Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:51:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Zloutnouci listy, odpadavajici kvety 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Dobry den,
tchyne si nevi rady s Phalae, orchideje ji spise odchazeji, kdyz prijedu, zda se mi substrat presuseny, ale pry zaleva hodne, zloutnou a odpadavaji ji listky, nekdy odspodu, nekdy bohuzel i ze stredu...kvety take nevypadaji moc bohate, jsou male a malo pestre a brzy zavadaji a odpadavaji. Nove korinky sem tam vidim, ale take jich spousta zasycha...tak co ji mam poradit...prosim poradte vy :)


ned 08. srp 2010 12:27:30
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Jde asi hlavně o to jak a čím zalévá. Často je relativní pojem a pokud je jen prolije ... Taky je asi rosí, když jí upadávají vrcholové listy ? A v jakém stavu je substrát? Jak dlouho už ty kytky má?


ned 08. srp 2010 13:54:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Gabča píše:
Jde asi hlavně o to jak a čím zalévá. Často je relativní pojem a pokud je jen prolije ... Taky je asi rosí, když jí upadávají vrcholové listy ? A v jakém stavu je substrát? Jak dlouho už ty kytky má?


No zaleva normalni dovou, tedy, pry je dava odstat na chvili, ale u toho jsem nikdy nebyla...nerosi, ale myslim si, ze je v mistnosti moc stojaty vzduch, je to mozne? Substrat nesmrdi zadnou plisni, ale zda se mi znacne proschly...ovsem, pokud by byly kvetiny moc suche, nepadaly by listky od stredu, ze....a jak dlouho je ma? Jak ktere, nektere uz dva roky, ale nikdy ji pry nekvetly a jine jsme koupily spolu, asi 3mesice zpet a niz, nektere ale byly hodne levne, ac vypadaly dobre, je mozne ze uz spatne byly, nebo je to jeji peci?


ned 08. srp 2010 14:36:16
Profil

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Já bych to asi přesadila, zkontrolovala kořeny... obzvlášť špatné případy mi dobře regenerují v mechu. Stav v jakém jste to koupily se takhle nedá posoudit, nedala jsi ani fotku. No a tchýni vysvětlit. že dešťovka je dešťovka, namáčet aspoň na 10 min. když je substrát proschlý, tj. kořeny stříbrné. Pokud vyhnilo srdíčko, může jí kytka obrazit z boku.


ned 08. srp 2010 21:04:43
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Jestli zalévá jako klasickou pokojovku shora a nechá vodu v srdíčku, tak by se nebylo čemu divit. Vodu je potřeba z paždí lustů a ze srdíčka odsát papírem.


ned 08. srp 2010 22:13:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Nj, ale to porad nevysvetluje, proc odpadavaji i kvety brzo a koreny taky nerostou moc.... :) ja fakt nvm...


pon 09. srp 2010 9:26:03
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
A co takhle sviluše potvory?


pon 09. srp 2010 11:51:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc 2010 19:03:34
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
To si myslim ze ne, zkoumala jsem je, jestli neplesnivi kura ahledala jsem vsechny mozny priciny, dokonce jsem koukala na koreny a bylo vsechno ok...pak se prej mely dobre, cela nadsena mi volala, a najednou zlom a je to takhle....


pon 09. srp 2010 15:38:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zloutnouci listy, odpadavajici kvety
Jesna, dokud nepošleš fotku rostliny a nejlépe i kořenů, tak ti těžko někdo poradí.


pon 09. srp 2010 20:47:39
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: