Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:53:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
 fotovlákno 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: fotovlákno
Lipo: Jestli to spíš není strelitzie:-)


čtv 21. led 2016 20:59:01
Profil ICQ

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: fotovlákno
Hm, asi by mohla. Uvidíme co pan Záruba.


pát 22. led 2016 7:29:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. bře 2015 16:17:10
Příspěvky: 66
Bydliště: Čeperka
Příspěvek Re: fotovlákno
Podle mě je to strelitzie,mám doma dva druhy(bíle a oranžově kvetoucí),ale ještě mě nekvetla ani jedna. :(

_________________
h.divis@seznam.cz


pát 22. led 2016 8:59:29
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: fotovlákno
Na mě je květ strelitzie moc technický a barevný, já bych uvítala, kdyby raději nekvetla. :mrgreen:


pát 22. led 2016 9:08:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
PROSÍM ,PROSÍM SMUTNĚ KOUKÁM Vyhledejte jednotlivý vlákna např. Platycerium,zimní zahrada,Stanhopeje,Mamilárie-ty by si to zasloužili mít svoje vlákno,Strelítzie jestli to je ona atd. Já se pak tady v tom nevyznám :)Já začnu v Platycerium .


pát 22. led 2016 9:10:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
Je to Strelitzia reginae. Má dva květní stvoly. Je to koupené před lety v jednom zahradnictví a roste to jak zběsilé a kvete také obstojně. Je to rostlina, která kvete tím více, čím se o ní méně člověk stará. Potřebuje hlavně slunce a čerstvý vzduch. Napsal jsem to tady jako odpověď v tomhle šuplíku. Snad to nebude vadit.


pát 22. led 2016 16:33:16
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: fotovlákno
Díky, i když jiná odpověď by mne více potěšila. Budu shánět. Eva


pát 22. led 2016 16:35:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
Hanko Mammillarie přece vůbec nepatří do fóra orchidejí. Je to ode mne drzost takhle Vám je tam naservírovat :lol: Co když se někomu zalíbí a začne vyhazovat orchideje :P To bych nechtěl mít na svědomí ha, ha.


pát 22. led 2016 16:37:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
zaruba píše:
Ten RAW bývá často přeceňován. S kaktusáři jsme se touto problematikou dlouho zabývali. I když mám díky úpravám snímků ve Fotoshopu trochu cvičené oko na barevné odstíny nikdy jsem nedokázal rozlišit rozdíl mezi Rawem a Jpg. v nejvyšší úrovni a už vůbec ne po projití tiskem.
Daleko důležitější je práce fotografa i pěstitele kterému taková bezdefektní kytka narostla :) . Pafíčko je správně otočené květy k aparátu, takže na snímku jsou větší než ve skutečnosti. Pravděpodobně širší ohnisko je ještě zvětšilo. Měkké osvětlení působí přirozeně a pozadí nijak neruší. Zaostřeno asi také správně a hloubka ostrosti velká což také působí přirozeně. Ten snímek může být na titulek ať už v Rawu nebo Jpg.
Úpravami ve Fotoshopu se dá také lecos zachránit. Třeba trochu ostrost, vyvážení barev, kontrast atd. Důležitá je hodně kvalita tiskárny která tiskne časopis. Když jsem vydával speciál o focení kaktusů zejména v přírodě tak jsem chodil do tiskárny na rozjezdy stran a barevně to tiskařům korigoval, aby se vše povedlo.
Časopis "Orchideen" ale má kvalitu tisku docela dobrou takže je vidět že nepovedené se tam nedostane. Loni jsme s p. Klátem tvořili obsáhlejší článek o Laelii speciose v přírodě i kultuře pro tento časopis a s tím jak vyšly fotky jsem byl spokojen. Na titulek se sice nedostala ale snímky vyšly barevně dobře. Byly to sice Jpg. z kompaktu ale na titulek A4 formátu by to dostačovalo. Místo toho tam dali Laelii anceps ssp. anceps která kvalitou lepší ani nebyla. Nejvíce mne překvapilo, že to byla kytka s bílými květy. Myslel jsem že ta má být do fialova. Určitě ale vědí lépe než já jak tato rostlina kvete.
Myslím že nejvíce o fotkách ví Lukáš Křesina což je vidět i z jeho příspěvků.
Budu držet palce aby se Vám to povedlo a Pafík se na titulek dostal.


Ahoj Miloši. Tak uvidíme o nic vcelku nejde. Fotky jsem moc neupravovala jen s totální křivkou ,vyrovnání bílé a ostrost. Když jsem se pustila např. do expozice tak teda výsledek nic moc.A byla jen možnost jednoho dne protože po opylení už by to nebylo k focení. Ale upravovala jsem klonovacím razítkem a retušovacím štětcem .V záběru vlevo nahoře byla bílá záclonka a na stěnách 2 skobičky. Vpravo jsem si netroufla na ten přechod do stínu .Možná by to šlo posunout deformovací mřížkou udělat z toho přednost ,nebo tu tmavší půlku zablokovat magnetickým lasem a pak zesvětlit. Ale právě vůbec netuším co by to udělalo pro tisk. Mám dojem že chtěli 5MB fotku na titulní stranu ale oni si to ještě podle sebe oříznou. Můj foťáček umí v Jpg . 2MB fotku po upravě je to tak1MB.V Rawu 10MB po upravě mě vyšla skoro 7MB fotka bez ořezu. Mám zoner18.Dám sem ještě ty fotky jednou.


Přílohy:
Paphiopedilum adductum-.jpg
Paphiopedilum adductum-.jpg [ 175.97 KiB | Zobrazeno 3151 krát ]
Paphiopedilum adductum.jpg
Paphiopedilum adductum.jpg [ 189.95 KiB | Zobrazeno 3151 krát ]
ned 19. kvě 2019 17:01:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
HAKI píše:
zaruba píše:
Ten RAW bývá často přeceňován. S kaktusáři jsme se touto problematikou dlouho zabývali. I když mám díky úpravám snímků ve Fotoshopu trochu cvičené oko na barevné odstíny nikdy jsem nedokázal rozlišit rozdíl mezi Rawem a Jpg. v nejvyšší úrovni a už vůbec ne po projití tiskem.
Daleko důležitější je práce fotografa i pěstitele kterému taková bezdefektní kytka narostla :) . Pafíčko je správně otočené květy k aparátu, takže na snímku jsou větší než ve skutečnosti. Pravděpodobně širší ohnisko je ještě zvětšilo. Měkké osvětlení působí přirozeně a pozadí nijak neruší. Zaostřeno asi také správně a hloubka ostrosti velká což také působí přirozeně. Ten snímek může být na titulek ať už v Rawu nebo Jpg.
Úpravami ve Fotoshopu se dá také lecos zachránit. Třeba trochu ostrost, vyvážení barev, kontrast atd. Důležitá je hodně kvalita tiskárny která tiskne časopis. Když jsem vydával speciál o focení kaktusů zejména v přírodě tak jsem chodil do tiskárny na rozjezdy stran a barevně to tiskařům korigoval, aby se vše povedlo.
Časopis "Orchideen" ale má kvalitu tisku docela dobrou takže je vidět že nepovedené se tam nedostane. Loni jsme s p. Klátem tvořili obsáhlejší článek o Laelii speciose v přírodě i kultuře pro tento časopis a s tím jak vyšly fotky jsem byl spokojen. Na titulek se sice nedostala ale snímky vyšly barevně dobře. Byly to sice Jpg. z kompaktu ale na titulek A4 formátu by to dostačovalo. Místo toho tam dali Laelii anceps ssp. anceps která kvalitou lepší ani nebyla. Nejvíce mne překvapilo, že to byla kytka s bílými květy. Myslel jsem že ta má být do fialova. Určitě ale vědí lépe než já jak tato rostlina kvete.
Myslím že nejvíce o fotkách ví Lukáš Křesina což je vidět i z jeho příspěvků.
Budu držet palce aby se Vám to povedlo a Pafík se na titulek dostal.


Nerad se vyjadřuji k něčemu, čemu nerozumím (přece nejsem politik), jen co mi napsal dr Schmidt- redaktor Orchideenzauber: podle něj má být minimum na A4 (titulní strana) 3, lépe 5MB. Napsal mi něco v tom smyslu, že by to mohlo být i víc, ale maily by to nesežraly. Přikládám kopie z Roezliany o RAWu. Diskutovat o tom nemohu, nějak té maďarštině nerozumím- posuďte sami.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 176.51 KiB | Zobrazeno 3142 krát ]
2.jpg
2.jpg [ 183.64 KiB | Zobrazeno 3142 krát ]
3.jpg
3.jpg [ 187.44 KiB | Zobrazeno 3142 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
ned 19. kvě 2019 17:45:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron