Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 6:13:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Další
 Viróza 
Autor Zpráva

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Viróza
virens píše:
HAKI , pokud je na akátu sama tak nechat. Teploty a nic na to nemá vliv. Izolovat a počkat na další květy . Podle tvaru bych řekl viróza. Taky jsem objevil jednu ale nečekal jsem do dalšího kvetení. Zkusil jsem opět termoterapii a shořela i se starou lavičkou.

Tak to byla spíše termolikvidace


sob 01. zář 2012 13:35:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Viróza
Podle mě je to viróza. Viry na katlejích se často neprojevují tak ničivě jako u Phalaenopsis, ale roznášejí se...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 01. zář 2012 18:43:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
karel_t píše:
Zdravím všechny chorobami protřelé pěstitele :lol:
Tutu P. humilis mám dva roky v karanténě. Mám u ní podezření na OFV, nicméně původní školkař i přední pěstitelé z Anglie tvrdí, že to viróza není, že je to spíše fyziologický problém, než patologický. No, já jsem skeptik od přírody a kytka mezi ostatní prostě nesmí!!! Nicméně je fakt, že dva roky co jí mám, tak perfektně kvete, nechřadne a přirůstá lépe než moje původní humilisky, skvrny nijak nenekrotizují a opad listů i dormance byly v pořádku - prostě nebýt těch skvrn, tak řeknu perfektní kytka.
Co si o tom myslíte??? Jsem samozřejmě připraven jí vyhodit, ale když ona tak pěkně roste :? :? :?
K.


Takže nakonec jsem nevydržel a nechal rostlinu otestovat. ELISA byla na CymMV negativní, ale mikroskop odhalil vláknitý virus (viz. foto).
Takže, přestože za letošní sezónu udělala v karanténě 12 nových krásných pahlízek, bude dnes ve večerních hodinách krematorována.
Za všechny projevené kondolence předem děkuji. :cry: :cry: :cry:
K.


Přílohy:
vir 1a.jpg
vir 1a.jpg [ 39.91 KiB | Zobrazeno 4139 krát ]
čtv 06. zář 2012 16:13:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Viróza
Místo viróza by se téma mohlo jmenovat-Klub orchidejářů, přátel žehu...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 06. zář 2012 16:44:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Viróza
Škoda kytky :cry: , ale ten "Klub přátel žehu" mně pobavil :lol:


čtv 06. zář 2012 17:45:14
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Viróza
Karel. To je zajímavá informace. Právě že CymMV vypadá přesně takto! Vlákýnka. Přesto, test negativní. Otázka je o co jde... Já si myslím, že že je toho opravdu více a jde buď o rozdílné kmeny, nebo jinej druh, mimochodem, ti co maj flekaté kytky a měli test negativní, rozhodně nemohou být v klidu.


čtv 06. zář 2012 19:06:54
Profil ICQ

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
Tak to má holka za sebou - měla to hezký :(
Karlos - to je právě to divné - virus se tváří v mikroskopu jako CymMV, ale ELISA ukázala o několik řádů nižší výsledky než u pozitivních vzorků testovaných ve stejný den. Takže vyvstává otázka, do jaké míry jsou vůbec testovací proužky senzitivní na přítomnost malého množství viru (tedy předpokládáme-li, že se jedná o CymMV a není to něco jiného).
K.


čtv 06. zář 2012 20:17:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
Jo a napadla mne ještě jedna taková myšlenka (samozřejmě nevím, zda se to nějak netluče s etickým kodexem tohoto fora či obecně), ale nestálo by za to zveřejnit, od kterého pěstitele virózní rostliny pocházejí? A) třeba on sám neví, že je má zavirované a B) jako memento pro ostatní kupující (pochopitelně předpokládám, že většina pochází z obchodních řetězců typu Hornbach).


čtv 06. zář 2012 20:29:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Viróza
No, já nevím, ale když si zběžně projdu virovou galerii na http://bric.postech.ac.kr/species/pvirus/ (odkaz tu už kdysi, kdesi byl) tak bych skoro řekl, že většina vyobrazených virů je čárkovitého typu a odlišit je podle obrázků podle mě nejde.
Karlos píše:
Karel. To je zajímavá informace. Právě že CymMV vypadá přesně takto! Vlákýnka. Přesto, test negativní. Otázka je o co jde... Já si myslím, že že je toho opravdu více a jde buď o rozdílné kmeny, nebo jinej druh, mimochodem, ti co maj flekaté kytky a měli test negativní, rozhodně nemohou být v klidu.

Nevím jak kdo, ale já v klidu stále nejsem.
Hezký den
Pavel


čtv 06. zář 2012 20:31:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Viróza
karel_t píše:
Jo a napadla mne ještě jedna taková myšlenka (samozřejmě nevím, zda se to nějak netluče s etickým kodexem tohoto fora či obecně), ale nestálo by za to zveřejnit, od kterého pěstitele virózní rostliny pocházejí? A) třeba on sám neví, že je má zavirované a B) jako memento pro ostatní kupující (pochopitelně předpokládám, že většina pochází z obchodních řetězců typu Hornbach).

Myšlenka je to rozhodně zajímavá, ale myslím si, že kromě nějakých přínosů to má také dosti silná negativa. Jednak si myslím, že zdrojů takových rostlin bude mnoho a jednak není nikde psáno, že pozitivně testovaná rostlina k viru nepřišla až u někoho z nás. Nicméně k vysoké choulostivosti bych řekl, že by tyto informace měly kolovat spíše v kuloárech než veřejně.
Hezký den
Pavel


čtv 06. zář 2012 20:37:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 41  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: