Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 13:11:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Řízkování Vanilky 
Autor Zpráva

Registrován: pon 22. lis 2010 22:41:56
Příspěvky: 2
Příspěvek Řízkování Vanilky
Dobrý den. Prosím o radu. Koupil jsem před 2 léty řízek Vanilky, jako doplněk do vitríny s masožravkami. Vyrostla do takových rozměrů, že jsem ji musel dát volně za okno a došel k rozhodnutí ji nařízkovat. Jelikož nemám zkušenosti, mám pár otázek. Prosím poraďte. Kdy je nejlepší doba na řízkování? Jaký je nejlepší substrát pro zasazení řízků pro zakořenění? Jak velký má být řízek(kolik oček). Děkuji za každou dobrou radu. Nerad bych tak krásnou květinu poničil neodborným zacházením.

Díky všem Jarda.


Přílohy:
Orchidea vanilka.jpg
Orchidea vanilka.jpg [ 100.28 KiB | Zobrazeno 7928 krát ]
pát 22. bře 2013 11:45:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Řízkování Vanilky
Pokud ji nenecháte narůst do několika metrů, nepokvete. Květů se proto dočká málokdo.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 22. bře 2013 12:27:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 22. lis 2010 22:41:56
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Řízkování Vanilky
Díky za informaci, ale v tomto čase řeším spíš její redukci kvůli místu za oknem i ve skleníku s masožravkami a tak ji chci řízkovat. Možná nechám nějaký delší šlahoun,ale prvotní co řeším je místo a proto chci řízkovat a nechci se dopustit zbytečné chyby.
Jarda.


pát 22. bře 2013 21:28:16
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Řízkování Vanilky
Jaroslav44 píše:
Díky za informaci, ale v tomto čase řeším spíš její redukci kvůli místu za oknem i ve skleníku s masožravkami a tak ji chci řízkovat. Možná nechám nějaký delší šlahoun,ale prvotní co řeším je místo a proto chci řízkovat a nechci se dopustit zbytečné chyby.
Jarda.

Já bych zasadil řízky se třemi očky do čistého rašeliníku.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 22. bře 2013 22:24:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Řízkování Vanilky
Měl jsem ji celkem třikrát a vždycky mi zašla, protože jsem o ni pečoval jako o orchideu ale byla to chyba. Pak tady byl jeden příspěvek, ža ji pěstuje v normálním zahradnickém substrátu, který má stále mokrý. Dohodli jsme se a výměnou mi oddělek poslal. Udělal jsem to samé a zasadil to do substrátu pro pokojovky, který jsem smíchal s perlitem. Držím ji stále vlhkou a jde jako z praku. Co se týká řízku udělal bych to jak radí pan kolega.


sob 23. bře 2013 9:04:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: