Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 7:51:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Orchideje vo fľaši 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Orchideje vo fľaši
díky za vyčerpávající odpověď, ale na Slovensku to asi funguje jinak než u nás. když cokoliv objednáš mimo EU, tak platíš jakési další clo a u kytek také CITES. takto to funguje asi od letošního dubna. Je to průšvih hlavně u knih, které se docela prodraží. U takovýchto položek, jako jsou knihy, oblečení atd. to snad počítá pošta. U rostlin je to jiné. Takže objednávat má smysl pouze v rámci EU a mimoevropské prodejce využívat právě v době, kdy jsou v Evropě na výstavách. ochotně to pošlou. ještě dodatek EU - myšleno Schengenský prostor.


pon 05. zář 2011 20:39:22
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Orchideje vo fľaši
EvaJ píše:
díky za vyčerpávající odpověď, ale na Slovensku to asi funguje jinak než u nás. když cokoliv objednáš mimo EU, tak platíš jakési další clo a u kytek také CITES. takto to funguje asi od letošního dubna. Je to průšvih hlavně u knih, které se docela prodraží. U takovýchto položek, jako jsou knihy, oblečení atd. to snad počítá pošta. U rostlin je to jiné. Takže objednávat má smysl pouze v rámci EU a mimoevropské prodejce využívat právě v době, kdy jsou v Evropě na výstavách. ochotně to pošlou. ještě dodatek EU - myšleno Schengenský prostor.

rozumím. Já jsem chvilku koketovala s myšlenkou, že bych poprosila Eriku, aby mi kytky objednala ona, když to mají na Slovensku volnější. Sice bych zaplatila navíc poštovné ze Slovenska, ale pořád je to o mnoho méně, než poplatky Cites a clo.
Pravdou ale je, že mě nepřijdou ty ceny až tak závratně nízké, abych do toho šla, přesně jak píše Radek, za 30 liber koupím kytky dospělé. No a hlavně a především, já nemám na mimina trpělivost, je tam vysoké riziko úhynu a hlavně já bych nejraději aby mi kytka hned kvetla :lol:

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pon 05. zář 2011 20:49:10
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Orchideje vo fľaši
Dobrý den, potřebuji radu. Kamarádka mi ze Singapuru přivezla v takové malé flaštičce na agaru pěstovanou 1 Vandu, takové balení pro turisty jako suvenýr, kytička se v té flaštičce už obracela lístky dolů jak byla už narostlá, tak jsem jí před pár dny vylahvila a zasadila, ale oproti té flaštičce má teď nízkou vzdušnou vlhkost a trochu je dehydratovaná...jaké jsou vaše zkušenosti? Zvykne si nebo to chce udělat nějaký jakoby skleníček?


stř 29. led 2014 16:11:58
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Orchideje vo fľaši
Konkrétně s vandou zkušenosti nemám, ale tak nějak předpokládám ,že vyšší vzdušná vlhkost by nejspíš pomohla, ale na druhou stranu je potřeba pamatovat na dostatečnou ventilaci, která by zamezila vzniku a rozvoji chorob, k nimž jsou čerstvě vylahvované semenáčky značně náchylné.
Hezký den
Pavel


stř 29. led 2014 22:22:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Orchideje vo fľaši
Po vylahvení je třeba vysoká vzdušná vlhkost neméně 3 týdny, optimálmě 3 měsíce, a pak kytky pomalu zvykat -nejdříve sundávat sklo na noc. Po vylahvení opláchnu semenáče v heřmánku, používají se i jiné prostředky.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 30. led 2014 9:16:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: