Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 28. říj 2024 17:19:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Další
 Sbírka orchidejí Mendelu 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
No proto jsem napsal Libereckou botanickou. Já tam tehdá mluvil s panem šéfzahradnikem. Jméno už mi vypadlo z paměti. S panem Studničkou nikdy, ale jistý názor na něj mám z jeho knížek, kdy, čteno mezi řádky i v nich, by mě ani nenapadlo kontaktovat zrovna jeho. :mrgreen: A popravdě, já bych teď celou tuhle debatu šoupl do kompostu. Není na světe člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Tak na to hledím já.


úte 05. bře 2013 11:38:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
nevím, jestli je nutné tuhle debatu odstraňovat do kompostu. Rozhodně jsem svůj příspěvek nepsala v úmyslu někoho pomlouvat, bylo to spíš takové malé postýsknutí.
Napsala jsem jen své zkušenosti a myslím si, že není až tak od věci porovnat praktiky v různých botanických zahradách.
Ale pokud se admini rozhodnou pro odstranění, nic se neděje

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 05. bře 2013 11:48:42
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Přiznám se bez mučení, že nesnáším konflikty, tak snad pro to. Ale je pravda, že po těch letech, kdy jsem po těch botanických jezdil, se už jistě mnohé změnilo. Ať k lepšímu a nebo horšímu. Já i v tom Arboretu byl ještě v době těch starých skleníků a pak jen na skok v té nově vybudované části. To byla ještě čerstvě osázená. Ještě byla prča v bot. zahradě MU v Brně. Tam to bylo taky takové uvolněné a příjemné. Klub skalničkářů tam míval podzimní burzu cibulovin.


úte 05. bře 2013 11:54:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
to wiolan - byl jsem tam asi před 14 dny poprvé,a souhlasím s tebou-o orchidejích to v expozicích není ani omylem.Jinak se mi to líbilo,zvláště tropický skleník,ale orchidej jsem nevyfotil ani jednu,a těch pár kousků,které se prezentovaly za sklem, bylo spíše pro srandu.Když jsem potom v knize pana ředitele četl,že má Liberec největší sbírku orchidejí v republice,působilo to na mne docela legračně... 8-) Asi je to všechno schovaný,aby se to neokoukalo... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 05. bře 2013 16:17:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Také mám pocit, že pan Studnička by nejraději amatérské pěstitele smetl z povrchu zemského :mrgreen: . Jenže ti se o své miláčky starají kolikrát mnohem lépe než nezaujatý profesionální personál :(. A o té největší sbírce je to také trochu nadnesené 8-) .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 05. bře 2013 16:23:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
to radzak:
Radku souhlas, pokud je v Liberci největší sbírka v republice, pak nechápu, proč téměř vždy jsou expozice orchidejí doplněné dalšími rostlinami, aby vitríny vypadaly plné. Sice chápu, že orchideje nekvetou na povel, ale přece jen si myslím, že největší sbírka by se mohla prezentovat líp. A nebo je to, jak říkáte, schováno v depozitářích :?

to marťan:
Pavle, ony jsou orchideje i ve sklenících v přízemí, něco visí nad vstupem to teplého skleníku, pár kousků bývá na zemi v květináčích ve studeném skleníku. Ale také jsou v dálce na tom velikém vodopádu, pokud nekvetou, nemáš šanci je pouhým okem zahlédnout, jednou jsem to zaregistrovala jen díky tomu, že tam kvetlo obrovské Angraecum, ale abys na tu dálku viděl pouhým okem detailně květ, to fakt není šance. Jinak ale uznávám, spodní skleníky jsou moc pěkné, o tom není sporu ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 05. bře 2013 19:44:51
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Mám za to, že národní sbírka orchidejí je v Arboretu MZLU, kde ji založili Docent Dušek / mimochodem super chlap, znal jsem ho osobně / a Ing. Křístek. Nebo se pletu ?


úte 05. bře 2013 19:51:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
O to více mne mrzí,že jsem v Mnichově nestihl botanickou zahradu... :?
Vím,že je to nesouměřitelné - mají tam cca 4500 druhů orchidejí- ale zajímala mne právě jejich expozice ve srovnání s tajnosnubností zahrady liberecké... 8-)
Ale to je otázka času,určitě se tam podívám ,a pak podám reference... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 05. bře 2013 20:04:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Na stránkách brněnského arboreta se dočtete, že jejich sbírka čítá 4000 botanických druhů http://web2.mendelu.cz/arboretum/
Sbírku skutečně založili prof. Ing. J. Dušek a prof. Ing. J. Křístek

Na stránkách BZ Liberec nejsou uváděna čísla, přesto pan Studnička trvá na nejbohatší sbírce v ČR http://www.botaniliberec.cz/pavilony-orchideje.php

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 05. bře 2013 20:23:32
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Věrko,možná počítá každou pahlízu zvlášť... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 05. bře 2013 20:26:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 54  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: