Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 26. říj 2024 1:32:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Další
 Množení semeny (in-vitro) 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
olaw, když už se něco takového množí je dobré to nabídnout na prodej ale bude to určitě trvat asi rok než se to chytne a dva roky než to pokvete(S.cernua) u Sophr. coccinea to bude ještě horší tam asi do květu tři roky.


sob 03. dub 2010 20:31:29
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
Já samozřejmě nemám zájem pouze o květuschopné rostliny. Není nad to si je do květu přivést sám. Jen spíš, dokuď jsou ještě malé, tak se prodávají za jiné ceny a dá se tak koupit větší množství. Nemyslím dvacet rostlin, ale třeba tři a podobně. Vypadá to lépe, když se na klacek rozprostře víc, než jen jedna rostlina.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 03. dub 2010 20:46:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
olaw,
jistě ale většinou u přechodu na substrát nebo navázání bývají největší ztráty. Jakmile rostliny vytvoří nové kořeny nebráním se prodeji za přijatelnou cenu . Tyto mám již navázány a nechce se mi je sundávat
Mám ještě ještě asi 20 rostlin v další láhvi čerstvě přepíchané a budou tak koncem léta.
(Sophr. cernua) Sophr. coccinea prodávat určitě nebudu mám jen několik rostlin.


ned 04. dub 2010 12:35:16
Profil

Registrován: ned 11. led 2009 17:18:09
Příspěvky: 250
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
Jo, tak tuhletu rostlinku, pokud bude k mání, bych bral taky.
Jirka

_________________
http://jirikrc.rajce.idnes.cz/


ned 04. dub 2010 17:56:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
Mám tu nějaké semenáčky primárních hybridů C. odběr jen osobní vHK,
http://www.orchidey.estranky.cz/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 04. dub 2010 20:13:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
Zdravím všechny výseváře.
Potřeboval bych poradit: U několika lahví kříženců pleionek se mi stalo, že rostliny ztratily pigmet, posléze zhnědly a zašly. Bez jakékoliv známky kontaminace. Navíc stejná křížení ve vedlejších lahvích rostou dobře. Semenáčky tak jakoby "zesklovatěly". Mám podezření na příliš řídký substrát, nebo na to, že v některých lahvích kondenzuje voda a ta pak stéká a tvoří nepatrnou hladinku na gelu. Myslíte, že je rozumné pro záchranu zdravé rostliny v tomto stavu přepasážovat, nebo odsát vodu?
K.


stř 21. dub 2010 21:03:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
Karle, potýkám se s tímtéž...
T.


stř 21. dub 2010 22:53:03
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
To Ti dělají ty Edgecomby? - mě taky. A vedle mám lahve se 4 cm dlouhými krásně zelenými listy - to je k vzteku :(


stř 21. dub 2010 23:05:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
karel_t,
jen bych se chtěl ujistit, jestli šlo o stejné medium kde nejsou problémy.
Občas se mi stane podobný problém ale v tak malém měřítku, že to neřeším.
Ta voda která se utvoří při chladnutí flašek tak zůstává masivně na víčku (pokud je velké) a pak to zteče na agar jakmile flašku nějak otočíme.
Dělám to tak, že při teplotě 45oC než to začne houstnout zatočím lehce flaškou aby voda stekla do media a promíchalo se to. U dělaných medií je někdy problém ten, že medium nemá dostatečnou pufrační schopnost.
Jakmile rostliny nebo protokormy narostou tak, že se změní PH a mohou se objevit některé problémy včetně popsaného. Některé rostliny jsou už od přírody odolnější a vydrží a některým se prostě naše zacházení nelíbí.
Často to také udělá vyšší teplota uvnitř láhve. Pokud budu mít večer čas udělám foto takto sklovitých protokormů. Místo aby zelenaly tak šednou a sklovatí. Řešit to nebudu jsem s tím smířen. Bohužel nemám dokonalou laboratoř abych zjistil přesnější příčiny nějakým rozborem ani na to čas.


čtv 22. dub 2010 16:43:31
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: Množení semeny (in-vitro)
karel_t píše:
To Ti dělají ty Edgecomby? - mě taky. A vedle mám lahve se 4 cm dlouhými krásně zelenými listy - to je k vzteku :(
Jo, ty od Tebe - já ještě nic jiného nemám...
T.


pát 23. dub 2010 0:41:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron