Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:41:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 hniloba? jaký přípravek? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Citace:
Ono je to složité. Mám tu rozdělenou rostlinu Zygopetala a jedna je náchylná na hnědnutí listů (hnědé tečky) a druhá je bezproblémová. Stejný substrát, stejná zálivka, stejné umístění. Nedokážu si to vysvětlit a tak se snažím zjistit co pomůže. Ne kvůli Zygopetalu, ale jiným rostlinám, které mě zajímají víc Takže pokud se budu držet vaší rady a budu vyhazovat každou kytku, která se mi bude zdát náchylná, tak nebudu moct pěstovat nic, snad jenom trávník na zahradě. Myslím si, že většina těchto problému pochází z přelévání rostlin.
Mimochodem, nepoužívám žádná hnojiva, ani žádné fungicidy. Jen jsem letos poprvé v životě použil insekticid na smutnici.

Kdysi jako začátečník mám za sebou pokusy o zachraňování chcípáků darovaných i koupených, a věřte, ono zbavit se napadené kytky vyjde nakonec levněji, nežli si nechat roztahat po sbírce nějaké svinstvo. Proto nechápu, když máte dvě stejné rostliny a jednu z nich napadenou, proč ji nevyhodíte. Případně ji můžete dát na doražení někomu, kdo orchideje ještě nepěstuje. Připomínám, že na houbové, bakteriální a fyziologické choroby jsou náchylnější kytky s virózou.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 10. pro 2010 16:25:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Oni jsou dostatečně separe, tak mi to nevadí. Jedno už v koši bylo, ale právě v tom koši se docela probralo a teď vypadá lépe, jak mateční rostlina. Ono napadení není nijak velké, takže pro každý flíček nebudu vyhazovat kytku ne? Jde mi spíš o to, že když si pořídím druh o kterém nemohu vědět, že je náchylný a objeví se na něm houbové onemocnění, tak ho přeci hned nevyhodím, ale pokusím se ho vylepšením podmínek nebo nějakou tou chemií, vyléčit.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 10. pro 2010 16:42:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Mám pěknou sbírku botanických papučí. Když jsem koupil rostlinu napadenou hnilobou báze, většinou zašla, i když to někdy trvalo až 3 roky. Od té doby vím, že se vyplatí koupit raději dražší, větší a zdravou kytku, nakonec na tom ušetříte. Něco prostě v bytě nejde- vidím to zvláště na semenáčích. Některé rostou ve skleníku 3x rychleji, některé rostou stejně nebo i lépe v místnosti. Nedá se to určit podle rad v literatuře- rostou mi i některé špeky, které dělají problémy i botanickým zahradám. Kvalitní sbírku vytvoříte selekcí rostlin, kterým se ve Vašich podmínkách bude dařit, nikoli zachraňováním mrzáků chemickým arzenálem. Budete mít zdravější kytky i rodinu.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 10. pro 2010 17:42:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Je fakt, že u papučáků je hniloba nebo houbové onemocnění zkáza. U rostlin s pahlízami se to dá řešit zlepšením podmínek ne?
A mrzáky ani nekupuji. Zachraňuji jen rostliny, které jsem vlastní chybou do tohoto stavu dostal a jsou pro mě vzácné nebo zajímavé....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 10. pro 2010 18:00:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Ono je dost podstatný rozdíl pěstování v bytě a ve skleníku.
V bytě asi nikdo nebude chtít příliš chemie. Ani to není tolik nutné.
Ve skleníku, často také ve vitríně, se ůplně bez chemie těžko kdo obejde.
Záleží na mnoha faktorech. Ať už vlhkost, prodění vzduchu aj. Při nízkých stropech je náchylnost vždy vyšší. Prostě platí také poměr množství vzduchu a množství rostlin v prostoru.
Snad z toho ale nikomu nevyjde, že nejvyšší , ne li jediný správný cíl je pěstovat rostliny v bytě.


pát 10. pro 2010 19:31:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
chci se zeptat, pouzivate nekdo quadris? na co vse ho pouzivate, jake mate zkusenosti? je dobrej? diky.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 11. pro 2010 0:32:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Miro, Quadris je to stejné jak Ortiva. Používá se hlavně ve vinohradu. Je patrně výhradně preventivní. Také o něm budu uvažovat s použitím na orchideje.


sob 11. pro 2010 17:33:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 01. led 2002 11:53:41
Příspěvky: 22
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Chtěla bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s černou hnilobou u catleyí, moje rostliny trápí tato choroba jen přes zimu. Letos jsem se rozhodla je téměř nezalívat a udržovat v klidovém stavu bez růstu a přesto mi opět odešly dvě :( Ještě po novém roce vypadaly v pohodě a pak nastal klasický scénář, černání listů a jejich rychlý opad...vím, že vzniká spojením voda, vlhko a nedostatek čerstvého vzduchu...chtěla bych poprosit o radu jaký přípravek použít hlavně jako prevenci při zimování kytek ..děkuji

_________________
Jana http://miltja18.rajce.idnes.cz/


ned 05. úno 2012 17:27:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Zkušenost nemám ale ještě bych přidala chladno a málo sluníčka kde jsou umístěný rostliny? Já jsem měla dřív katleje na okně na jihu v zimě tak k 15°C nejnižší pokles(měla jsem teplejší druhy)Já bych je dala na jiné okno zřejmě se jim na okně kde jsou teď v podmínkách kde jsou –nelíbí. Řekla bych, že klidové období s nějakým hodně snížením zálivky také nemají mít .


ned 05. úno 2012 18:33:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 01. led 2002 11:53:41
Příspěvky: 22
Bydliště: Beroun
Příspěvek Re: hniloba? jaký přípravek?
Rostliny mám přes léto venku na čersvém povětří, v zimě v pokoji na severní staně, teplota kolem 16-18 st. Na jižní okno dávám, jen ty, co se chystají kvést..jinak to holt nejde, nevejdu se :lol: určitě ty zimní podmínky nejsou ideální, ale opravdu nemám jinou možnost....ještě jsem slyšela o možnosti preventivně postřikovat rostliny postřikem dezinfekce na ruce, která se používá třeba v nemocnicích...působí především proti plísním a houbám, ale zatim nemám odvahu to vyzkoušet :lol:

_________________
Jana http://miltja18.rajce.idnes.cz/


ned 05. úno 2012 23:09:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron