Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 11:59:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Opět červci! 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY
Tenhle tvor škůdce červec je nádhernej jen kdyby nebyl tak hnusnej pro nás orchideáře i ostatní .Ta pavučinka je chrání proti chemii někde jsem četla i proti vlhku v domovině.Doporučuji chemii po 10-14dnech opakovat.Ještě jedna zajímavost sameček létá prý jsou na to UV lampy jestli dobře rozumím překladu no koukni ,když zničíš samečka je víc vyhráno - http://www.hark-orchideen.de/Pflanzenschutz/Wolllaeuse/bilder.php?lang=en&navID=99no není to sranda.Jo množí se rychle a mohou být všude.Fakt :evil:


stř 06. čer 2012 18:29:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY
HAKI,díky za info... :!:
Naštěstí mám ty faleňáky separovaný,pokud to nepůjde rychle spravit,půjdou z domu... :roll:
Podle toho Tvého odkazu je to Pseudococcus longispinus... :|

_________________
www.orchids.webnode.cz


stř 06. čer 2012 19:40:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY
Udajně nejhorší?(samička je pohyblivá) je červec paprsčitý – Pseudococcus longispinus a červec citroníkový – Planococcus citri asi jich bude víc druhů ?nemám to moc zmapovaný. Já jsem si koupila jeden exemplář v Hornbachu na kapradině.Fuj,brrr,brekeke za 14dní jsem šla náhodně zase do Hornbachu a ty mrchy tam byly ještě :twisted:No zvládni to.


Přílohy:
Poznámka: Moje koupě
1.jpg
1.jpg [ 49.62 KiB | Zobrazeno 4896 krát ]
stř 06. čer 2012 21:09:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Opět červci!
to HAKI - samičky běhaly ,jako o závod,byl problém je vyfotit... :shock:
No-udělal jsem jim diskošku-podával se tvrdý alkohol a k tomu jsem jim pouštěl Hrůzu... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 07. čer 2012 8:25:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Opět červci!
Takhle zacházet se zvěří :D takže Saren :shock: :mrgreen: nebo myslíš nějakou jinou lahůdku.Nebo že by Ready Kirken :?:


čtv 07. čer 2012 15:48:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Opět červci!
HAKI-čistýho Hrůzu s kapelou Hrůzy... 8-) No-nevím,jestli to doposlouchali do konce,dokonce ani nevím,jestli to rozchodí ty faleňáky-byly to hodně silný panáky... :roll:
A nachytal jsem to také v Hornbachu... :cry:
Nojo,o nic nejde,jede se dál,tohle řeším prakticky denně (tedy ty invaze parazitů,ne ty panáky... :!: :mrgreen: )

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 07. čer 2012 16:53:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Opět červci!
Objevila jsem červce na paphiopedilu, chci použit"kořalku", můžu to do těch úžlabin jen nalít? je to skoro až na bízi rostliny


čtv 20. pro 2012 18:19:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Opět červci!
Já doporučuju Substral careo, ve skleníku bylo vše červci doslova obalené a po postřiku vše zmizelo, zůstala jen vatička, ale vše kontroluju a ani jedinej pacholek tam zatím není. Takže fakt doporučuju ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


čtv 20. pro 2012 18:46:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Opět červci!
Věra píše:
Objevila jsem červce na paphiopedilu, chci použit"kořalku", můžu to do těch úžlabin jen nalít?

Nestačí. Já jsem červce koupila.Počínala jsem si hned takto-
Použila jsem Mospilan a líh Do 2l už naředěného roztoku Mospilanu přidat jednoho
frťana lihu (0,02l to jsou 2 cl).Ślo také o pafíčko.Ale-dodatek -celou kytku dát pod roztok.Zatížit nic nesmí koukat.Nechat takto 2hodiny.To nevydrží červec a pafíčko žije dodnes a já mám klid.Snad je nemáš ješte na jiném místě.Jen bych kytku nechala po této léčbě i v léčbě2hod.-jestli ji zvolíš-doma než proschne. Doporučuju.Líh rozruší tu vatičku která je chrání.


Naposledy upravil HAKI dne čtv 20. pro 2012 19:00:29, celkově upraveno 2



čtv 20. pro 2012 18:56:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Opět červci!
Alkohol nefunguje,dokonce ani 90 % lékárenský líh.Sice zabije dospělé jedince,ale za čas se vylíhnou larvy a je to pořád dokola.Jak píše Roman- chce to větší kladivo.
Doporučuje se Deltamethrin (přípravek FAST) ,jako nejméně toxický pro člověka.Nejlépe je koupit FAST M - a zředit jej 1:1 s destilkou,ušetříte dost peněz proti FASTu K,který je doporučen k použití v místnosti... 8-)
Stačí intenzivní postřik celé rostliny -i substrátu,lépe dvakrát... :!: :roll:
A pak dobře hlídat... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 20. pro 2012 18:57:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: