Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:18:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Epidendrum 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Epidendrum
Typická třásněnka na 100%. Taky jsem ji na epidendru měl a vypadalo to zrovna tak. Lepové desky prakticky nefungujou ani modré ani žluté. Nejlépe chemie, vertimec, confidor a jiné. Když postříkáte jednu kytku, přežije na dalších, chce to komplet postřik.


úte 26. led 2010 0:29:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Epidendrum
A JAK TA TRASNENKA VUBEC VYPADA? MNE SE TAK NA ZLUTOU LEPOVOU DESKU CHYTILA AKORAT NEJAKA ZELENA MUSKA :lol: CHUDAK,ASI TO ANI NEBYL SKUDCE A TAKHLE SE NALEPILA :D

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 26. led 2010 0:43:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Epidendrum
Karlosi moc děkuju, ráno jdu pro chemii a vyrazím do útoku, snad se mi podaří vetřelce vyhubit.

Miro, tady je o třásněnce celá stránka
http://www.plantprotection.hu/modulok/s ... ps_pap.htm

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 26. led 2010 1:18:08
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Epidendrum
miro píše:
A JAK TA TRASNENKA VUBEC VYPADA? MNE SE TAK NA ZLUTOU LEPOVOU DESKU CHYTILA AKORAT NEJAKA ZELENA MUSKA :lol: CHUDAK,ASI TO ANI NEBYL SKUDCE A TAKHLE SE NALEPILA :D

Miro,bud to byla masařka,nebo mšice... :lol:


úte 26. led 2010 15:28:52
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Epidendrum
Samozřejmě je to Karate, omlouvám se za mystifikaci, používám oba přípravky. :)


úte 26. led 2010 16:08:33
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Epidendrum
No v malém není problém třásněnky zničit, ale nikdy jsem nepočítal s tím že bych se jich zbavil uplně, a vlastně o to ani nestojím. Vertimec a confidor jsou celkem sviňstvo takže je lepší kytky vynést ven nebo na balkon a stříkat tam. Vhodné je po třech dnech nebo po týdnu opakovat postřik jiným přípravkem, ale v malém to asi není až tak nutné. Třásněnky jsou dobře viditelné pouhým okem, ty co mám doma jsou pomalejší, ale některé umí docela uhánět a ani neulítnou, i když létat umí. Nečekejte kolonie těchto tvorečků, stačí jich pár aby takto posáli list. Proti sviluškám jsou to docela mackové. Obtížně jdou vidět jejich nymfy, které jsou světlé, poloprůhledné. Opakované sprchování ani stírání prstem se mi nikdy neosvědčilo, zatímco postřik vertimecem ano, a mám teď už dlouhodobě klid. V profi zahradnických podnicích jsou třásněnky docela problém, zvykly si na postřiky a jsou rezistentní. Co já jsem se jich nastříkal, a byly tam zas. Nekonečný boj. Nový přípravek na trhu je Spintor. Je prý minimálně toxický pro člověka, takže do bytu asi ideál.


úte 26. led 2010 17:05:21
Profil ICQ

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Epidendrum
Karlosi děkuju.
Bohužel jsem nesehnala Vertimec. Ale v prodejně mi nabídli místo něho Mospilan. Snad bude stejně účinný. Já se přiznám, že se v chemii vůbec neorientuju, choroby a škůdci se mi dosud vyhýbaly, krom jednoho napadení Burrageary mšicemi mám orchišky zdravé.
Přiznám se, že jsem už ze zoufalství poslala e.mail i dr. Studničkovi do liberecké botanky. Na slovenském fóru o orchidejích totiž orchidejáři tvrdí, že to co mám na Epidendru není třásněnka, ale houba. Tak jsem poprosila pana Studničku o názor. Odpověděl obratem a je shodného názoru jako Vy, je to třásněnka. V botance prý na ni Mospilan používají, tak snad pomůže i mě.
Karlosi a ještě mám jednu soukromou otázku. Včera jsme o Vás mluvili s Mirem a já mám navnímáno, že pracujete v botanickém ústavu v Průhonicích. Nevím kde jsem na to přišla, ale třeba se pletu. Miro mi tvrdí, že to není pravda. Povíte mi, jestli mám pravdu? Nebo jsem si popletla lidi (u mě by to nebylo nic divného)? ;)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 26. led 2010 19:36:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Epidendrum
Confidor je ůčinný systémový, nedá se kopit v maloobchodě. Mospilan je také systémový, ale poněkud slabší. Trochu silnější systémový je Calipso, jiné systémové v maloobchodě nejsou. Vertimec je dotykový, měl by se sehnat. Je silný, jiný silný dotykový v molobchodě je Talstar. Jak který působí na třásněnky jsem zatím nezkoušel.


úte 26. led 2010 20:52:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Epidendrum
Confidor se dá sehnat u Pavelky, http://www.palkowitschia.cz. Naváží jakékoli množství.
T.


úte 26. led 2010 23:39:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: