Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 11:56:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Poptavka semen 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Poptavka semen
Míra, Pavel, Virens - naprostý souhlas. Navíc opravdu křížit cokoli s čímkoli je na 99,99% plýtvání energií, penězi i časem. Při křížení mnohonásobného hybridu s jiným vám může vyrůst cokoli a výsevní roj je tak obsáhlý, že vybrat z toho něco co opravdu stojí za to, je nadlidský úkol. A pokud se křížení chcete věnovat systematicky, tak víc než dva rody nezvládnete :(
K.


pát 09. bře 2012 14:25:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 06. bře 2012 9:15:20
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Poptavka semen
Mozna jsem s touhle zkusenosti jediny, ale me dava vlastni vysev smysl prave proto, ze pestovani ve skle pro me neni narocna prekazka k prekonani, ale velice prijemna zabava. Pestoval jsem takhle houby ze sporu a pres dilci neuspechy jsem dopadl dobre, problem s houbami je az v tom, ze aby to melo smysl, musite delat vetsi objemy.

Podobnost v orchideich je jednoznacne v tom, ze existuje ustalena a pouzivana technika, kterou se ridi profesionalove (a ti co maji doma laminar) a tu neni mozne uplatnovat v kuchyni. Prave to premysleni, planovani a obchazeni problemu, prizpusobovani pro prostredi a prostredky ktere mam k dispozici me bavi. A je to kazdopadne dobrodruzstvi, co moc nestoji.

Pokud vetsinu rozdam a zrovna dam pryc pekneho jedince, mno, mam radost za prijemce. O financni navratnosti podle me novacek nema narok prilis uvazovat, nevim.

takze jedina prekazka je zde:
pavelheger píše:
Ze začátku, jsem zkoušel opýlit cokoliv čímkoliv (v rámci rodu samozřejmě) a výsledky s tvorbou semeníků a semen byly nevalné nebo spíš nulové


a tomuhle uplne neverim:
pavelheger píše:
pokud někdo vysévá a dělá vlastní křížení, tak se stěží bude chtít o semena dělit, protože přece nenechá slíznout smetanu za plody svojí usilovné práce někoho jiného

protoze se jedna o hru s tzv nenulovym souctem. Pokud clovek nerozdava ze svych nejnadejnejsich krizencu, nebo tech ktere je tezke krizit, o nic v podstate neprichazi a nekdo jiny neco ziskava a tvor rodu homo je geneticky programovan mit z takoveho jednani radost. Mozna jsem ale jen naivni.

Spis podle me pujde o to, ze novacci maji dojem, ze je prace neschudna a tak se neptaji a pokrocili nenabizi, protoze nikdo nic nezada.
Musim se priznat, ze mi byli nabidnuty soukrome seminka a nebudu prozrazovat od koho, kdyz mel duvod delat to prave pres soukromou zpravu. Uvidime co z toho bude.

Kazdopadne, z pestovani in vitro neni treba mit strach, je to zajimava a zabavna cinnost a kdyz se dari, tak to vypada skoro jak magie, kazdopadne neco, co ma smysl zkouset. Samozrejme orchideje jsou specificke, uvidime co se bude dit.

Byl bych kazdopadne rad, kdybych experimentoval soubezne s nekym dalsim, muzeme si vymenovat zkusenosti, porovnavat vysledky a tak. Zaroven slusne vladnu anglickym jazykem, takze muzu udelat takovou jako resersi anglickych textu, z toho co jsem zatim vycetl se mi nezda, ze by vec byla neschudna.


sob 10. bře 2012 10:10:54
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Poptavka semen
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... 1Nm7qTa9Xw
Nenechte se zmást květem plumérie jako já a sjeďte po stránce dolu, je tam nabídka semen. Jen jsem trochu na pochybách, v jakém stavu ta semínka můžou být, když jsou vysemeněná a počítaná (?). Ale možná vás to zaujme s vaším nadšením pro pokusy (líbí se mi). Aspoň to někdo zkusí a otestuje kvalitu.


sob 10. bře 2012 10:34:41
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Poptavka semen
Já jsem se asi nějak ztratil, ale nikdo tady nepíše, že by snad bylo vysévání nějak technicky náročné nebo dokonce v "kuchyni" nemožné.
V souběžném vláknu viewtopic.php?f=23&t=41 je myslím vše ohledně domácích výsevů (bez lamináru!) výstižně řečeno, včetně odkazů na dokonalý anglický knižní manuál.
Problém je jen s kvalitním osivem, ale pokud chcete vysévat cokoli, tak jistě nějaká semena seženete :D
K.


sob 10. bře 2012 12:59:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Poptavka semen
Ano, není to těžké. Naopak je to zábavná činnost bez ironie. Ale jak už říká karel_t pokud budete vysévat cokoli ještě záleží na tom co od toho čekáte. Fakt by se mi nechtělo čekat na výsledky když vím, že jsem zkříížil dvě podprůměrné rostliny. U špičkových Pahl. které se zde většinou prodávají to snad nehrozí. Při této příležitosti musím říct, že se odlišuji od většiny pěstittelů na foru. Pro mne je pěstování víc zabavou a proto pěstuji i značné množství hybridů. Ti co pěstují jen přírodní druhy
mají větší sklon k seriozní botanice. Tím se taky liší např. pěstitelé v americe a evropě. Amerika to je zábava (převážně hybridy) , evropa (německo) silný sklon k botanice.
Nicméně vám přeji ať vám zapálení pro množení in-vitro vydrží hodně dlouho. Časem určitě opustíte phal. a budete se zabývat
jinými rostlinami které nejsou v obchodech tak početné.


sob 10. bře 2012 16:59:19
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Poptavka semen
Je to véééééliká zábava, jak říká virens. Tak s chutí do toho a hlavně z toho nezblbněte, aby Vás manželka nevyhodila z bytu ...
... moje dnešní dávka ... no večeře asi nebude :lol: :lol: :lol: :lol:
K.


Přílohy:
agar.jpg
agar.jpg [ 174.34 KiB | Zobrazeno 6535 krát ]
sob 10. bře 2012 18:42:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Poptavka semen
Máš pravdu, večeře vlastní výroby.


Přílohy:
IMG_3923 Laboratora and storage flasks.jpg
IMG_3923 Laboratora and storage flasks.jpg [ 74.7 KiB | Zobrazeno 6524 krát ]
sob 10. bře 2012 19:19:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Poptavka semen
karel_t píše:
Je to véééééliká zábava, jak říká virens. Tak s chutí do toho a hlavně z toho nezblbněte, aby Vás manželka nevyhodila z bytu ...
... moje dnešní dávka ... no večeře asi nebude :lol: :lol: :lol: :lol:
K.

Lepší jsou průsvitná víčka.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 10. bře 2012 19:23:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Poptavka semen
Karle, Virensi, koukám, že jsme na tom všichni stejně :mrgreen: Včera jsem také dělal přes 40 flašek víc jak 5 hodin. Někdy ale přemýšlím jestli je to ještě zábava nebo mi to už přerostlo přes hlavu :lol: :lol: :lol:
Hezký den
Pavel


sob 10. bře 2012 20:12:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Poptavka semen
Oldow píše:
...
a tomuhle uplne neverim:
pavelheger píše:
pokud někdo vysévá a dělá vlastní křížení, tak se stěží bude chtít o semena dělit, protože přece nenechá slíznout smetanu za plody svojí usilovné práce někoho jiného

protoze se jedna o hru s tzv nenulovym souctem. Pokud clovek nerozdava ze svych nejnadejnejsich krizencu, nebo tech ktere je tezke krizit, o nic v podstate neprichazi a nekdo jiny neco ziskava a tvor rodu homo je geneticky programovan mit z takoveho jednani radost. Mozna jsem ale jen naivni.

Oldow, tohle není otázka víry, ale zkušenosti :mrgreen: Myslím, že jsem se na to ze začátku díval stejně jako Ty. Pak ale přišlo překonávání různých problémů a někdy i zdlouhavé řešení problémů (a nemyslím si že bych byl na konci). Myslím, že dneska se na to už dívám trochu jinak ;)
Hezký den a hodně zdaru
Pavel


sob 10. bře 2012 20:17:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: