Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 17:30:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Jak opylovat 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Jak opylovat
orchidejky píše:
Tady bych byl na vážkách, nejsem si totiž jistej kam patří phaius, ale mezi cymbidiae myslím ne a kříženec cymbidium x phaius existuje. Copak na to naši vzdělanější :?: Samozřejmě je jasné, že křížení dnedrobium x phaleanosis nevyjde, ovšem semeník se vytvořit může, jen z toho nic nebude. Když už jsme u toho, mám jeden semeník na Vanda Dr Anek a pyl je z Phalaenopsis Elegant Debora tak pokud by někdo měl zájem to vysít, tak mu semeník klidně poskytnu ;)
Obrázek Obrázek

fakt je, že hybrid Phaius x Cymbidium jsem neviděla. Ale taky je fakt, že jak Cymbidium, tak Phaius patří do SUBFAMILY Epidendroideae

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


stř 19. říj 2011 19:14:37
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Jak opylovat
Phaiocymbidium jsem našla v tabulce ,kterou jsem dnes přidávala do Vyšlo o orchidejích.


stř 19. říj 2011 19:53:31
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Jak opylovat
membri píše:
Tak nebudu kupovat zarizeni, kdyz neumim opylovat.. takze jedno podruhem :-)

uceny z nebe nespadl :D

Hlavně mi připadá nelogické množit něco, co nikdo nechce, protože toho jsou plné krámy. A hlavně nikdo Vás neodrazoval ale ptáte se na to nejjednodušší, co je vidět všude kolem Vás i v naší přírodě a přitom neznáte tu složitost potom. Nezlobte se ale to je dost nelogické obzvláště, když toho jsou nety plné. Za časů mých začátků bylo normální, že si člověk sehnal veškeré informace, protože nebyly tak dostupné a pak to zkusil i když dnes je to vcelku bezpředmětné díky plným krámům což dříve nebylo a když se dá cokoliv sehnat. Pokud si jen chcete dokázat, že to zvládnete, vřele doporučuji, zkusili jsme to tehdy snad každý a nebo máte vysněno, že přijdete s překrásným hybridem a potom Vám přeji hodně úspěchů, protože těch povedených je hodně málo leč každý si myslí, že to jeho dítě je nejkrásnější byť nestojí za nic. Neodrazuji Vás ale jen mně udivil Váš dotaz, protože to je naprostý základ, který zná kde kdo. To ostatní je opravdu složité. Přeji hodně úspěchů.


stř 19. říj 2011 19:56:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 19. říj 2011 13:22:46
Příspěvky: 32
Příspěvek Re: Jak opylovat
Miro nechci si vyslechtit ten nejlepsi.. Ale jenom to chci zkusit.. a na tom nic neni.. ja vim ze ten zbytek je slozitejsi.. to je mi jasny..
Ano vidime to vsude kolem nas, ale to delaji zivocichove.. a ty vedi co a jak.. ale clovek pokud si to nekde nenajde nebo neprecte, tak nevi kde co a jak..

kazdy musi zacit zakladem, nez prekroci k dalsimu kroku.. k cemu by me byl dalsi krok, kdyz bych neumela to zakladni?


stř 19. říj 2011 20:08:39
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Jak opylovat
Přátelé, opravdu nádherná diskuze. Jen co je pravda :mrgreen: Na naprosto primitivní (tedy ve smyslu jasný) dotaz, 2 stránky odpovědí na něco jiného. Já osobně si pamatuji, že jsem před asi 6 nebo 7 lety sháněl to stejné. Jak Membri správně píše, začít musí s opylením, pak bude mít dost času shánět se po dalších krocích. Pravda, že na tom co má, bude možná dělat semeník dost těžko z důvodu neplodnosti rostlin, ale to je riziko povolání.
Tak a teď konečně k tomu opylení. Už jsme to tu probírali. Takže hurá na viewtopic.php?f=65&t=430
Je tam jeden krásný odkaz http://www.njorchids.org/articles/polli ... nation.htm , kde je to popsáno naprosto skvěle.
Takže hodně zdaru
Hezký den
Pavel


stř 19. říj 2011 20:28:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Jak opylovat
Na opylení není opravdu nic složitého, ale nejlepší je to vidět na vlastní oči. Některý zkušenější pěstitel ve vašem okolí vám to jistě rád ukáže.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 19. říj 2011 21:56:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Jak opylovat
Ještě jeden odkaz http://www.orchidej.estranky.cz/fotoalb ... opylovani/


čtv 20. říj 2011 7:21:37
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Jak opylovat
Souhlas s Mírou! Nemá moc smysl opylovat jakési bezejmenné hybridy z bau....
Jen taková informace navíc, kterou jsem kdysi zachytil. Brylky je prý lepší před umístěním na bliznu naslinit. Prý enzymy ve slinách jaksi pomohu ke zdárnému opylení.....
Nembri: před provedením asymbiotického výsevu doma, si stejně budete muset najít články a literaturu, tak jako schéma orchidejového květního sloupku, které je třeba znát před samotným opylováním.


čtv 20. říj 2011 9:31:07
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Jak opylovat
Karlos píše:
Souhlas s Mírou! Nemá moc smysl opylovat jakési bezejmenné hybridy z bau.....

A já s tím zase nesouhlasím. :lol: Zkoušet to smysl má. A hlavně v případě, že to nemá člověk šanci vyzkoušet na něčem jiném. Je to výborný učební materiál. Když se to nepovede, tak se nic neděje. Žádná škoda. Při opylení a výsevu kvalitních rostlin a křížení se pak už dá jít (skoro) na jistotu. Nemá smysl od takového křížení očekávat jakýkoliv zajímavý výsledek. Pouze onu zkušenost!
Karlos píše:
Brylky je prý lepší před umístěním na bliznu naslinit. Prý enzymy ve slinách jaksi pomohu ke zdárnému opylení......

podobně, i když v jiné souvislosti, jsem to slyšel také od jednoho zkušeného orchidejáře. Vysévá tímto způsobem tillandsie.
Hezký den
Pavel


čtv 20. říj 2011 9:44:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Jak opylovat
orchidejky píše:
Tady bych byl na vážkách, nejsem si totiž jistej kam patří phaius, ale mezi cymbidiae myslím ne a kříženec cymbidium x phaius existuje. Copak na to naši vzdělanější :?: Samozřejmě je jasné, že křížení dnedrobium x phaleanosis nevyjde, ovšem semeník se vytvořit může, jen z toho nic nebude. Když už jsme u toho, mám jeden semeník na Vanda Dr Anek a pyl je z Phalaenopsis Elegant Debora tak pokud by někdo měl zájem to vysít, tak mu semeník klidně poskytnu ;)


Vanda x Phalaenopsis jsou pěkná křížení, ale téměř vždy jsou semena sterilní.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 20. říj 2011 10:31:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: