Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 16:07:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
 fotovlákno 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
Já jsem chtěl ten příspěvek napsat ve formě která je srozumitelná pro většinu účastníků tohoto fóra. Jednoduše řečeno se Hance podařilo přenést krásu té rostliny na snímek a "vypíchnout" to nejzajímavější a to jsou květy. RAW popisuje Miliony odstínů jedné barvy pro každý pixel samostatně proto má pak snímek hodně Mega. Kdo z nás je ale schopen rozlišit milion odstínů jedné barvy, tedy třeba žluté? Já tedy určitě ne. Proto je důležitější počet fyzických pixelů a zejména to jak ostře byl snímek nafocen. Maximální ostrost se dosáhne ze stativu a nebo bleskem.
To co napsali z Orchideen je tak trochu parametr který je docela k ničemu protože nevypovídá nic o kvalitě snímku. I snímek v Jpg. o fyzickém rozlišení třeba 2000x3000pix. dokáži ve fotoshopu přepočítat že bude mít třeba 30Mega ale bude k ničemu.
Spíše měli napsat, že by bylo dobré vyfotit kytku tak, aby nad ní bylo místo pro umístění názvu časopisu a nemuseli tak řešit přechody kdy jim květy polezou do názvu tedy grafiku titulní strany.

HAKI: Jo vymazat skobičku to ano, ale jinak bych to moc neupravoval. Někdy méně je více. Oni mají určitě dobrého grafika, který si s tím poradí. Ono totiž platí že co je sotva vidět na monitoru počítače to v tisku "vyleze" 2-3x více. Úpravy magnetickým lasem to už je spíše pro profesionála. Potom v tisku to vypadá jako kdyby ten výběr byl vystřižený a přidaný odjinud.

Tak jak je to v našem časopisu Kaktusy tak mohou být Němci rádi že jim někdo něco napíše a nafotí na dobré úrovni :lol: :lol:


ned 19. kvě 2019 20:17:25
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: fotovlákno
Dovolím si malu radu (pre všetkých) - po zmenšení fotky je treba ju doostriť (pozrite si rozdiel)
A dovolil som si aj trochu oživiť farby ... ;)


Přílohy:
Paphiopedilum adductum.jpg
Paphiopedilum adductum.jpg [ 199.75 KiB | Zobrazeno 3560 krát ]
Paphiopedilum adductum-.jpg
Paphiopedilum adductum-.jpg [ 198.77 KiB | Zobrazeno 3560 krát ]
ned 19. kvě 2019 21:38:04
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
cheron píše:
Dovolím si malu radu (pre všetkých) - po zmenšení fotky je treba ju doostriť (pozrite si rozdiel)
A dovolil som si aj trochu oživiť farby ... ;)

Ano, zejména po silné kompresi do fóra je třeba snímek doostrit a přidat sytost barev. Ostření se má provádět jako poslední úkon.
Stejně mi vrtá hlavou že Haki měla v Rawu pouze 8Mega. Já mám starý kompakt a v jpg mám tak 5mega. Na Raw mi to přijde málo.


pon 20. kvě 2019 16:56:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
Nevím teda co máš za starší foťák -řekni jaký máš kompakt jestli ještě ten 15 starý . ;) Já mám Canon PowerShot G12 -rozlišení 10 megapixelů.Bylo to v Rawu 10MB.


pon 20. kvě 2019 18:45:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
HAKI píše:
Nevím teda co máš za starší foťák -řekni jaký máš kompakt jestli ještě ten 15 starý . ;) Já mám Canon PowerShot G12 -rozlišení 10 megapixelů.Bylo to v Rawu 10MB.

Aha, já myslel že máš nějakou zrcadlovku digi. Tak tím je to vysvětleno. Já mám ten starý kšunt Panasonic Lumix DMC-Lx5. Fyzické rozlišení 9,5Mega a fotím už pouze snímky pro prohlížení na monitoru takže RAW ani nepoužívám. Kvalitní Jpg. mám cca 3-4Mega před úpravami. Napsal jsem to v předchozím příspěvku špatně protože už to ani nezjišťuji a myslel jsem že to má více. Nerad bych aby si myslela že se nějak na Tebe povyšuji. Myslím že z mých příspěvků je vidět že se mi ta fotka líbí :).
Éra mého focení na vyšší úrovni skončila prodejem zrcadlovek PENTAX kde jsem fotil na diáky které jsem promítal. Na diáku se žádná chyba opravit nedala. Tehdy jsem měl dvě těla zrcadlovek a asi 5 pevných objektivů. Nákupní cena kdysi cca 150000,-kč.
Prodej potom cca 20000,-Kč. Člověk si tenkráte rozmýšlel každé stisknutí spouště :) .


pon 20. kvě 2019 21:18:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
Nic špatnýho si fakt nemyslím .Já jsem nakonec ráda, že fotka nějak dopadla snad to bude stačit. No Paphio mě musel trošku k tý fotce přemlouvat -moc se mě do toho nechtělo. To pafíčko je pěkný a škoda ho nevyfotit. ;)


pon 20. kvě 2019 21:39:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: fotovlákno
Já myslím že je dobré že jsi ho nafotila a špatne kvality bych se nebal. I u toho myho ksuntu uvádějí že vystačí do tisku A3, což mi přijde trochu přehnané.


pon 20. kvě 2019 22:19:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
Pošlu pár svých výtvorů. Ta kapka vody je zajímavější než jsem si myslela. Původně jsem chtěla vyfotit jak se kapka setká v prostoru z kapkou a jakoby se rozprskne. No bohužel ještě se nestalo tak jak by se mě to líbilo. Trpělivost to je věc ... Najdu tady parťáka nebo radu, nápad jak vše vylepšit. Jsem jen amatér který něco zkouší .A proč si nepohrát z kapkou vody :)


Přílohy:
A.jpg
A.jpg [ 180.55 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]
C.jpg
C.jpg [ 199.96 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]
D.jpg
D.jpg [ 194 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]
E.jpg
E.jpg [ 187.45 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]
pon 08. bře 2021 22:27:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: fotovlákno
Přeji hezký den.
Tady asi moc neporadím, fotit kapky jsem nikdy nezkoušel. Taky jsi nenapsala, jestli jsi amatér samouk nebo amatér poučený studiem návodů, jak fotit kapky, kterých je na internetu opravdu hodně. Takže tohle je asi dotaz do nějakého fotografického webu, tam spíš najdeš někoho, kdo s tím má zkušenosti.
Lukáš Křesina


úte 09. bře 2021 10:41:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: fotovlákno
Ahoj jasný dá se najít přímo Canon "diskuse- radíme si" na facebooku. Ještě jsem si netroufla až se ještě zlepším. Určitě jsem přečetla několik návodů. Bylo mě jasný že potřebuju kratší expoziční čas ale vůbec by mě nenapadlo použít ještě blesk (na nízký výkon). Používají i externí blesk to bude ještě lepší ale ten nemám. Nemusím ho nutně mít .Pak je sranda než ty kapky usměrníš aby kapaly správně a zkoušíš a zkoušíš. Uděláš tisíc fotek a jedna se ti líbí .Včera jsem někde četla že záleží i na tvaru misky do které padá kapka. No je to pro dlouhé zimní večery ...Tak dík.


úte 09. bře 2021 12:18:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 448 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron