Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:51:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Téměř uhynulá orchidej 
Autor Zpráva

Registrován: úte 16. bře 2010 14:53:54
Příspěvky: 2
Příspěvek Téměř uhynulá orchidej
Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu s následujícím nadělením - kolegové v práci nechali prakticky uhynout Phalaenopsis, nejdřív ji přelívali, v poslední fázi pak nechali uschnout. Nebožák má 5 velkých zvadlých listů, uschlé asi všechny kořeny kromě jednoho, ten vyrostl nově a má teď cca 4 cm a vypadá v pohodě. Je nějaká šance na záchranu? Budu vděčná, pokud mi poradíte co přesně mám udělat, s orchidejema mám málo zkušeností. Děkuji.


úte 16. bře 2010 15:02:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
Na takové chcípáky potřebujete skleník, vitrínu nebo aspoň akvárium apod, aby se vzpamatovaly. A taky přesadit a odstranit poškozené a hnijící kořeny i listy. Rány zaprášit dřevěným uhlím.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 16. bře 2010 15:10:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
myslím že by to měl přežít. Postup je na http://www.orchidej.net/bestiar/fyziologie.html pod heslem svěšené listy. Jako záchranný substrát doporučuji hobliny.
Určitě to zvládne i bez skleníku.
Hezký den
Pavel


úte 16. bře 2010 15:10:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
:lol: Paphio,ted jste mě rozesmál,malinko mi s těma hláškama připomínáte Karlose. :lol:
Momentálně zachranuju taky dva papučky,měly jen jeden kořen,přesně jak píšete takový chcípáčky,ale víte co je nejhorší,že mi je poslal pán z Vlkoše,určitě víte o koho se jedná...Nemám náladu se s někým dohadovat jak jsem naštvaná,prostě už si o něj nic nekoupím,tohle jsem teda nečekala. :evil:


úte 16. bře 2010 15:37:20
Profil

Registrován: úte 16. bře 2010 14:53:54
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
pavelheger píše:
myslím že by to měl přežít. Postup je na http://www.orchidej.net/bestiar/fyziologie.html pod heslem svěšené listy. Jako záchranný substrát doporučuji hobliny.
Určitě to zvládne i bez skleníku.
Hezký den
Pavel

Skoro se až bojím zeptat... ale co přesně bych měla dělat s těma hoblinama? Omlouvám se za hloupé dotazy, ale zkušenosti zatím žádné. Jinak za link na návod děkuji!


úte 16. bře 2010 17:02:54
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
Jak je to s hoblinama nevím, ale já zachraňuju jeden phalík - v prodejně nastydl a uhnily mu všechny kořeny. Měl jen 4gumový listy. Dala jsem ho do rašeliníku - ten stále vlhčím. Už mu vyrašilo 5 kořínků a 1 nový lístek - je to asi 6 týdnů, co ho opečovávám. Ale určitě bude záležet na tom, jak vitální hybrid to zrovna je. Ne všechny se asi dají zachránit. Jenže já už jsem holt takovej blbec, že pokud to trochu žije, je mi to líto vyhodit.


úte 16. bře 2010 18:55:33
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Téměř uhynulá orchidej
rugsket,
hobliny namočit vyždímat a rostlinu do nich zasadit. Ale faleňáky dobře koření v čemkoliv. Důležité je udržovat substrát mírně vlhký ;)
Hezký den
Pavel


úte 16. bře 2010 21:09:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: