Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:49:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Další
 Viróza 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Viróza
Nerosím, večer už vůbec ne. Co nějakým hnojením.Teď hnojím Biplantolem, jednou za měsíc na list(ne večer a ne studenou).Zálivka dešťovkou,teplota vody jako v místnosti. Vlhkost je kolem 60-70. No a sluníčko na ně přímo nesvítí. No, hlavně že to není viroza. To zygo odešlo, vlastně dvě. Dík za porady.


úte 16. lis 2010 22:08:26
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Viróza
Katka píše:
U phaleňáků bych to taky tak viděla, ale ty poslední tři snímky - je to podezřele mozaikovité, tam bych odhadovala spíš virosu, ne?

Hm, vypadá to ohavně. Květy nebyly nějak deformované?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 16. lis 2010 22:16:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Viróza
Ne, květy byly vždy v pořádku a jsou stále lepší, větší. Je fakt, že jsem většinu kytek letos přesazovala a že jim dost trvalo, než nasadily. Ale teď se chystají snad všechny.


úte 16. lis 2010 22:24:19
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Viróza
nina píše:
Ne, květy byly vždy v pořádku a jsou stále lepší, větší. Je fakt, že jsem většinu kytek letos přesazovala a že jim dost trvalo, než nasadily. Ale teď se chystají snad všechny.

Myslím u těch zygopetal. Pak by asi byly virózní. Jinak to spolehlivě určí asi jen testy. Takovou rostlinu je lepší pro jistotu vyhodit. No, tyhle to už mají za sebou.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 16. lis 2010 22:30:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Viróza
nina píše:
Co myslíte, je to viroza? jedno Zygopetalum úplně odešlo, a Phalaenopsisy jsou též nějak postiženy:
Příloha:
PB054411.JPG
Příloha:
PB104470.JPG
Příloha:
PB104472.JPG
Příloha:
PB104474.JPG

Opět musím říci, že nesledujete vlastní diskusi. Vlaďas tady vložil léčení a pokud dobře vidím, tak je to obdoba. Měli jste k tomu připomínku o teplotě a pěstování Phalů ve vhodných podmínkách. O tom to není, jsou prostě nemocné. Stačí se podívat na mnoho fotek ze skleníků nebo co právě kvete a uvidíte, ,že spoustu rostlin lze charakterizovat jako napadené. Omlouvám se, jsem zde začátečník ale proto,že jsem to vše prostudoval, tak si všímám. Nějak nehledáte tam, kde je to již řečeno.


stř 17. lis 2010 0:15:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Viróza
Míra píše:
nina píše:
Co myslíte, je to viroza? jedno Zygopetalum úplně odešlo, a Phalaenopsisy jsou též nějak postiženy:
Příloha:
PB054411.JPG
Příloha:
PB104470.JPG
Příloha:
PB104472.JPG
Příloha:
PB104474.JPG

Opět musím říci, že nesledujete vlastní diskusi. Vlaďas tady vložil léčení a pokud dobře vidím, tak je to obdoba. Měli jste k tomu připomínku o teplotě a pěstování Phalů ve vhodných podmínkách. O tom to není, jsou prostě nemocné. Stačí se podívat na mnoho fotek ze skleníků nebo co právě kvete a uvidíte, ,že spoustu rostlin lze charakterizovat jako napadené. Omlouvám se, jsem zde začátečník ale proto,že jsem to vše prostudoval, tak si všímám. Nějak nehledáte tam, kde je to již řečeno.

Podle Vás je zřejmě "flek jako flek"...


stř 17. lis 2010 0:47:22
Profil ICQ

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Viróza
To si v žádném případě nemyslím. Phaly například vůbec nedělám ale ta fota tady jsou dost podobná. Co se týká virozy je nejnebezpečnější a bojíme se jí všichni. Spoustu těch fleků a flíčků jde ale většinou na vrub hnilobě a bakteriozám, některé rostliny to dělávají také, protože nesnášejí rosení. Viroza většinou deformuje i květy. V každém případě, bych rostlinu na fotu dal do karantény. Pokud se viroza potvrdí, potom ihned spálit. Ale ta propadlá místa v listech na virozu neodpovídají ani ta ostatní fota tomu nenasvědčují. Napadené části bych odstranil a řezy zasypal drceným dřevěnným uhlím. Rostlinu preventivně postříkal buď Championem 25WP nebo Sylitem 65WP. Tyto přípravky si většinou poradí s obojím. I ten Altron mě láká ale zkusím o tom něco vyzvědět a příští rok ho zkusím.


stř 17. lis 2010 9:41:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Viróza
radzak píše:
nina píše:
Ne, květy byly vždy v pořádku a jsou stále lepší, větší. Je fakt, že jsem většinu kytek letos přesazovala a že jim dost trvalo, než nasadily. Ale teď se chystají snad všechny.

Myslím u těch zygopetal. Pak by asi byly virózní. Jinak to spolehlivě určí asi jen testy. Takovou rostlinu je lepší pro jistotu vyhodit. No, tyhle to už mají za sebou.

Zde fota před rokem. Pak jsem je přesadila a bylo.
Příloha:
zygop.JPG
zygop.JPG [ 123.35 KiB | Zobrazeno 5127 krát ]


stř 17. lis 2010 16:52:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Viróza
Míra píše:
To si v žádném případě nemyslím. Phaly například vůbec nedělám ale ta fota tady jsou dost podobná. Co se týká virozy je nejnebezpečnější a bojíme se jí všichni. Spoustu těch fleků a flíčků jde ale většinou na vrub hnilobě a bakteriozám, některé rostliny to dělávají také, protože nesnášejí rosení. Viroza většinou deformuje i květy. V každém případě, bych rostlinu na fotu dal do karantény. Pokud se viroza potvrdí, potom ihned spálit. Ale ta propadlá místa v listech na virozu neodpovídají ani ta ostatní fota tomu nenasvědčují. Napadené části bych odstranil a řezy zasypal drceným dřevěnným uhlím. Rostlinu preventivně postříkal buď Championem 25WP nebo Sylitem 65WP. Tyto přípravky si většinou poradí s obojím. I ten Altron mě láká ale zkusím o tom něco vyzvědět a příští rok ho zkusím.

Díky za reakci. Ořezat u phalů to asi nepůjde, ale zkusím tu chemii.


stř 17. lis 2010 16:55:03
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Viróza
Prosím o radu. Vím, že fotky nejsou moc kvalitní. Bojím se, že jde o virozu, na listech jsou malé proti světlu průhledné flíčky, někdy je uprostřed malá zahnědlá skvrnka. Květy se mi zdají snad v pořádku (na té bílé je to špatně vidět, možná jen v tmavé skvrně na pysku jsou 1 až 2 světlejší flíčky).


Přílohy:
DSC01803.JPG
DSC01803.JPG [ 86.63 KiB | Zobrazeno 5077 krát ]
DSC01807.JPG
DSC01807.JPG [ 89.42 KiB | Zobrazeno 5077 krát ]
DSC01808.JPG
DSC01808.JPG [ 83.3 KiB | Zobrazeno 5077 krát ]
pát 10. pro 2010 12:34:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: