Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:59:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Bulbophyllum kořenění pahlíz 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Díky za odpověd a ještě by mě teda zajímalo,kolik dní nebo jak dlouho ti ho manžel zalíval,že ti ho ulil?Jak si poznala,že je po něm?Třeba se s ním dalo ještě něco udělat.Já ho teda nepěstuju,proto se pořád tak ptám...


čtv 18. bře 2010 11:38:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Hani, mělo gumové pahlízky,staral se o ně 8 dní------pořád měl snahu a to on má zalévat...vidím to i na pelargoniích a můžu to říkat stále....


čtv 18. bře 2010 11:47:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Mila.J píše:
Jmenovitě:carunculatum,echinolabium,levanae,sulawesii,nymphopolitanum,Cyrha longissimum, rothschildianum. Dle potřeby nafotím rostliny.

Dám malou zkušenost .Mám (2 měsíce) -koupila jsem Bulbophyllum carunculatum 2 velké pahlízky 1 malá .Ta malá mě uhnila. I když jsem 2x odstranila obal na pahlízce, který začal zahnívat.Myslím že bude náchylná na namočení hlavně nové mladé pahlízky? Mám tedy jen dvě pahlízky. Ošetření -Quadrisem. Kořeny to trošku má -vidím přes květináč. No pahlízky se malinko scvrkávají- bojují o vodu.
Bulbophyllum sulawesii 3 velké pahlízky 1 malá.Tady to jde dobře. Kytička koření.Nic nezahnívá. Bylo zde řečeno že tento rod je spíš teplý. To by byl průser ,protože já mám spíš temperovaně teplé podmínky. Noční teplota v zimě něco okolo 13-14°C. Nakonec jako pěstitel odkud Bulba jsou on mě rostliny navázané .Nebo je to o počtu pahlízek které jsem koupila ?Nezbyde tedy než pěstovat a čekat co to udělá .
Bulbophyllum sulawesii.
ObrázekObrázek
Bulbophyllum carunculatum
ObrázekObrázek


úte 14. pro 2010 12:20:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
já jsem si koupila bulb. medusae v květnu v Chotči, no, nakonec se chytlo, začalo dělat novou pahlízku, tak to snad zvládnem, ale je to ještě vcelku mimino. ze začátku bylo jen v květináčku s rašeliníkem, teď je v jemnější kůře + kokovlákna+ rašeliník.


úte 14. pro 2010 18:01:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
B. carunculatum mi také kousek zahnilo. Asi vím proč. Trochu nižší teplotou, trochu nižším světlem, trochu vyšší zálivkou. Ůpravou kteréhokoli faktoru by se to nestalo. Je o trošku choulostivější než ostní mno tu dřív uvedené. Teda lobii (pokud to opravdu je lobii) mi dělá ještě větší problémy. Ta teplota už bude přípustná. Až příliš teplé také nejsou.
Běžně se pěstují montované. Dají se dobře pěstovat také v substrátu, ale dost zásadní otázka je kolik substrátu. Dobře jdou v co nejmenších miskách. Čím míň substrátu, tím líp. Potřebují rychle vysychat. Dokáží brát dost vody, po proschnutí často zalévat. Pak valí.
Na přiložené fotce je B. nymphopolitanum. Ještě nekvetlo, je mladší. Moc už ale neporoste. Je trochu menší než carunculatum. Miska- 12cm.


Přílohy:
B. nimhopolitanum.jpg
B. nimhopolitanum.jpg [ 41.13 KiB | Zobrazeno 6496 krát ]
úte 14. pro 2010 20:48:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Mila.J-Rozumím teplo,světlo,zálivka musí být v rovnováze. Já mám misku 13cm.Jinak ta tvoje rostlina je krásná -určitě jsi mě chtěl nakrknout a vybral jsi to nejrozrostlejší. :mrgreen: I ta miska je pěkná,ladící ,dolů zužující -sakra. Jen nerozumím tomu jak píšeš ,že je ještě mladá ke květu .Kdy ti asi pokvete ? Ještě prosím tě jak roste rychle když se daří.Jak mě zahnil B. carunculatum měla jsem pocit že tam byly dva pidi výrostky jako budoucí nové pahlízky-který by třeba vyrostly za nějaký čas-nevím jaký? Kolik pahlízek asi tak vyprodukuje ročně. Když jsem byla v Troji kvetlo jim Bulbo ,bylo vystaveno a měli ho víc v mechu , no třeba to není nutný.
Katka-děkuju za zkušenost .


úte 14. pro 2010 22:35:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Haki, tahle je má nejrozrostlejší, má nejvíc pahlíz. Vybral jsem ji jako nejvhodnější názorný příklad proto, že zaplňuje misku, což by měl být Tvůj cíl. Jinak mám i větší misky s většíma rostlinama. Tuhle mám 2,5 roku , koupenou jako 5,5cm květináček. O rok starší sulawesii mi letos prvně kvetla. S množstvím přírůstků je to individuální. U některých druhů udělá předek za rok jen jednu novou pahlízu, u jiných třeba čtyři. Carunculatum mám v 8cm květináči, protože má málo pahlíz(část nahnila- odstraněna) a 12cm miska by pro ni byla velká. Výška 8cm květináče je zhruba stejná jak 12cm misky. Pro nymphopolitanum je vhodná výška substrátu trvale právě ta 12cm miska, pro větší druhy o něco víc. To je častý problém řady i jiných rodů. S rozrůstající rostlinou nepřesazovat do hlubších květináčů. Ani v hodně malém květináči nezapěstované rostlině rozhodně neublížíš. Naopak celkem spolehlivě.
S mechem, to je věc podmínek, já jsem na to opatrný. Mají jemnější kořínky , chtějí jemnější substrát.


stř 15. pro 2010 0:13:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Aha jasňačka ...........začnu zmenšením květináčku ,ten mám tedy dost velký. Uvidíme ,každopádně děkuju. ;)


stř 15. pro 2010 8:15:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Tak jsem obě Bulba opatrně přendala do menší misky- je 11cm,výška 6cm je to malinko jiný model .Objednala jsem si ještě Bulbophyllum bicolor tak uvidím jak to půjde. Je to o hodně menší než ta moje tak myslím že dobrý.
ObrázekObrázek


čtv 16. pro 2010 12:41:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Jasně. Ve větších květináčích se musí opatrněji zalévat, aby nehnily. Rostliny ale ze slaběji vlhkých substrátů, pokud nejsou řádně zapěstované, berou vodu špatně a trpí nedostatkem. V menších se může zalít víc. Prosychání je rychlejší, rostliny dostanou vody víc.


čtv 16. pro 2010 20:22:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: