Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 22:22:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 znicena katleja 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: znicena katleja
Danicka píše:
Ahoj,diky za rady.
Tak jsem ji kuchla a ma koreny navrchu zelene od mechu,ale uvnitr sucho a nic,ani jeden zeleny.Mazec.Tak presadim a uvidime.


Koukám, že Danicka archivuje můj skorozahubený a znovuoživený Stardust :shock:

Jinak katleje bez kořenů už jsem zachraňovala na rašeliníku i mechu v sáčku - aktuálně zachraňuju dvě kolegyni , vzhledem k nasší domácí vyšší vlhkosti mám sáček nahoře stabilně pootevřený - a docela se dobře daří, zhydratovaly se a začínají pouštět kořínky, takže způsob je to osvědčený.


čtv 06. kvě 2010 23:29:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: znicena katleja
Katko,
ja jsem totiz tuhle fotku posilala kamaradce,aby se mi po Dendru podivala.Syn je mrnous,ale notas ho bere-macka a rika tomu,ze pocita. Mam tedka v pytliku i 2 falenaky krom toho Artura a katky.Ja mam s mechem vzdycky smulu,ze mi to desne zplesnivy i kdyz neni mokry.U nekterych faliku ho mam navrchu a rosenim jim pekne narustaji korinky.Ted jak je slunicko,tak se holky snazi.3 katky mi delaji nove hlizicky,ruzove strevice nove rostliny a jeden pokvete a falenaky vyhazuji z ocek vyhonky a odspodu taky,tak uz se tesim.Ja jsem totiz takovy meganicitel-jedno Zygo z lonska vypada uz taky jak koste jen nahore nejaka nova pahlizka,ale te vetsi uz zase zloutnou listy,tak jsem ho prestehovala a at si trhne korinkem.Hezky den.


pát 07. kvě 2010 14:42:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: znicena katleja
Mi se ta plíseň v sáčku přestala držet, když jsem ho měla otevřený, eventuelně prostě vyměním mech . A u toho zygopetala - koupila jsem si od pana Mandlíka zygo. mackayi, o kterém mi řekl, že je opadavé, po každé sezóně opadne, zůstane pahlíza a pak vyráží nová. Mám hybrid zygopetala, který neopadává- zřejmě to tvoje může být přirozeně opadavé.


pon 10. kvě 2010 15:52:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: znicena katleja
Zachraňuji momentálně jedno odontoglosum, kterému jsem zničila kořeny. Na mechu nakonec vyrazilo 9 nových kořenů, jen nevím, kdy ho zasadit. Zdá se mi, jako by teď trochu stagnovaly a nevím proč. Tak mě napadlo, zda by nebylo lepší ho už dát do substrátu a rosit jen povrch.


Přílohy:
DSC00844.JPG
DSC00844.JPG [ 87.67 KiB | Zobrazeno 3001 krát ]
ned 30. kvě 2010 12:23:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: znicena katleja
Ještě bych počkala, přijdou mi dost krátké.


ned 30. kvě 2010 15:22:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. úno 2010 1:33:23
Příspěvky: 746
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: znicena katleja
Díky, tak já tedy vydržím. Mám v tom mechu ještě Burr. Nelly Isler a té se nechce vůbec :cry:


ned 30. kvě 2010 22:41:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: