Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 23. kvě 2024 7:43:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Miltoniopsis a ty další... 
Autor Zpráva

Registrován: pon 15. úno 2010 18:57:03
Příspěvky: 51
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
A ako sa Ti to podarilo,priviesť ju do kvetu po toľkých rokoch?Ja som si v lete kúpila tiež vo výpredaji jednu Miltonku,ale asi neviem ako na ňu.Zatiaľ jej idú iba 2 výhonky,ale to sú iba listy,tak neviem čo s ňou.Ďakujem za rady.


sob 20. úno 2010 14:36:26
Profil

Registrován: pon 15. úno 2010 18:57:03
Příspěvky: 51
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Ako sa Ti podarilo priviesť ju po 3 rokoch do kvetu?Ja som si kúpila tiež jednu Miltonku v lete vo výpredaji,potom odkvitla a nič sa nedeje.Asi neviem ako naňu,zatiaľ vyhnala iba 2 výhonky,ale to sú iba listy,tak neviem čo sňou.Ďakujem za rady.


sob 20. úno 2010 14:42:02
Profil

Registrován: pon 15. úno 2010 18:57:03
Příspěvky: 51
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
A ako sa ti ju podarilo priviesť do kvetu po 3 rokoch?Ja som si kúpila v lete jednu Miltonku,ale asi neviem ako na ňu.Zatiaľ vyhnala 2 výhonky,ale to sú iba listy,tak teraz neviem čo s ňou.Ďakujem za radu.


sob 20. úno 2010 14:52:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Ahojky,
mam stejne spatne zkusenosti s Miltonkama.Mela jsem tu klasickou ruzovou pred 2 lety-kvetu mela hodne,dlouho drzel ,nevonela,ale pak rostlina zesedal a nezachranil ji v pozdejsim spatnem stavu ani cukerny roztok.Loni mi to nedalo a na Flore jsem si koupila novou- ruzovou s tmavymi kapkami-M.Celle,vonela jako ruze.Jak se ale mnohdy stava,poupatka nedokvetla, stonky zvadly a brzy bylo po ni, ackoli jsem ji dala do pruhledneho kvetinace a nebyla ani v suchu ani v mokru a hlidala jsem ji.Bylo mi ji desne lito-a to jsem si rikala,ze prece na druhy pokus mi to musi vyjit.Kamaradce vytvorila po letneni asi 5 novych rostlinek.Zkusim od ni pozdeji neco vyprosit.To nejkrasnejsi,cim lakaji,je ten vzhled podobny maceskam-ty plysove listy,velke kvety a samozrejme ta vune.


sob 20. úno 2010 15:46:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. čer 2009 9:09:29
Příspěvky: 95
Bydliště: Okres Praha-východ
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Pěstuju je ve stejných podmínkách, jako Nobilko, bez chladného období nikdy nepokvete. Přes léto může jít ven, jen pozor na slunce. Dobře je, že přirůstá, až nové výhony narostou, tak z nich znovu nakvete. Důležité je uhlídat vodu, ani málo, ani moc, ráda harmonikovatí. Já občas postříkám zeshora postřikovačem substrát, aby neosychaly kořínky. Musí se to ale uhlídat, záleží na okolní teplotě a řekla bych, že je to i kus od kusu. To se musí holt vyzkoušet. Klidně ji nechtat i jednu zimu pouze v teple, aby co nejvíce narostla a zesílila a pak ji při další dát chladné období, jestli z toho nakvete. Držím palce ;)

Miláčik píše:
A ako sa ti ju podarilo priviesť do kvetu po 3 rokoch?Ja som si kúpila v lete jednu Miltonku,ale asi neviem ako na ňu.Zatiaľ vyhnala 2 výhonky,ale to sú iba listy,tak teraz neviem čo s ňou.Ďakujem za radu.


sob 20. úno 2010 21:12:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 20:10:38
Příspěvky: 69
Bydliště: Velké Přítočno okres kladno
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
ahoj Všem,chci pochválit miltonopsisy,d.nobile a další jsou překrásné.Jmenuji se Ivča a pěstuji 6 let orchideje mám jich 30 ale ted jsem si koupila miltonii a brasicu a mám je na severní straně 15 až 20stupních můžete mě poradit jak je pěstovat aby mě zase vykvetly děkuji pokusím se dát fotky

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil pavelheger dne pát 22. úno 2013 23:18:37, celkově upraveno 1

úprava odkazu



pát 22. úno 2013 22:50:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron