlákno
Já myslím, že G16 je dobrá volba, doporučení pana Krásenského to jen potvrzuje. Tak ať dobře slouží.

A ještě jednou pro ty, kteří nepochopili, co se snažím vysvětlit. Při výběru fotoaparátu nemá smysl si říkat, který je ten absolutně nejlepší. To bychom dospěli k nesmyslnému závěru, že lze koupit jen středoformát za čtvrt miliónu. A kolik lidí tady na fóru si to může dovolit?
Vždy je třeba si uvědomit, jaké požadavky má konkrétní člověk a kolik na to má peněz. A pak může ta G16 skutečně vyjít jako nejlepší volba.
Třeba Fujifilm X-A2, který doporučuje Tomáš. Docela věřím, že to je v mnoha směrech dokonalejší přístroj než G16. Jenže, především nestojí zhruba stejně. U nás se prodává v setu s objektivem Fujinon XC 16-50/3,5-5,6 OIS II za cenu asi 14 tisíc, tedy o 4 tisíce dráž. Tato cena je prakticky stejná u několika uznávaných prodejců. Pokud ho někdo nabízí výrazně levněji, je to nejspíš nepříliš legální dovoz s pochybnou zárukou. Zmíněný objektiv má dost slabou světelnost, to taky není výhoda proti G16. A hlavně, tento objektiv má poměr zobrazení zhruba 1:4, to znamená, že nejmenší možný záběr je asi 9,5 x 6,5 cm. To je na fotografování detailů přírody, tj. květin či hmyzu, dosti nevýhodné. A přikoupit makroobjektiv znamená další investici, celková cena by pak rostla někam ke 30 tisícům a váha skoro kilo. Rozhodně už by to nebyl foťáček do kapsy nebo do kabelky. A tím jsme zpátky u kritérií výběru, která má každý jiná.
Lukáš Křesina


pát 30. říj 2015 11:01:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: fotovlákno
ano ,je třeba popřemýšlet co chci priorotně fotit a pro jakou pořebu a samozřejmě zvážit co do toho investovat.Já bych neměl asi nic ,kdbych na to nedostal peníze i když zrovna mám tak pořád jsou jiné věci co jsou potřebnější než fotovýbava,která mně neživí.Jinak koupil jsem tehdy Nikon 3100 (snímač APS-C )se dvěma setovými objektivy 18-55(stabilizovaný) a 55-200(bez stabilizátoru) za 8000kč,takže cenově je to opravdu srovnatelné s kompaktem a má i automatický režím pro naprostého laika,ale je to sakra větší a těžší(asi 800g s malým objektivem).
Jinak pokud je objednáno a nákup si ropzmyslím,tak na každém eshopu platí zákonná lhůta 14 dnů na vrácení zboží bez udání důvodu-odstoupení od kupní smlouvy.Každý prodejce musí mít podmínky uvedené na svém webu.

tohle je setovým objektivem https://c2.staticflickr.com/6/5826/22612993221_53631c6c70_o.jpg -celá rostlina je položená na mezikroužku - detailněji to nedá
tady květ 58mm sklem s mezikroužky cca 33mm(přesně nevím) https://c1.staticflickr.com/1/733/22413838540_85b332ebce_o.jpg
květ má na výšku 2,5mm

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


pát 30. říj 2015 11:51:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: fotovlákno
Jste všichni moc hodní, děkuji.
Na výstavě fotila tak 15 letá slečna takovým obřím strojem na stativu obyč faleňák. Mělo to délku snad 30 cm. Takovým strašným foťákem jsem viděla fotit hodně nobl svatbu v Průhonicích na zámku. :o


pát 30. říj 2015 16:07:28
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: fotovlákno
Ak môžem pridať svoj názor ... Pokiaľ Vám vyhovuje kompakt a nechcete so sebou ťahať veľký foťák, Canon G16 je super stroj (čo som tak narýchlo nakukol). Má super svetelný objektív (ak by ste chcela takýto svetelný obj. na zrkadlovku, musela by ste siahnúť hooodne hlboko do kapsy) ! Vôbec sa ho nebojte ;) Z osobnej skúsenosti radím - najprv sa poriadne naučiť ovládať kompakt a potom, až zistíte, že Vám nestačí (niečim Vás limituje) - potom si kúpte zrkadlovku. Áno - je to dvojitá investícia, ale nemusí byť. Dnešná technika je už hodne pokročilá, takže fotiť kompaktom "nie je hanba" ;) Sám som začínal s kompaktom a poznám aj profi fotografov, ktorý ho bežne používajú. Inak - "pekné" fotky nerobí žiaden foťák sám o sebe ! Pekné fotky sú výsledkom úprav v PC. Samozrejme, nie je potreba robiť veľké "zásahy" do fotky, ale úprava kontrastu, jasov a farieb je takým "minimálnym základom". Ale hlavne - musíte mať cit. Bez toho Vám nepomôže nič - žiaden najsamsuper foťák za Vás nespraví super fotku ;) Na fotenie dnes stačí kľudne aj mobil, len treba "vedieť": http://mobilephotoawards.com/2014-mpa-winners-honorable-mentions/ http://grupamobilni.pl/


ned 01. lis 2015 18:08:37
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: fotovlákno
Pre tých, čo majú zrkadlovky a zúfajú, že nemajú makro objektívy ... lepšie, než predsadky sú podľa mňa medzikrúžky. Takto sa dá slušne vystačiť si aj so základným objektívom. A pokiaľ chcete fotiť super makro, stačí záklaďák otočiť reverzne ;) V tomto prípade je potreba zakúpiť reverzný krúžok, za pomoci ktorého uchytíte obj. k foťáku. Ale to už sa neobíjde bez statívu a prípadne aj osvetlenia.


ned 01. lis 2015 18:21:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
lukas.kresina píše:
Přeji hezký den.
Tahle diskuse asi patří do jiného tématu, ale snad ještě jeden příspěvek to unese.
Především, Haki sama se omlouvá za kvalitu fotek, které se opravdu moc nepovedly. Jednak jsou barevně ujeté, jednak také mírně podexponované.
Z EXIFu lze vyčíst následující:
Expoziční doba 1/60 s; clona 4,5; ISO 80; vyrovnání bílé - ruční; světelný zdroj - žárovka; režim expozice - automatická expozice; režim měření - středový průměr; korekce expozice - 0. Přitom tam byla rozsvícená zářivka, která je zřetelně narůžovělá. Za těchto podmínek fotky lépe dopadnout prostě nemohly. Problémy vidím jak při fotografování, tak i pří úpravách, které provedli Zaruba a Teta.

Fotka: Především se smíchaly dva druhy světla, z nichž každé má jinou barvu. A to je vždycky průšvih. Chce to buď fotit jen při světle zářivky, blesk vypnout a bílou vyvážit podle té zářivky; anebo fotit s bleskem a vyvážení bílé nastavit na blesk, ale pak nastavit kratší čas a hodně zaclonit, aby se ta zářivka bleskem přesvítila.
Fotit bez blesku by asi chtělo dlouhý čas, to znamená použít stativ nebo nějaký improvizovaný způsob - položit aparát na štokrle nebo zkusit vynález Ondřeje Neffa, tzv. rýžový stativ. Je to plátěný nebo mikrotenový pytlík částečně naplněný rýží. Tím se vytvoří lůžko, do něhož se umístí aparát, který se pak může dobře polohovat. Fotí se samospouští. A při fotografování s bleskem je dobré použít difuzér na změkčení stínů. Opět lze improvizovat - třeba překrýt blesk tenkým bílým papírem nebo plastovým kelímkem od jogurtu či tvarohu (vaničky od tvarohu jsou zvláště dobré.
Dále třeba mít na paměti, že pokud použiji měření expozice, které klade důraz na střed snímku, a do středu snímku umístím bílý květ, bude fotka vždy více nebo méně podexponovaná. V takovém případě je třeba použít funkci "korekce expozice" a nastavit +1/2 až 2/3 EV.

Úpravy: Především je třeba počítat s tím, že úpravy webové fotky nikdy nedopadnou dobře. Vždy je lépe pracovat s fotkou v plném rozlišení a nejvyšší možné kvalitě. Každá úprava fotky vždy snižuje její kvalitu, a jde-li o úpravu hodně drastickou, jako v tomto případě, pak úbytek kvality bude značný. Určitě by bylo možné se s Haki v tomto směru domluvit.
Za druhé - je ta laelia opravdu dokonale čistě bílá? Obávám se, že i varieta "alba" může být slaboulince narůžovělá. A v takovém případě snaha o absolutní vybělení květu povede k celkově špatnému výsledku. Na druhé straně je tu i možnost, že oranžový květ na okraji měl jiný poměr světla od blesku a od zářivky, takže zachování jeho barevné věrnosti by vyžadovalo jinou úpravu než u květu bílé laelie. A to samé platí i o dalších částech fotky. Takže závěr je ten, že neznáme-li přesnou barvu květu, je jakákoliv úprava fotky jen střílení od boku. Ale i s touto znalostí by asi bylo potřeba provést více variant úpravy, pro každou část fotky jinak, a složit je v editoru. Ale to už je složitější práce a nejsem si jistý, zda ta fotka za to stojí. Spíše by asi bylo jednodušší zkusit to vyfotit znova.
Lukáš Křesina

Přesouvám -protože bych se k focení bílé chtěla vrátit.
Pane Křesina děkuji za zájem máte pravdu je to děs. Mám ještě jeden záběr no úpravy mě moc nejdou spíš bych měla zvládnout focení bílé-to mě nejde. Kytka byla opravdu bílá. Vrátím se k tomu až bude víc čas budu to zkoušet nejprve doma. U pana Kláta to focení v prostoru kde má kytky -tam vůbec nejde použít stativ. V momentě kdy jsem už lezla po gauči který je skoro u kytek i se stativem mě proletělo hlavou ,že přece nemůžu dělat všechno. Ale to není omluva to je jasný.


Přílohy:
Poznámka: trochu jinak moc to neumím :o)
1b.jpg
1b.jpg [ 191.38 KiB | Zobrazeno 3486 krát ]
stř 06. led 2016 9:00:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
Ještě dám jedno foto ze stejného dne ale z jiné místnosti. Pozadí je černá zástěra tak nějak jsem tam kytku stlačila aby nebylo vidět okolí. Když se dá objekt focení vyndat z té spleti kytek je to trochu lepší.Snad :)I když se mě taky fotka jako nápad nelíbí ale zase není vidět vše okolo.Jo a tady používám ten kelímek který tam pan Klát měl je foceno se stativem .Ta zástěra je pověšená kolíčky na šňůře od prádla -to je klika že tahle možnost je.


Přílohy:
1c.jpg
1c.jpg [ 179.74 KiB | Zobrazeno 3485 krát ]
stř 06. led 2016 9:08:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: fotovlákno
Přeji hezký den.
Haki, je mi jasné, že to bylo fotografováno za obtížných podmínek. A to vždy znamená zkoušet, jak na to, a dle možností improvizovat. Výsledek se někdy povede lépe, někdy hůře, někdy se nezadaří vůbec a většinou je třeba udělat kompromis (třeba mít na fotce jen květ a oželet celou rostlinu a prostředí, v němž roste). Ale právě to je na tom to krásné, když člověk ví, že fotku vyfotil on sám a ne jen jeho skvělý fotoaparát.
A myslím, že u pěstování orchidejí je to stejné. Pěstitel má určitě větší radost z každého kvítku, pokud rostlinu sám dovede ke květu, než kdyby ji koupil už bohatě rozkvetlou.
Lukáš Křesina


stř 06. led 2016 10:27:24
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
Příloha:
Bez názvu 5 kopie.jpg
Bez názvu 5 kopie.jpg [ 110.85 KiB | Zobrazeno 3428 krát ]
Tak ještě pro Tetu, aby se jí líbil ten červený květ tak jsem tomu věnoval cca 3min s lokální úpravou :P
Ve fotošopu se toho dá ještě docela dost zachránit i po té, co jsme na návštěvě nechtěli rušit speciálními technikami.

Haki: Já fotím kytky za použití blesku. Je to podle mne nejjednodušší způsob jak udělat pěknou fotku. Blesk mi umožní jednak hodně zaclonit( kvůli dostatečné hloubce ostrosti). Jednak se vyhnu pohybové neostrosti( krátký čas záblesku). Tím že nepoužiji stativ tak mám svobodu při hledání nejlepšího úhlu záběru. Při použití blesku je také tmavší pozadí takže tolik neruší, když v něm jsou rušivé prvky. Barva světla je téměř optimální. Jediná nevýhoda je to, že světlo je hodně tvrdé. Dá se ale poměrně snadno změkčit difuzérem( např. čtvrtka bílého papíru ap.). Je to podle mne lepší než se lopotit se stativem a umožní to nafotit ostře i předměty, které se hýbou ve větru, např. květy.


čtv 07. led 2016 0:02:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: