Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 26. dub 2024 21:32:16



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Další
 Právě kvete 13 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Míra píše:
zaruba píše:
Je to krásné! Škoda jen že názvy druhů jsou pro Vas cizí. Sám víte jak je těžké něco správně určit a u kříženců dvojnásob. Snad by nebylo tak těžké k obrázkům napsat jména. Pokud to ovšem nemáte ve sbírce bez jmenovek a víte co to je.

Ani jedna není kříženec a už tady byly mockrát. Navíc sleduji také sledovanost a kolikrát kdo co prohlíží a mnohdy se to spíše rovná nezájmu než zájmu.

To je sice pravda, ale ani jedno není důvod k uverejnovani kytek bez jména. Za rok ty snímky zhledne spousta lidí a ti všichni mají určovat co je na snímcích? Pro Vas je to přitom minuta práce.
Asi by bylo lepsi kdyby se všichni naučili ty druhy určovat a pak by se ta jména nemusela psát. Když mě kytka zaujme tak si chci jednoduše přečíst o co jde. Pokud to jsou jen obrázky tak to akorát oslabí již tak malý zájem. To je celý výsledek.


úte 22. říj 2019 19:26:18
Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Bez komentáře


Přílohy:
264 Laelia pumila 2019.jpg
264 Laelia pumila 2019.jpg [ 186.22 KiB | Zobrazeno 2531 krát ]
úte 22. říj 2019 20:00:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. říj 2014 17:32:04
Příspěvky: 125
Bydliště: Jičín
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Taky něco přidám:


Přílohy:
Blc_Arom_Gold.jpg
Blc_Arom_Gold.jpg [ 164.78 KiB | Zobrazeno 2529 krát ]
Masdevallia glandulosa.jpg
Masdevallia glandulosa.jpg [ 145.08 KiB | Zobrazeno 2529 krát ]
Paphiopedilum fairrieanum.jpg
Paphiopedilum fairrieanum.jpg [ 146.38 KiB | Zobrazeno 2529 krát ]
Paphiopedilum villosum.jpg
Paphiopedilum villosum.jpg [ 124.17 KiB | Zobrazeno 2529 krát ]
úte 22. říj 2019 20:21:25
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Právě kvete 13
zaruba píše:
Míra píše:
zaruba píše:
Je to krásné! Škoda jen že názvy druhů jsou pro Vas cizí. Sám víte jak je těžké něco správně určit a u kříženců dvojnásob. Snad by nebylo tak těžké k obrázkům napsat jména. Pokud to ovšem nemáte ve sbírce bez jmenovek a víte co to je.

Ani jedna není kříženec a už tady byly mockrát. Navíc sleduji také sledovanost a kolikrát kdo co prohlíží a mnohdy se to spíše rovná nezájmu než zájmu.

To je sice pravda, ale ani jedno není důvod k uverejnovani kytek bez jména. Za rok ty snímky zhledne spousta lidí a ti všichni mají určovat co je na snímcích? Pro Vas je to přitom minuta práce.
Asi by bylo lepsi kdyby se všichni naučili ty druhy určovat a pak by se ta jména nemusela psát. Když mě kytka zaujme tak si chci jednoduše přečíst o co jde. Pokud to jsou jen obrázky tak to akorát oslabí již tak malý zájem. To je celý výsledek.

Za dva dny už po těch snímcích neštěkne pes a nikdo se zpětně na nic nedívá. Stačí číst diskusi,kde se defakto pořád ptají na to samé byť pokud by chtěli, tak odpovědi jsou v mnoha vláknech ale nikdo se neobtěžuje, protože je jednodušší se prostě optat zunovu třebas stokrát. Dříve jsem nejen dával jména ale psal i další informace k rostlinám. Schválně se vraťte několikrát za rok na Vaše starší věci a zjistíte, že je to každému šuma fuk a proto jsem to přestal dělat.


úte 22. říj 2019 22:27:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Přeji hezký den.
Tentokrát plně souhlasím s panem Zárubou. Prosím, uvádějte u fotek názvy rostlin. Po nepopsaných fotkách totiž po dvou dnech ani pes neštěkne zcela po právu, ony si delší zájem ani nezaslouží, na rozdíl od těch popsaných. A nejde jen o to, že já (a určitě i mnoho dalších uživatelů) si mnohem raději rozkliknu popsanou fotku, jde také o to, že popsanou fotku mohou registrovat internetové vyhledávače, a tím ji zajistí dlouhodobou životnost.
S pozdravem
Lukáš Křesina


stř 23. říj 2019 9:10:33
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 18:08:46
Příspěvky: 273
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Ivo píše:
Trocha modré barvy. Ta uprostřed není Mini Purple, ale pumila.

Máte pravdu. Jména by měla být uvedena.
Nahoře: Shinfong Little Boy, Laelia perrinii alba
Příloha:
w43_2019_000.JPG
w43_2019_000.JPG [ 101.49 KiB | Zobrazeno 2491 krát ]
.
Dole:Lc. Mini Purple coerulea, L. pumila coerulea, znovu Mini Purple a úplně dole L. dayana 'Chojamaru' x self
Václave Tvá pumila je senzace.


stř 23. říj 2019 10:05:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Ivo píše:
Ivo píše:
Trocha modré barvy. Ta uprostřed není Mini Purple, ale pumila.

Máte pravdu. Jména by měla být uvedena.
Nahoře: Shinfong Little Boy, Laelia perrinii alba
Příloha:
w43_2019_000.JPG
.
Dole:Lc. Mini Purple coerulea, L. pumila coerulea, znovu Mini Purple a úplně dole L. dayana 'Chojamaru' x self
Václave Tvá pumila je senzace.

Perrini je semi-alba. Ta pumila je podobná dayaně, ale nepoznám to.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 23. říj 2019 14:20:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Míra: Možná máte v mnoha věcech pravdu ale nic z toho není důvodem k dávání snímků bez jmen. Je jasné že jste si musel všechno tvrdě vybojovat a pracně zjišťovat. Pěstovat umíte, ale nebylo by lepší ukázat že jste nad věcí než oplácet lidem že se nechovají podle Vašich představ? Tak to totiž vidím já, možná i někdo jiný. Já ty statistiky moc nestuduji ale když se podívám na počet zobrazení starých snímků tak jsou to stovky. A ti všichni otevřou Vaše obrázky a řeknou si co je to za odborníky když ani neuvádějí jména rostlin. Myslím že kromě jiného to dělá tak trochu ostudu právě Vašim kytkám které si to nezaslouží protože Vám krásně kvetou :) . A jelikož jste jako pěstitel řekněme nadprůměrný tak by jste to měl ukázat ostatním i v jiných oblastech. Doufám že se neurazíte, to by mne mrzelo, neboť toto fórum potřebuje spíše podporu než oslabení.
Je mi jasné že tímto příspěvkem řeším osobní rovinu a ne pěstitelskou tematiku za což se omlouvám. Nakonec na kompost se to dá hodit vždycky :)

Honza i Ivo, krásně Vám to kvete!


stř 23. říj 2019 17:13:12
Profil

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Ivoši ta L. pumila se líbí i Virensovi okukuje ji tady u mě.Raší další dvě poupata,ale víc se mu líbí ta Lc.Mona pink "Hiromi". Nevěří tomu,že toto
je Onc.forbesii


Přílohy:
244 Onc.forbesii 2019.jpg
244 Onc.forbesii 2019.jpg [ 187.63 KiB | Zobrazeno 2459 krát ]
stř 23. říj 2019 21:53:27
Profil

Registrován: čtv 17. led 2013 8:17:56
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Právě kvete 13
Vaclav píše:
Ivoši ta L. pumila se líbí i Virensovi okukuje ji tady u mě.Raší další dvě poupata,ale víc se mu líbí ta Lc.Mona pink "Hiromi". Nevěří tomu,že toto
je Onc.forbesii


A proč ne?
Já ho v tom vidím perfektně :)


čtv 24. říj 2019 13:41:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 1001 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 101  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: