Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 04. črc 2024 8:44:35



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Další
 Právě kvete 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Právě kvete
olaw píše:
:cry: :cry: :cry: To je hrozná škoda. To nejsou jediný poupata, co ti v tuto dobu zaschla ne? Psala jsi, že i to Cycnoches ti zaschlo. Cs cs cs, to bylo asi suché období ne? Kde jsi D. tetragonum koupila? Vím, že ho měl Ludo, ale nepřišlo mi, že by mělo ty typické čtvercové pahlízy, tak jsem ho nevzal....


Tetragonum mám dvě od Luda, jedno mělo být var. gigantea a to teda rozhodně není. Mám je cca 2 roky. Poupata mi zaschla ještě před stěhováním do skleníku. Provizorně bylo s mnoha dalšíma doma. A co jsem udělala, když jsem objevila poupata ? No jasně, začala jsem mu dopřávat víc vody a přitom nemělo až tolik světla. Tak to vidím jako důvod.


pon 25. říj 2010 21:14:31
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Právě kvete
A ty zaléváš když vidíš poupata? Zrovna u těchto druhů? Nehrozí zase uhnití poupat? Já zalévám až když začnou dělat nové výhony a i potom velmi opatrně. Už jsem se s několika rozloučil kvůli ulití.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 25. říj 2010 21:34:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Právě kvete
Evi, nádherné, blahopřeju.


pon 25. říj 2010 21:36:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Právě kvete
olaw píše:
A ty zaléváš když vidíš poupata? Zrovna u těchto druhů? Nehrozí zase uhnití poupat? Já zalévám až když začnou dělat nové výhony a i potom velmi opatrně. Už jsem se s několika rozloučil kvůli ulití.....


Suším v zimě, ne v září. navíc bylo krátce vyvázané, tak rosím kořeny. Také už se mi povedlo něco zcela usušit. To je o tom vychytání té rovnováhy - světlo-teplo-voda-vzduch :lol: Holt chybama se člověk učí.


pon 25. říj 2010 22:32:51
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Právě kvete
Tak to je taky krásné, gratulace!


pon 25. říj 2010 22:47:22
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Právě kvete
Tak já se taky trošku pochlubím.
Vykvetla mi Cycnoches peruviana. Má 12 samčích květů, je moc krásná.
Kvetení není moje zásluha, koupila jsem ji s květním stvolem od Luda.

Ale teď otázka - na rostlině se objevila další boulička, která se zvětšuje, takže usuzuju, že by mohlo jít o další květní stvol. Podle Olawa by dokonce mohlo jít tentokrát o samičí květy. Jak je to s pohlavím u těchto rostlin - je to věc náhody nebo to má nějakou zákonitost? Někde jsem četla, že samiččí květy doma nevykvetou, protože má rostlina málo světla. Je to pravda?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 26. říj 2010 16:15:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Právě kvete
wiolan píše:
Tak já se taky trošku pochlubím.
Vykvetla mi Cycnoches peruviana. Má 12 samčích květů, je moc krásná.
Kvetení není moje zásluha, koupila jsem ji s květním stvolem od Luda.

Ale teď otázka - na rostlině se objevila další boulička, která se zvětšuje, takže usuzuju, že by mohlo jít o další květní stvol. Podle Olawa by dokonce mohlo jít tentokrát o samičí květy. Jak je to s pohlavím u těchto rostlin - je to věc náhody nebo to má nějakou zákonitost? Někde jsem četla, že samiččí květy doma nevykvetou, protože má rostlina málo světla. Je to pravda?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek



Věro , gratuluji,je moc pěkná, tak ať ti vykvetou i ty ostatní....
Věra


úte 26. říj 2010 18:04:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Právě kvete
Věra píše:


Věro , gratuluji,je moc pěkná, tak ať ti vykvetou i ty ostatní....
Věra

Děkuju Věrko, je to tvoje zásluha, prodávala jsi mi ji ty, je to kvalitní rostlina ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 26. říj 2010 18:09:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Právě kvete
wiolan píše:
Věra píše:


Věro , gratuluji,je moc pěkná, tak ať ti vykvetou i ty ostatní....
Věra

Děkuju Věrko, je to tvoje zásluha, prodávala jsi mi ji ty, je to kvalitní rostlina ;)

Já to vím a jsem moc ráda,že jsi spokojená. Já budu pátrat po tom Odontoglosum praestans....mám skleník a ještě plán, jak jej ochlazovat v létě,tak si myslím,že by to mohlo být ok....


úte 26. říj 2010 18:19:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Právě kvete
Věrko, nevíš, jestli má teď Ludo nějaká další Cycnoches? Vilma by si ho chtěla koupit taky, ale jiné, abychom měly možnost případně vyměnit oddělek ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 26. říj 2010 18:24:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron