Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 7:50:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
 Co je to za skudce? 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Není to spíš bakterioza?


sob 19. bře 2011 19:22:59
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Bych řekla hniloba,jestli se při zalívání dostala voda mezi listy..U cymbidií se mají ty starší suché a žluté listy odstranovat,právě proto,že tam může vznikat zahnívání.Četla jsem to někde v knížce..Všechno bych to ořezala a zasypala dřev.uhlím.


sob 19. bře 2011 19:34:55
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že tam bude nějaký škůdce. Můžou být na cymbidiích nějací roztoči? Listy u pahlíz byly až do stříbrna (ale třásněnky tam nebyly) a po středu listu směrem nahoru černé.
Nejvíc mi to připomnělo postižené cibule tulipánů. V knížce jsem četla něco o roztočích a pomůže snad namočení do teplé vody na x hodin. Tak jsem cymbo utopila, nechala uschnout a dnes nasadila do čerstvého substrátu. Horší to být nemůže. Možná ještě to paždí listů stříknu proti škůdcům a pak zasypu. Víc udělat asi nemůžu.


pon 21. bře 2011 20:22:22
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
pavla píše:
Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že tam bude nějaký škůdce. Můžou být na cymbidiích nějací roztoči? Listy u pahlíz byly až do stříbrna (ale třásněnky tam nebyly) a po středu listu směrem nahoru černé.
Nejvíc mi to připomnělo postižené cibule tulipánů. V knížce jsem četla něco o roztočích a pomůže snad namočení do teplé vody na x hodin. Tak jsem cymbo utopila, nechala uschnout a dnes nasadila do čerstvého substrátu. Horší to být nemůže. Možná ještě to paždí listů stříknu proti škůdcům a pak zasypu. Víc udělat asi nemůžu.

Podle vašeho popisu by to mohla být sviluška.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 05. dub 2011 15:17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Taky bych řekla, i když jsem tam nic neviděla, ani s lupou. Co na svilušku platí - jaký postřik? Zatím jsem škůdce na orchidejích likvidovala spíš mechanicky, protože mám špatné zkušenosti. Dendrobium po postřiku úplně "shořelo"


ned 10. dub 2011 18:05:20
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Agrion Delta rostliny nespálí.


ned 10. dub 2011 18:43:01
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Dík za radu, hned to preventivně postříkám.


pon 11. dub 2011 18:55:37
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Rostliny nepoškodí postřik, pokud je dodržena koncentrace a dané podmínky pro jeho použití. Stačí například sluníčko a je zle. Některé nové postřiky mají přímo uvedeno, že i teoplota nesmí přesáhnout +25°C jinak se rozkládají a jsou neúčinné. Svilušku dobře ničí Omite, Zolone ale i Mospilan. Je toho hodně. Hlavně je potřeba postřik po několika dnech opakovat, protože nepůsobí na vajíčka a nově se líhnou podle teploty. Začal bych asi Omite, je vcelku nejslabší a chce to začínat od slabších přípravků k silnějším a střídat je kvůli rezistenci. Hlavně opravdu dodržovat koncentrace, protože příliš slabý (méně koncentrovaný) přípravek pomůže tu rezistenci vytvořit velice rychle.


úte 12. dub 2011 6:40:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Míra píše:
Rostliny nepoškodí postřik, pokud je dodržena koncentrace a dané podmínky pro jeho použití. Stačí například sluníčko a je zle. Některé nové postřiky mají přímo uvedeno, že i teoplota nesmí přesáhnout +25°C jinak se rozkládají a jsou neúčinné. Svilušku dobře ničí Omite, Zolone ale i Mospilan. Je toho hodně. Hlavně je potřeba postřik po několika dnech opakovat, protože nepůsobí na vajíčka a nově se líhnou podle teploty. Začal bych asi Omite, je vcelku nejslabší a chce to začínat od slabších přípravků k silnějším a střídat je kvůli rezistenci. Hlavně opravdu dodržovat koncentrace, protože příliš slabý (méně koncentrovaný) přípravek pomůže tu rezistenci vytvořit velice rychle.

Přeně to jsem chtěl napsat. Pokud se postřik použije podle návodu, tak by neměl rostlinám ublížit. O podmínkách použití už je také psáno.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 12. dub 2011 12:37:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Díky moc, vyzkouším.


úte 12. dub 2011 17:33:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: