Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:45:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 odumření rostliny 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: odumření rostliny
Evo pokud to není chycené kořeny ke květináči tak vytáhnout ven. Jedno jediné "přelití" není smrtonosné ale u některých choulostivých ano.


úte 20. říj 2009 23:05:22
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: odumření rostliny
Já dávám dendrobka do co nejmenších květináčů, čím víc jsou tam kořeny namačkaný, tím je kytka spokojenější a substrát také rychleji vyschne.


stř 21. říj 2009 11:12:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: odumření rostliny
Ivčo, já je mám všechny v hodně malých květináčích, ale znáš to, doma mi dělají studený odchov a když jsou tři dny v 17ti C, tak se jim to fakt nelíbí, Teda těm teplomilným. Ty ostatní, ty si chrochtají...


stř 21. říj 2009 12:29:27
Profil ICQ

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: odumření rostliny
Snažím se zalévat 1x za týden abych dodržel vysychání substrátu, ale je docela možné, že se vloudila chybička, protože ty co mám celé léto venku jsou kolikrát vyschlé na troud a přesto jsou čilé. Rostliny mám v různých substrátech a pravděpodobně kokočipsy drží dýl vodu. Jo je to docela možné že to bude přelití. Mám zase nad čím přemýšlet. Díky.


stř 21. říj 2009 21:01:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: odumření rostliny
Charles píše:
Snažím se zalévat 1x za týden abych dodržel vysychání substrátu, ale je docela možné, že se vloudila chybička, protože ty co mám celé léto venku jsou kolikrát vyschlé na troud a přesto jsou čilé. Rostliny mám v různých substrátech a pravděpodobně kokočipsy drží dýl vodu. Jo je to docela možné že to bude přelití. Mám zase nad čím přemýšlet. Díky.

někdy mi stačilo, když se začaly takhle divně tvářit, jen je povytáhnout výš, aby koukal krček třeba i částečně s kořeny ze substrátu a rostlina se srovnala. Pochopitelně jsem omezila zalévání. Ale to rostlina ještě vypadala normálně, jen se mi zdálo, že má dlouho mokrý substrát. A téměř pravidelně to u mě je problém podzimu, resp. přechod, kdy se ještě moc netopí.


stř 21. říj 2009 21:46:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: odumření rostliny
Jo, teď mám trochu nerva, abych vychytala zalití u těch nových masdevalek a cuthbertsonka, jak jsou na studeném okně. Dost mě pobavilo měření teploty na různých výškových úrovních okna - dole na parapetu je 12-15, nahoře na horní poličce vzepřené tyče 18-20. SV málo vytápěná ložnice. A to ještě nemrzne.


stř 21. říj 2009 22:38:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: odumření rostliny
Mám ještě trochu starost, protože jsem letos poprvé nastěhoval některé orchideje ne větší okno, ale je pod ním topení a teplý vzduch bude asi daleko rychlejš vysušovat.Někde jsem četl aby se květníky postavily na vrstvu keramzitu a ten udržovat vlhký.


čtv 22. říj 2009 18:11:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: odumření rostliny
Charles píše:
Mám ještě trochu starost, protože jsem letos poprvé nastěhoval některé orchideje ne větší okno, ale je pod ním topení a teplý vzduch bude asi daleko rychlejš vysušovat.Někde jsem četl aby se květníky postavily na vrstvu keramzitu a ten udržovat vlhký.


Charles, mám rostliny na parapetu, pod nimi jsou hranaté misky pod květináče, nasypaný keramzit a přes to nějaké mřížky (bezva jsou staré drátěné poličky z mrazáků nebo ledniček) misky jsou zalité vodou a rostliny stojí na mřížkách, takže jsou spodky květináčů nad hladinou vody. Navíc na radiátorech mám misky pod truhlíky také naplněné vodou. Snad to trochu vlhko udělá. Zkusím to zítra za světla vyfotit, teď tady nemůžu pobíhat s foťákem - je fotbal ! :mrgreen:


čtv 22. říj 2009 19:54:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: odumření rostliny
No tak to opravdu nejde opruzovat s bleskem kolem fotbalu :lol:
Mám doma nepřirozeně vysokou přirozenou vlhkost a i při plné topné sezóně to nesleze o moc pod 65%, takže hybridům to stačí a pod botaniku jsem taky dala podmisky s mokrým keramzitem, takže tam mají 72-76%


čtv 22. říj 2009 22:39:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 04. kvě 2009 21:50:11
Příspěvky: 54
Příspěvek Re: odumření rostliny
Zdravym vsetkych.Ja som mal tiez taky problem.Moja miltonia tiez chradla no nic nepomohlo.Raz som si listoval v jednej knizke a tam som uvidel hlinene kvetinace s dierami po bokoch.Tak som to vyskusal aj Ja a bolo po probleme.


Přílohy:
Miltonia.JPG
Miltonia.JPG [ 119.63 KiB | Zobrazeno 3287 krát ]
Crepnik.JPG
Crepnik.JPG [ 119.07 KiB | Zobrazeno 3259 krát ]
ned 22. lis 2009 21:04:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: