Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:51:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Houby v substrátu 
Autor Zpráva

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Houby v substrátu
Tak mam v coco chips tyto houby, co s tim?
Za kazdou radu dekuji...nejhorsi jsou ty male bile kulicky.


Přílohy:
houby1.jpg
houby1.jpg [ 140.71 KiB | Zobrazeno 9777 krát ]
houby2.jpg
houby2.jpg [ 97.71 KiB | Zobrazeno 9765 krát ]
houby3.jpg
houby3.jpg [ 139.9 KiB | Zobrazeno 9745 krát ]
úte 06. říj 2009 9:43:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Houby pomoc!!!
ja mam ty male bile kulicky v substratu u oncidia taky, ale myslim ze mu to nejak ani nevadi.pekne roste a prave ma nasazeno asi na 4 kvetni stvoly. nevim jiste jestli ta houba nejak orchideji vadi ale jak to pozoruji tak si spokojene s houbou roste.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 06. říj 2009 10:46:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Houby pomoc!!!
Houby se vyvíjí spíše v substrátech trvale vlhkých, málo přesychajících. Klidně kytku přesaďte pokud vám vadí. Jde o druhy saprofytní, žijící na mrtvém nebo rozkládajícím se materiálu, na živá pletiva nejdou. Spíš to ale ukazuje na nadměrnou vlhkost substrátu, která většině epifytů spíš škodí.


úte 06. říj 2009 10:51:44
Profil ICQ

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Houby pomoc!!!
Mě se taky občas objeví nějaká ta houba v květináči (bohužel to nejsou hřiby :) ), nechávám je být, taky si myslím že nemůžou uškodit.


úte 06. říj 2009 11:07:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Houby pomoc!!!
To jsou ty, co jsem si přinesla v Zygopetalu. odstranit se substrátem nešly, protože bych zničila prorostlé kořeny, tak ho nechávám dostatečně prosychat, nestěžuje si, kvete a roste.


úte 06. říj 2009 18:15:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 12. kvě 2011 13:51:08
Příspěvky: 6
Příspěvek Chlupatá plíseň na substrátu
Ahoj, ráda bych se zeptala na názor, nikde na internetu jsem to nenašla. Začal mi chlupatět substrát u orchidejí. Nejspíš to bude nějaká plíseň... Měla jsem zkušenosti s normální plísní (bílej povlak), tohle je jiný - jsou to jakoby pavučinky. Začalo se to objevovat po tom, co jsem koupila hnojivo (Kapka myslím, nebo podobně, na orchideje a kamélie) a ponořila jsem do roztoku nejdříve jednu orchidej (phal), 3 dny na to se to objevilo na substrátu, po čemž jsem kytku přesadila. Dnes ráno jsem to našla na další kytce úplně to samý, taky 3 dny po hnojení/namočení. Zkoumala jsem, jestli v tom nejsou breberky a viděla jsem malinkatý bežovoprůhledný něco, co pomalu ani nejde vidět. Taky slabším roztokem tohoto hnojiva kytky rosím a přijde mi, že po tom co rosení dopadne na substrát, tak to začíná být horší... nevíte co by to mohlo být? Díky předem Anna.


čtv 12. kvě 2011 16:36:28
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Chlupatá plíseň na substrátu
Už máš odpovědi v původním vláknu, ale podle mého hlavně moc mokro. Substrát musí před dalším zalitím vyschnout (tedy pokud nepěstuješ vysloveně nějaké vlhkomilky).


čtv 12. kvě 2011 17:01:34
Profil

Registrován: ned 23. říj 2011 10:36:46
Příspěvky: 7
Příspěvek Asi plíseň na kouskách substrátu(kůře)
Prosím vás, ještě jsem se s tím nikdy u mých orchidejí nesetkala, pěstuji teprve od jara Phalaenopsisy, a teď jak se ochladilo, tak se mi v květináčku na některých kouscích kůry dělají malinkaté tečky(ložiska)zelené a bílé plísně, přitom je zalévám jen 1xza 14dní a to tak, že je jen zvrchu proliji vodou a nechám okapat, zalévám až po úplném proschnutí, kdy jsou kořeny šedé a není na květináčku vidět žádné zarosení.Mám je umístěné na okně a v místnosti je 20st..Nemůže to být tím, že jde od skla okna chladno a v místnosti je jinak a tím pádem se udržuje vlhčí klima v květináčku?JInak fakt už nevím :? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Rostliny krásně květou,přirůstají kořínky, neuhnívají :) Děkuji všem za radu


sob 19. lis 2011 19:54:00
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Asi plíseň na kouskách substrátu(kůře)
Jo jo, dokonce i plodnice se mohou objevit. Některé houby jsou neškodné, některé naopak a některé jsou symbiotické. Ve Vašem případě by jste se musela obrátit na mykology, aby jste zjistila o kterou houbu se zde jedná.
Můžete se pokusit ji zlikvidovat běžnými fungicidy, ale pokud rostlinu nijak nenapadají, tak jen stačí, aby jste přesadila. Určitě půjde o dřevokazné druhy a tím pádem to může značit konec substrátu.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 19. lis 2011 20:02:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 23. říj 2011 10:36:46
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Asi plíseň na kouskách substrátu(kůře)
jsou teď čerstvě přesazené, kůru jsem propařila, jelikož byla v pytli po koupi vlhká. Pak jsem po přesazení 2dny nezalévala a teď po prvním zalití tam jsou malá ložiska bílých teček...jen někde..nechápu to, jak může v kůře být hned plíseň, když je propařená :x


sob 19. lis 2011 20:04:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: