Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 06. črc 2024 23:42:57



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 100  Další
 Právě kvete 
Autor Zpráva

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Právě kvete
Ten je tak nádherný, miniatzrní střevíce jsou parádní. :P


ned 17. říj 2010 16:16:11
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Právě kvete
Moc pěkný. Můžete popsat, jak ho pěstujete? Mně se nějak nedaří.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 17. říj 2010 17:26:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Právě kvete
Taky bych rád věděl něco o pěstování, abych se měl na co připravit. Když ale čtu, že ti Radku nejde, tak si nejsem jistý, že budu úspěšnější...

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 17. říj 2010 18:20:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Právě kvete
Ahojky,chvalim Masdevalky,strevice atd.Konecne sem muzu hodit tu rozkvetlou katleju.Koupila jsem ji jako odkvetly trs na letosni jarni vystave Lukscheitera.Desne ji to trvalo,ale uz od min.tydne kvete.Podle poupat jsem cekala neco vetsiho,ale i tihle pidizvici- 3 cm jsou pekni.Voni,ale ne moc prijemne.Byly u ni jeste dve pekne pahlizky,ale tem jsem nejak na slunicku upekla uvnitr placky-upozornuji,ze je nemam na parapetu,ale na stolku dost daleko od okna.Jinak to je taky jedna,ktera ma ty znicene koreny.Je presazena,ale moc sanci ji nedavam.Aspon,ze stala jen 100Kc.Treba si vezme priklad z nedalekeho Dendr.Phal,ktere pokvete z 2 pahliz a ma uz i 2 nove rostlinky.Ja a katleje holt nejsme kamaradky.


Přílohy:
katlejka strapata.jpg
katlejka strapata.jpg [ 185.56 KiB | Zobrazeno 2261 krát ]
ned 17. říj 2010 18:33:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Právě kvete
radzak,
nemám žádný speciální postup na Paph. charlesworthii. Je to mezi další stovkou rostlin a tak se to ani nedá. Zato vím , že všechna Brachypetala
rostou dost mizerně. Na rozdíl od Vás . To bude asi ten hlavní rozdíl a budu to řešit až příští rok. Sázím kokos , piniová kůra 1:1 , trochu perlitu, nepatrně suš. kravinec
a hnojím Wuxal super do 250 uS. Čili nic extra co by vybočovalo. Jen občas hledám ve skleníku místo kde to půjde lépe. Převážně ale u jiných rodů. Všechno potom roste ale nekvete tak jak bych si představoval. Někde jsem zaznamenal, že uspokojit všechna klimatická pásma a jejich specifika tak je potřeba 8 skleníků.


ned 17. říj 2010 19:21:52
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Právě kvete
Jak jinak u střevíčníků-připravil jsem ho o kořeny a nemůže to nějak rozchodit. Zaléváte ho přes zimu?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 17. říj 2010 20:14:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Právě kvete
radzak, jo jistě zalívám i v zimě. Držím nižší teploty 10 noc 20 den. Zalívám cca po 10 max 14 dnech pokud je venku třeba -15°C. V poslední době cca 5 let používám hodně kokos a v něm byly kořeny většinou OK. Ale pro problémy s hnojením používám kokos - piniová kůra 1:1 a je to v pohodě.
Moc ty kořenové problémy nemám ale vyzkoušel jsem doporučované hobliny a fakt dobrý. Ale stále se to musí po pár měsících přesazovat dokud to neudělá aspoň pár kořenů. Pak do normálního substrátu. Pro trvalé pěstování jsou hobliny velice problematické.


ned 17. říj 2010 21:44:18
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Právě kvete
Díky za odpověď. Hobliny (bukové) jsem taky kdysi vyzkoušel. Kompletně jsem zničil kořeny všem pěstovaným střevíčníkům.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 17. říj 2010 22:14:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete
Taky je nedoporučuji. Pro rostliny s bídnými kořeny je lepší čerstvý rašeliník s polystyrenem.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 18. říj 2010 6:15:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Právě kvete
No, a já jsem zase trochu skeptický k rašeliníku - tedy alespoň v některých případech - minimálně v jednom. Je jím vápnomilné Phrag. kovachii. Zakoupené zbědované semenáčky jsem píchnul nejdříve do perlitu a tam 2 z 5 chcíply :( . Zbytek putoval do smrkových hoblin. Rostlinky pustily nové kořeny a začaly růst. Jak už ale bylo řečeno, hobliny dlouho nevydrží a tak jsem si řekl, že je čas udělat kytkám ještě líp a šly do rašeliníku. V něm se ale začaly krutě kroutit. Když jsem to už nevydržel a mrknul na ně, tak jsem zjistil, že kořeny jsou v háji. Tak znovu hobliny a znovu krásné nové kořeny. Už Robison říkával: "Člověk chybu udělat může, ale neměl by ji opakovat", a proto jsem semenáčky opět zasadil do rašeliníku, tentokráte do chilského huňatého s tím v tom prostě musí jít! JO, šly, do háje! A pěkně rychle! .... No, už to zkrátím, teď jsou ve směsi vápence, kůry a chipsů a jsou přibližně stejně tak velké, jako před třemi roky, když jsem je koupil.
Takže já říkám, že rašeliník je super, ale ne vždy a pro všechny ;)
Hezký den
Pavel


úte 19. říj 2010 11:10:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 992 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 100  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: