Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 04. čer 2024 3:35:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Miltoniopsis a ty další... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
To nobile je úžasné. Voní i z fotky.


ned 14. úno 2010 20:37:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
:oops: Ajajaj,to mi nedošlo,zmátlo mě,že je focený zblízka a tečky se zdály být větší.Ale je krásný!


ned 14. úno 2010 21:58:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
teeeda to nobilko je uzasne. je to hybrid ze jo ? a jak ho pestujete ze je tak nadherne? i ta pahliza je krasna vysoka,co s nim delate? :-)
Pavla5 píše:
Děkuji za pochvalu :oops:
Hanko - ten neotevřený phal je ten puntikáč na následujícím obrázku.
Ještě doplňuji nobilko z letošního kvetení (bylo to v rubrice Právě kvete), už je to na kompaktnější pahlíze než té původní vyčouhlé z obchodu,

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 14. úno 2010 22:07:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 04. úno 2010 15:02:07
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Když vidím to Dendrobko, závidím.... mi se nedaří přivést ho do květu. Mám 3 rostliny a žádné jsem do květu už nedostala. Daří se jim dobře, ale nekvetou. Dodržuji podzimních 6týdnů sucho a přes zimu mám ve velmi chladném, suchém a světlém prostředí / cca 10-12st./ Téměř nezalévám.
Mohu se zeptat na teploty, ve kterých ho máte přes zimu?
Děkuji


pon 15. úno 2010 8:02:56
Profil

Registrován: sob 20. čer 2009 9:09:29
Příspěvky: 95
Bydliště: Okres Praha-východ
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Nobilko mám prakticky celý rok v ložnici, kde se netopí, maximálně zatopím na chvíli a vyvětrám, abychom v jednom rohu místnosti neplesnivěli, ale to zatahuji na okně závěs a pořádně ho utemuju, aby to na ně nešlo. Mám tam i miltoniopsosy a jednu cambrii. Okno je západní, možná ještě trošku směrem k jihu, slunce tam jde celé odpoledne (akorát mi připadá nějak užší a užší :) ). Teplotu nevím, změřím, na okně bude učitě chladněji než v místnosti, je plastové a část dne a noc zatažené závěsem, dokonce při těch velkých mrazech jsem měla strach, plastový parapet hodně sálal chlad, aby nepřistydli "na nohy", ale izoluje holt dobře, zvládli to.
Na zahradě nemám žádné místo, které by bylo kryté stříškou, aby tam nepršelo, takže nobilko tahám ven až v srpnu (taky podle bouřek a tak, abych ho nemusela lítat uklízet), vyvázané na kostrukci od plaménku tak, aby květináč nebyl na zemi (já dávám asi 0,5m, jinak mi tam bivakují mravenci). Od září nezalévám a zezhora zabalím proschlý květináč alobalem, aby tam nepršelo - ale jen zezhora, odspodu to musí větrat! Tak ho nechávám až do půlky října, podle počasí, kontroluji alobal jestli tam neteče (vloni mi ho 16-ti měsíční dcera pořád "čochnila"). Taky bylo v říjnu hodně zima, riskla jsem to, nechala ho venku a každý večer, než jsem šla před půlnocí spát, koukala na teploměr, jestli nemám vzít bundu a dojít pro něj. Zvládlo to do +4°C, pak jsem zjistila, že alobal neudržel velký liják a šlo do ložnice. Ale to už při bližším prozkoumání začínalo tvořit pod pletivy malinké květní pupeny. Pak jsem začla pomalu zalívat, spíš postřikovačem, aby to vysychalo, namáčela jsem ho, až když měl velká poupata.
Zatím mi to vycházelo, dokonce jsem ho na jaře přesazovala, protože už se převracelo a kořeny utíkaly ven, tak uvidím, jak bude vypadat dál, zatím mu nezačala růst nová pahlíza na kvetení za rok, tak budu mít asi jednu pauzu, ale jinak vypadá dobře.
Tak nevím, jestli Vám můj román bude k užitku :)


pon 15. úno 2010 10:34:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
Pavlo, myslím,že dobrý román pro všechny,ať ti roste pěkně dál, barva úžasná....uvidím co bude na výstavě, jetě žádné velké nemám jen keiku 1 pahlízu...


pon 15. úno 2010 10:44:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Nadherne Nobilko.
Ahoj,
taky tise zavidim to vinove nobilko.Ja mam 3.Nejstarsi bile,co jsem dostala pred 2 lety od sestry, bylo taky obrovske a melo jeste dve uz dost velke rostliny.Podruhe uz se mu kvest nechtelo. Menila jsem ruzne teploty tak,jak se ma, stridala zalevani-kvety nic.Jen mi porad prirustaji keiky-i z male osklive pahlizky-na ni jsou 3,jinak jinde 2.Na tech 2 zbylich take same ruzky.Vestsinou mi rostou odspoda,ale i na vrcholu stare pahlizy ci uprostred.Mam treba na pahlize pekna kulata ocka-tak uz jsem natesena na kvet-ale pak se to zase zaspicati a je jen nova rostlinka.Mam to bile a pak klasiku-bilou jemne ruzovou a zlutou do stredu a potom tu bilou s vinovym stredem.Tak se aspon raduji z tech rostlinek-ukazuji to porad manzelovi,tchyni,malemu synovi-legrace.Rikam jim pikolicci.Tak at vam to vsem kvete.


pon 15. úno 2010 18:22:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Nadherne Nobilko.
Danicka píše:
Ahoj,
taky tise zavidim to vinove nobilko.Ja mam 3.Nejstarsi bile,co jsem dostala pred 2 lety od sestry, bylo taky obrovske a melo jeste dve uz dost velke rostliny.Podruhe uz se mu kvest nechtelo. Menila jsem ruzne teploty tak,jak se ma, stridala zalevani-kvety nic.Jen mi porad prirustaji keiky-i z male osklive pahlizky-na ni jsou 3,jinak jinde 2.Na tech 2 zbylich take same ruzky.Vestsinou mi rostou odspoda,ale i na vrcholu stare pahlizy ci uprostred.Mam treba na pahlize pekna kulata ocka-tak uz jsem natesena na kvet-ale pak se to zase zaspicati a je jen nova rostlinka.Mam to bile a pak klasiku-bilou jemne ruzovou a zlutou do stredu a potom tu bilou s vinovym stredem.Tak se aspon raduji z tech rostlinek-ukazuji to porad manzelovi,tchyni,malemu synovi-legrace.Rikam jim pikolicci.Tak at vam to vsem kvete.



Mám pocit, že když nejsou pěstební podmínky zrovna OK, tak tvoří keiky místo květů. Má hodně světla? Já je mám třeba na jižní straně, 3 v chladnějších podmínkách, 1 v teplejších. Ty v chladnějších jsou na tom lépe, tedy vypadají lépe - stonky jsou takové baculatější. Ale kvetou všechny. Jinak to moje "chladněji" je stejně tak 15-17°C v noci (měřeno na okně), přes den bez slunce tak 21°C, když zasvitne - tak klidně 28°C. V létě pak samo stahuji žaluzku. Ale teď v zimě ne.


úte 16. úno 2010 1:17:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
posílám miltonky-růžová(právě ji zachraňuju) a žlutá, bohužel zahynula. Moc krásně voněly.
Příloha:
kytky a večírek DM 001.jpg
kytky a večírek DM 001.jpg [ 194.12 KiB | Zobrazeno 3758 krát ]
Příloha:
PICT0043.JPG
PICT0043.JPG [ 74.66 KiB | Zobrazeno 3763 krát ]


úte 16. úno 2010 20:22:10
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Miltoniopsis a ty další...
nina píše:
posílám miltonky-růžová(právě ji zachraňuju) a žlutá, bohužel zahynula. Moc krásně voněly.
Příloha:
kytky a večírek DM 001.jpg
Příloha:
PICT0043.JPG



To je mi líto, fotky jsou nádherné. Já si kdysi taky přivezla takovou žlutou ještě z Německa (cca před 12 lety), a bohužel už taky není. Byla úžasná, ale.... :cry:


úte 16. úno 2010 20:41:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron