Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 10:52:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Dendrobium nobile 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. črc 2012 10:35:13
Příspěvky: 2
Příspěvek Dendrobium nobile
Zdravím,
potřebovala bych poradit, D. nobile, které mám už skoro dva roky začalo letos na jaře tvořit keiky, ale původní rostlina začala poslední dobou dost strádat, přestože hnojím o něco (používám Orchimix od p.Vondruše) více než předtím a jinak se starám stejně, a postupně zasychají i nové rostlinky. Chtěla jsem je oddělit, ale nemají kořínky, máte s tím nějakou zkušenost nebo radu jak rostlinu celkově podpořit? U D. kingianum se mi vytvořili keiky také, ale všechny mají kořínky.
Děkuji za rady.


pát 20. črc 2012 10:59:29
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Dendrobium nobile
To vypadá na špatné kořeny. Rostlina většinou začne tvořit keiky když se staré rostlině nedaří. Dendrobia typu nobile
musí před zalitím vyschnout. Interval vysychání by měl být tak 3 dny. Pokud je rostlina mokrá delší dobu kořeny uhnijí.
Rostlinu vyklopte prohlédněte a pokud nemá zdravé kořeny uřežte pahlízy od kořenů a položte na ležato do misky vystlaným zeleným mechem a přikryjte třeba igelitem. Keiky vytvoří kořeny a pak zasadit a starat se o to jak o malé rostliny.


pát 20. črc 2012 12:05:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Dendrobium nobile
Taky může být přehnojené, pokud jste začala hnojit víc :(


pát 20. črc 2012 12:09:23
Profil ICQ

Registrován: pát 20. črc 2012 10:35:13
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Dendrobium nobile
Kořeny má v pohodě, nezalívám jí moc často, maximálně jednou za týden (proliju kořeny, chvíli nechám a pak vyleju vodu) a občas narosím. Hnojila jsem 1 ml hnojiva na litr, teď dávám 1,5 ml hnojiva. Je fakt že na podzim se mi v substrátu objevila jakási houba, takové žluté kuličky, ale dočetla jsem se tady na fóru, že rostlinám nevadí a značí to, že substrát je na odchodu, tak jsem ji přesadila. Od přesazení už kvetla a keiky rostou tak od března. Tak nevím, v čem je problém :( Zkusím tedy ubrat v hnojení a uvidíme. Nebo není nějaké hnojivo, které pro orchideje, které by stimulovalo růst kořenů (nerada bych ho ještě víc zničila neozkoušeným hnojivem)?


pát 20. črc 2012 12:35:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron