Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 8:52:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Bulbophyllum kořenění pahlíz 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Bulbophyllum sulawesii -vyrostla nová pahlízka .Já bych skoro řekla ,že se to musí opatrně zalévat hlavně když pahlízka roste,když je mladá hned by to při vyšší zálivce zahnilo.Alespoň u mě. No netvrdím že mám vyhráno -ale je to snad dobrý.Foto1
Bulbophyllum carunculatum -pravda to je větší potvora.Foto2,3.Bulbo jsem dala do menšího útvaru -je tedy 7cm vysoký. Budu doufám že to není moc.Dneska koukám že přece jen poroste -jinak přírůstek tedy nic moc.Rostliny dávám na stejné místo v zz a uvidím 8-)


Přílohy:
Poznámka: Bulbophyllum sulawesii
B.jpg
B.jpg [ 91.86 KiB | Zobrazeno 5743 krát ]
Poznámka: Bulbophyllum carunculatum
C1.jpg
C1.jpg [ 137.08 KiB | Zobrazeno 5743 krát ]
Poznámka: Bulbophyllum carunculatum
C2.jpg
C2.jpg [ 76.92 KiB | Zobrazeno 5743 krát ]
ned 10. dub 2011 20:17:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Musím říct, že já s nima zápasím, až to hezký není. Když nezflekatí jako blázen, tak neroste skoro vůbec. Nemám přímo Bulbophylla, ale jejich odtrženou větev (Cirrhopetala). Nejsem z nich vůbec nadšený a tak budu pěstovat jenom Pleurothallidinae. Ty se můžou máčet do aleluja. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 10. dub 2011 20:24:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Když jsem si úplně náhodou Bulba pořizovala pěstitel je měl všechny navázaný.Myslím že mu taky občas nějaká pahlízka uhnila ,ale jinak je měl bez sebemenšího flíčku pěkný .Já jsem ty listy kde byly fleky raději částečně odstřihla .No bude se to muset ještě vymakat ,jsem zvědavá kdy bude na tom novém listu nějaký flek :mrgreen:


ned 10. dub 2011 20:31:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Na sulawesii mám konce některých listů černé, suché proto, že byli příliš blízko stropu i přes zimu. Očas na rostliny i kapalo, nic neshnilo. Přijde mi jako z nejtolerantnějších druhů.


pon 11. dub 2011 22:57:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Mílo.J Pošlu ti pár fotek abys nemyslel že se flákám. Nejprve - ty tvoje mističky jsem si pořídila ale nějak jsem hned zjistila , že to takto nesvedu. Neodhadnu zálivku.Škoda moc se mě to líbilo. No a co s tím dál Tak jsem vzala coco chips piniovku rašeliník a zamotala vše do pletiva. Nevím jak to bude u mě fungovat v zimě ale zatím mě tento způsob uspokojuje. Rychleji to vysychá a pohmatem lepce zjistím jak na tom které bulbo je.
Pošlu ti foto Bulbo carunculatum má tedy pidi pahlízku , jedna předešlá uhnila. Je strašně háklivá na přemokření. Ještě nevím jestli ji uplně rozumím. Něco tlačí jestli květ -nevím.
Bulbo lobii (koupeno letos v dubnu)má moje sympatie to mě jde takto nejlépe má 2 pahlízky pěkně koření. V zimě dám rostliny poblíž topení a uvidíme jestli jsem to odhadla dobře.


Přílohy:
Poznámka: Bulbo carunculatum snad květ
Bulbo 1.jpg
Bulbo 1.jpg [ 198.41 KiB | Zobrazeno 5561 krát ]
Poznámka: Bulbo carunculatum -malá pahlízka
pahlízka.jpg
pahlízka.jpg [ 195.14 KiB | Zobrazeno 5561 krát ]
Poznámka: Bulbo lobii
Bulbo lobii.jpg
Bulbo lobii.jpg [ 195.29 KiB | Zobrazeno 5561 krát ]
sob 03. zář 2011 8:36:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Bezva, ono u toho carunculata a lobii je to asi dost opodstatněné. Opravdu jsou choulostivější. Možná ještě víc lobii. O tom bych také snad i uvažoval jestli jej nemám namontovat. Ty ostatní mi ale v miskách problémy nedělají. je to věc konkrétních podmínek a zvyků každého pěstitele.


sob 03. zář 2011 17:26:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Jo to určitě na těch zvycích hodně bude . ;) Vzhledem k tomu jak je mám krátce se zatím seznamuju.Tak dík.
Ještě koukni mám letos koupené Bulbo bicolor zatím moc nekoření(asi 2 kořínky či tak nějak) zamotala jsem ho stejně .No zima ukáže už se netěším. :twisted:


Přílohy:
Bulbophyllum bicolor.jpg
Bulbophyllum bicolor.jpg [ 193.01 KiB | Zobrazeno 5527 krát ]
sob 03. zář 2011 18:00:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Já mám bulbo lobii navázaný v teplý vitrině, ne že by se v růstu nějak přetrhlo, ale od ledna, kdy tam je, udělalo krásnou novou pahlízu. Liju na něj vodu horem i spodem, když tam rosím tak je vždy naprosto mokrý, neflekatí, ani neuhnívá. Nepřijde mi zase tak složitý. Je to mladá rostlina, takže s nějakým kvetením zatím ani nepočítám.


sob 03. zář 2011 20:38:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Kyra píše:
Nepřijde mi zase tak složitý.

Já si vždycky říkám že až roky ukáží.Možná v té vitríně budeš mít určitě stálejší teplotu jak já v zz to je dobré -ale zase třeba malý pohyb čerstvého vzduchu. Nemůžu o tom moc kecat protože zkušenost chybí. Jen- když jsem byla u pěstitele který měl krásnou sbírku těchto rostlin měl Bulba všechny navázaný a větráčků tam měl hodně. Když je pustil docela to tam funělo-nebo tak nějak.Zajímá mě jak tvoje kytička vypadá za foto budu ráda-děkuju.


ned 04. zář 2011 8:13:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Bulbophyllum kořenění pahlíz
Příloha:
Bulbophyllum lobbii (5).JPG
Bulbophyllum lobbii (5).JPG [ 35.97 KiB | Zobrazeno 5451 krát ]
Příloha:
Bulbophyllum lobbii (3).JPG
Bulbophyllum lobbii (3).JPG [ 31.98 KiB | Zobrazeno 5451 krát ]


HAKI, tak tady jsou ty fotky bulba vyvázaného ve vitríně.


úte 06. zář 2011 20:11:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron