Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 2:58:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Puklice 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Puklice
Prošla jsem témata, týkající se chorob a škůdců a nenašla jsem puklice (pokud jsem přehlédla, tak mě prosím nasměrujte, díky). Pro mě je to nejhorší a asi i jediný škůdce na orchidejích.
Ačkoli rostliny neustále prohlížím a udržuju čisté a často na listech puklice ani nevidím, tak v okamžiku, kdy začnou kvést, tak se tam objeví a ve velkém množství. A tam nevím, co s nimi, jak je likvidovat. Snažim se mechanicky, ale květy jsou pak poničené. Chemii jsem si netroufla použít vůbec. Tolik doporučovaný Agrion jsem zatím nesehnala, budu muset pátrat.
Díky za rady.


ned 30. kvě 2010 21:11:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Puklice
Ahoj Pavli,
ja jsem mela puklice nastesti jen jednou,trochu, a daly se najit-tak jsem je taky mechanicky odoubala,pak natrela tim Agrionem,mezitim lihem.Tak nez ho sezenes,protoze je dobry,tak patlej lekarskym lihem- z lekarny 40 procentni.Kdyz nechces strikat,tak nalij trochu na vatu.Ja jsem takhle osetrovala Agrionem, Mospilanem co bylo potreba.Ona ta vata pekne saje a puklice i jine potvory se stejne museji hlavne napatlat zespodu. Tot moje rada.Tchyni puklice znicily obrovskou nekolikaletou Schefleru,vubec uz to nerozchodila,byal jak kosaty strom,desna skoda.


ned 30. kvě 2010 21:27:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Puklice
Už jsem to tu psal několikrát ale pro jistotu ještě. Nurelle D je velmi vhodný přípravek, prověřený orchidejářema.


ned 30. kvě 2010 22:36:33
Profil ICQ

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Puklice
Já je hubila nejen na orchidkách v zimě a to přípravkem Puklistop a zabralo to, stříkla jsem i v květináčích i na klacku, hybridy i botaniku preventivně a jedině Miltoniopsis vypadá, že je trochu popálený , jinak všechny v pořádku.


pon 31. kvě 2010 7:19:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Puklice
Celkem se mi osvědčily štětičky do ucha namočené ať už v Agrionu, nebo v jiném zmiňovaném prostředku a setřít a často měnit. Kde to jde, tak postříkat, u pantofle jsem jen stírala, chtělo to asi 3x a zmizly.


pon 31. kvě 2010 11:58:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Puklice
Katka píše:
Celkem se mi osvědčily štětičky do ucha namočené ať už v Agrionu, nebo v jiném zmiňovaném prostředku a setřít a často měnit. Kde to jde, tak postříkat, u pantofle jsem jen stírala, chtělo to asi 3x a zmizly.

postup jako Katka, ale namáčela jsem v lékařském lihu. Stírala sjem naprosto všechny listy z obou stran, pahlízy, všude, kam se alespoň trochu dalo těmi uchoštoury dostat. Buď jsem to vzala hodně poctivě nebo jsem měla štěstí, jen dvě rostliny jsem po týdnu přetírala znova.


pon 31. kvě 2010 21:26:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Puklice
V případě, že se nepovede dokonale postříkat vše, i v substrátu, je vhodnější volit systemový insekticid. Pokud neodstraníme, nebo lihem nerozpustíme štítky, je to nutností. Viz Katka- 3x opakovat.Na kytky máme:
Mospilan- je slabší
Confidor- nesežene se v maloobchodě
Nurele- dostatečně učinný, uvádí se lokálně systemový, nevím jak moc je rozváděn
Calipso- není uváděn na kytky, užívám ho také


úte 01. čer 2010 11:21:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1010
Příspěvek Re: Puklice
Mila.J píše:
Confidor- nesežene se v maloobchodě
Confidor v jakémkoli množství od jednoho gramu je možné získat od Petra Pavelky, http://www.palkowitschia.cz
T.


stř 02. čer 2010 18:46:13
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Puklice
Moc vám všem děkuji za rady. Agrion jsem teda stále nesehnala, zkusím něco jiného, pro začátek líh. Musím se těch potvor zbavit, neustále je nacházím na dalších orchidejích - taky je mám pěkně pohromadě tak se asi nemůžu divit.
Příloha:
různe 013.jpg
různe 013.jpg [ 194.87 KiB | Zobrazeno 7783 krát ]


pát 04. čer 2010 18:57:13
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Puklice
Agrion už jsem sehnala, ale v návodu se píše, že se nemá používat do otevřených květů a já mám ty puklice nejvíc v květech. Máte zkušenosti?


pát 25. čer 2010 19:04:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron