Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 16:06:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další
 Nové přírůstky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přírůstky
mám ho v lávových kousíčkách smíchaných s drtí cocochipsů a nahoře trohu spaghna. Má rádo vlhko, tak rosím. zatím bydlí venku, ale zítra už půjde domů na nějaké chladné místo. Snese k 5 C a v zimě by neměl mít nad 15 C, takže půjde do zimoviště, kde držím teplotu 12-15 C přes den. Akorát tam teď "bydlí" kočár vnučky, tak ho musím někam přestěhovat. To zas bude řečí .... :roll: Kořeny má opravdu dlouhé oproti zbytku rostliny. Ale i květ je obří v porovnání s velikostí listů a pahlízek. Tak ať nám roste !


čtv 08. říj 2009 22:53:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Přírůstky
Tak místo lávových kousíčků mám drobnější kůru, jinak taky rašeliník a kokosovou drť, je to dost lehké, vzdušné, ale vlhko to drží dobře. Ven jsem ho nedávala, na okně v ložnici mám teď tak 16, dnes ráno 15°C, postupně bude ještě klesat, takže by mělo být akorát. Že by 5cm květináček vystěhoval celý kočárek? To bude asi opravdu boj :lol:


sob 10. říj 2009 12:09:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Přírůstky
já tam potřebuji dát kromě Den. cuthbersonii ještě asi 30 orchidek, citrus, olivovník, dva oleandry a tak... :lol:


sob 10. říj 2009 19:56:08
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Přírůstky
Hmm, tak to kočárek nemá šanci ;)


sob 10. říj 2009 21:47:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek přírůstky
dnes jsem přinesl domů (z Ládví - živá exotika) tyto rostliny:

Ludo:
laelia pumila
laelia milleri
laelia lobata var. coerulea x sib
cattleya bicolor var alba x sophronitis coccinea
cattleya aclandiae
paph. venustum

Lukscheiter:
masdevallia bicolor
masdevallia echo
masdevallia herradurae

Masdevalie pocházely od Lukscheitera, ostatní od Luda.
Bohužel jak bývá zvykem, Ludo má všechny kytky v přemokřelém substrátu. Často se zjistí až doma, že dobře vypadající kytka má kořeny zcela pryč. To byl i případ c. aclandiae...
Kdo by řek, že v tomto květináči nebudou žádné kořeny???
http://4.bp.blogspot.com/_CNuyoaKEIuU/TSiocKL01YI/AAAAAAAAAmY/RPVyOylhsEA/s1600/aclandiae.jpg

po vysypání rostliny ze substrátu bylo jasné, že rostlina nemá jediný zdravý kořen:
http://4.bp.blogspot.com/_CNuyoaKEIuU/TSirthYPFsI/AAAAAAAAAmg/WfAvUW2w0ho/s1600/aclandiae2.jpg

rostlinu jsem ihned navázal, ale i tak bude trvat velmi dlouhou dobu, než bude schopná normálně přirůstat (pokud se chytne, tak počítám rok).

V létě jsem takhle přinesl l. milleri, která ztrátu kořenů nerozdejchala... Ta dnešní vypadá mnohem líp (bral jsem rostlinku bez substrátu s jasně patrnými zdravými kořeny), tak snad vydrží :)
http://1.bp.blogspot.com/_CNuyoaKEIuU/TSipAssXvoI/AAAAAAAAAmc/0BzibRKTvrg/s1600/milleri.jpg

Jak zjistit, jestli je rostlina zdravá? Asi dost těžko, člověk by musel všechny kytky, o které má zájem na místě vysypat a zkontrolovat kořeny :)


sob 08. led 2011 20:05:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: přírůstky
Teda tu milleri ti fakt závidim. Jen jsetli to není ta, co si vybral Olaw a někdo mu jí vyfouk před nosem :-). Já se hrozim, co najdu v květináčích já, až to všechno doma vysypu. Nevim, proč ty rostliny vůbec zalejvaj, když vědí o výstavě...


sob 08. led 2011 20:32:38
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: přírůstky
těžko říct, mě tu milleri dával do ruky přímo Ludo, netušil jsem, že ji tam bude mít - resp. že bude mít slušně vypadající...je to ale mrňous, bude trvat několik dlouhých let, když vše půjde dobře, než vykvete :(


sob 08. led 2011 20:40:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: přírůstky
kajmii píše:
Teda tu milleri ti fakt závidim. Jen jsetli to není ta, co si vybral Olaw a někdo mu jí vyfouk před nosem :-). Já se hrozim, co najdu v květináčích já, až to všechno doma vysypu. Nevim, proč ty rostliny vůbec zalejvaj, když vědí o výstavě...

Ne ne, já měl vybranou L. lucasianu a tu mi někdo vyfoukl před nosem. Taky byla dost ulitá a tak jsem právě váhal, až jsem zaváhal. :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 08. led 2011 23:43:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: přírůstky
Já jsem si přinesla:
Oncidium (Tolumnia) Jairak Rainbow 'Brown Spot'
Bulbophyllum carunculatum
Aerangis fastuosa
Aspasia lunata
to jsem měla objednaný u luksche....

od Luda:
paphiopedilum tranlienianum
angreacum didiery
laelia perrinii
Aerangis articulata

ještě nějakou doprovodnou rostlinu a jeden kvetoucí kamínek, dostalo mě jak jsou malinký, asi budu mít další manii....

Večer jsem všechno vytahala z květináčů, omyla a zkontrolovala. kupodivu, od Luda vypadalo všechno skvěle, od Luksche v bulbu byla armáda šneků, kořeny stejně jako u tolumniežádná sláva a Aerangis fastuosa má zdravej asi jeden...snad se chytěj...


ned 09. led 2011 0:08:09
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: přírůstky
olaw:lucasianu jsem tam viděl - asi tak v 10,30hod? jsem tam byl..
lucasianu jsem koupil od Luda v září na masožravkářské výstavě a - opět - měla ulité kořeny... pak mi poradil pan šmajer (při jeho přednášce o rupicolách) ať to posadím na rašeliník do uřízlé petflašky... zrovna včera mi začal rašit výhon - zatím ne kořeny... ale kytka žije...
ty Ludovy hniloby jsou fakt na nic..

kajmii: to se mi nelíbí se šnekama - vůbec nemám chuť rozebírat masdevallie :(
asi to svrchu posypu protišnečím přípravkem...


ned 09. led 2011 0:22:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron