Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 13:16:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Další
 Nové přírůstky 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Nové přírůstky
Tak dnes přišly nové kytky od Pokojovek. Nechci se zde chlubit novými přírůstky, ale spíše popsat pocity, které u každého takového vybalování zažívám. Od rána netrpělivě očekávám telefon od pplky i když vím, že pravidelně volají až tak kolem půl dvanácté. Poté při každém zaslechnutí motoru projíždějícího auta vybíhám ven, zdali to už náhodou nejsou oni. Když konečně balík kolem poledne dorazí, rychle ho běžím s bušícím srdcem a třesoucíma se rukama rozbalit. A pak začíná to pravé drama :mrgreen: . V předinfarktovém stavu každou rostlinku opatrně beru do ruky, vybaluji ze všech těch papírů a igelitů, prohlížím v jakém je stavu a zvažuji, zda se jí u mně bude líbit a jak mi asi poroste. Občas si zanadávám nad ulomeným výhonem, mizernými kořeny nebo slaboučkou rostlinkou, ale jinak jsem šťastný, že jsou už konečně zase tady :D . Poté se z této agónie proberu a zjistím kolik je vlastně hodin (dnes jsem kvůli kytkám obědval v půl třetí :roll: )
Máte to také tak???

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne úte 10. črc 2012 22:51:10, celkově upraveno 1



úte 10. črc 2012 21:54:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Nové přírůstky
Radku, jasně, u mě je to naprosto stejný. A protože tentokrát jsme objednávaly s Kyrou dohromady, a pan Kacerovský vybral opravdu pěkné rostliny, přišla obří krabice. Největší napětí bylo, když jsem skládala všechny ty letáky a hledala dvě rostlinky, které byly pochopitelně až úplně na dně.
Pak foťák, všechno vyfotit, poslat mailem fotky Kyře, která už netrpělivě čekala u mailu v práci... a odpoledne jsme si to všechno hezky přebraly a popovídaly, jak by která měla růst, kam ji umístit a tak. No zase super den !
A jako vždy Pokojovky nezklamaly. :P


úte 10. črc 2012 22:16:32
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Nové přírůstky
to Radek,Eva- mám to podobně... :lol:
Když PPL v poledne přivezli balík,raději jsem to v práci zapíchl.Odpoledne se ženský vrátily z dovolené,a koukaly,jako na zjevení.Z obyváku na terasu cestička sypaná substrátem a na jídelním stole mechy všeho druhu... :mrgreen:
S panem Kacerovským je to zatím na jedničku,jestli se to nepokazí,udělám z něj dvorního dodavatele :!:
(manželce jsem-jen tak zkusmo- tvrdil,že tohle byly fakt poslední kytky.Podle záchvatu smíchu soudím,že tomu moc nevěřila... :P )
No,kvalita super,jako vždycky,ale nad tímhle bulbem mi padla brada... :!: :shock:
(Ten koš má 30 x 30 cm)


Přílohy:
web.bulbophyllum.ambrosia.jpg
web.bulbophyllum.ambrosia.jpg [ 113.24 KiB | Zobrazeno 2651 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz
stř 11. črc 2012 3:27:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. lis 2009 13:36:11
Příspěvky: 80
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Nové přírůstky
I já jsem netrpělivě očekávala balíček od pana Kacerovského. Včera v sedm hodin ráno volala PPLka, že dojedou mezi 11 a 12 hodinou. Byla jsem v práci, takže balík přebíral zbytek rodiny. Dcera vybalila z obrovské krabice plné novin moje orchidky. Byly v dobrém stavu, květuschopné a za dobré peníze. Objednala jsem si 4 rostliny.
Angraecum viguieri
Capanemia uliginosa
Coelogyne nitida
Laelia liliputana
Bohužel Angraecum neměli pěkné, takže ho pan K. nebral.


Přílohy:
Kacerovský_0712_DSCF9267b.jpg
Kacerovský_0712_DSCF9267b.jpg [ 139.05 KiB | Zobrazeno 2650 krát ]

_________________
Hana
stř 11. črc 2012 5:23:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Nové přírůstky
marťan píše:
to Radek,Eva- mám to podobně... :lol:
Když PPL v poledne přivezli balík,raději jsem to v práci zapíchl.Odpoledne se ženský vrátily z dovolené,a koukaly,jako na zjevení.Z obyváku na terasu cestička sypaná substrátem a na jídelním stole mechy všeho druhu... :mrgreen:
S panem Kacerovským je to zatím na jedničku,jestli se to nepokazí,udělám z něj dvorního dodavatele :!:
(manželce jsem-jen tak zkusmo- tvrdil,že tohle byly fakt poslední kytky.Podle záchvatu smíchu soudím,že tomu moc nevěřila... :P )
No,kvalita super,jako vždycky,ale nad tímhle bulbem mi padla brada... :!: :shock:
(Ten koš má 30 x 30 cm)

To je slušná kytka za dvanáct éček :shock: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 11. črc 2012 7:24:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Nové přírůstky
Já jsem sice měla objednané Dendrobium a Dryadelu, tu jsem taky kvůli kvalitě nedostala,ale spokojenost. Je to správný obchodník- spokojenost zákazníka nade vše, tak to má být.....Věra


stř 11. črc 2012 7:48:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Nové přírůstky
Stojím si stále za svým tvrzením že p.Kacerovský je příjemnou změnou já mu fandím ;) někdy mě zlomí křížení ted to je Paph.haynaldianum x gratrixianum.Včera došlo za 16 eur.


Přílohy:
Snímek 069.jpg
Snímek 069.jpg [ 193.61 KiB | Zobrazeno 2621 krát ]
stř 11. črc 2012 8:26:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Nové přírůstky
radzak píše:
Tak dnes přišly nové kytky od Pokojovek. Nechci se zde chlubit novými přírůstky, ale spíše popsat pocity, které u každého takového vybalování zažívám. Od rána netrpělivě očekávám telefon od pplky i když vím, že pravidelně volají až tak kolem půl dvanácté. Poté při každém zaslechnutí motoru projíždějícího auta vybíhám ven, zdali to už náhodou nejsou oni. Když konečně balík kolem poledne dorazí, rychle ho běžím s bušícím srdcem a třesoucíma se rukama rozbalit. A pak začíná to pravé drama :mrgreen: . V předinfarktovém stavu každou rostlinku opatrně beru do ruky, vybaluji ze všech těch papírů a igelitů, prohlížím v jakém je stavu a zvažuji, zda se jí u mně bude líbit a jak mi asi poroste. Občas si zanadávám nad ulomeným výhonem, mizernými kořeny nebo slaboučkou rostlinkou, ale jinak jsem šťastný, že jsou už konečně zase tady :D . Poté se z této agónie proberu a zjistím kolik je vlastně hodin (dnes jsem kvůli kytkám obědval v půl třetí :roll: )
Máte to také tak???

Asi je to opravdu všude stejné :P Radku, určitě se pochlub novými přírůstky, moc se těším ;)


stř 11. črc 2012 8:40:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Nové přírůstky
Ano, napsáno naprosto výstižně a myslím, že to máme všichni stejně. Já k tomu přidám ještě druhou radost: Minulý týden při té velké bouřce (ve čtvrtek) mi vítr pobral kytky. Našla jsem všechny, jen tři ztráty . Miminka rosnatek - ty se zachránit nedaly. Rhynchovola Jimminey Cricket a Dendrobium chrysotoxum - ty jsem nenašla. A jak jsem tak pořád bloumala po sídlišti a hledala, tak už jsem vešla ve známost co by tichý blázen. Ale dnes - po týdnu, přišla sousedka, že je našla cestou ke své kamarádce, přes půl sídliště od nás. Jsou dost vysušené, tak doufám, že to přežijí. Takže další veliká radost. Vyplatí se neztrácet naději.


stř 11. črc 2012 17:20:09
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Nové přírůstky
ma-ja píše:
radzak píše:
Tak dnes přišly nové kytky od Pokojovek. Nechci se zde chlubit novými přírůstky, ale spíše popsat pocity, které u každého takového vybalování zažívám. Od rána netrpělivě očekávám telefon od pplky i když vím, že pravidelně volají až tak kolem půl dvanácté. Poté při každém zaslechnutí motoru projíždějícího auta vybíhám ven, zdali to už náhodou nejsou oni. Když konečně balík kolem poledne dorazí, rychle ho běžím s bušícím srdcem a třesoucíma se rukama rozbalit. A pak začíná to pravé drama :mrgreen: . V předinfarktovém stavu každou rostlinku opatrně beru do ruky, vybaluji ze všech těch papírů a igelitů, prohlížím v jakém je stavu a zvažuji, zda se jí u mně bude líbit a jak mi asi poroste. Občas si zanadávám nad ulomeným výhonem, mizernými kořeny nebo slaboučkou rostlinkou, ale jinak jsem šťastný, že jsou už konečně zase tady :D . Poté se z této agónie proberu a zjistím kolik je vlastně hodin (dnes jsem kvůli kytkám obědval v půl třetí :roll: )
Máte to také tak???

Asi je to opravdu všude stejné :P Radku, určitě se pochlub novými přírůstky, moc se těším ;)

Původně jsem nic objednávat nechtěl, protože rozpočet na letošní rok mám už vyčerpaný :( , ale pár dnů před odjezdem pana Kacerovského pro orchidejky dostali v OM nové kytky. Mezi nimi bylo mimo jiné Dend. cinnabarinum (to už mimochodem nemají) a Onc. coloratum. A protože tyhle kytky už dlouho sháním, tak jsem prostě neodolal :roll: Aby to stálo za poslání, tak jsem k tomu ještě přibral Bulb. inunctum, které se také tak často nenabízí. Toť vše. No, ale myslím, že letos ještě není všem dnům konec :lol: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne stř 11. črc 2012 21:40:17, celkově upraveno 1



stř 11. črc 2012 20:48:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 489 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron