Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 4:30:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: ned 09. srp 2009 22:49:40
Příspěvky: 7
Příspěvek Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Dobry den, potreboval by som poradit, zacali mi hnednut listy na orchideii, mam ju len 3 tyzdene.
Polievam ju prevarenou vodou, normalne som ju zvrchu zalial
Aky je spravny sposob polievania tejto orchideii , ake velke moznostvo vody???, polievam ju kazdych 10dni,
A rad by som vedel preco zacali hnednut tie listy, ci sa da este nejak zachranit, alebo mi odhnije uplne.

Moze byt to hnednutie sposobeny priemym pobytom orchidei na slnku ??

Obrázek
Obrázek
Obrázek


ned 09. srp 2009 22:56:41
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Ahoj, já si myslím že je phalaenopsis popálený od sluníčka. Pro něj je teď ideální SV nebo Z okno. Voda z kohoutku není ideální, ale znám spoustu lidí kteří s ní zalévají a phaleňáky jim krásně prospívají. Jde hlavně o to, aby nebyla příliš tvrdá. Jak často zalévat - tak k tomu myslím dospěje každý časem sám - substrát musí prostě proschnout (kořeny mají světlou barvu) a voda se nesmí dostat do listového srdíčka. Já své první orchideje kdysi beznadějně ulila a "urosila", takže v tomto případě je lepší méně než víc. :) Přeji hodně pěstitelských úspěchů.


pon 10. srp 2009 8:46:02
Profil

Registrován: ned 09. srp 2009 22:49:40
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Ivana píše:
Ahoj, já si myslím že je phalaenopsis popálený od sluníčka. Pro něj je teď ideální SV nebo Z okno. Voda z kohoutku není ideální, ale znám spoustu lidí kteří s ní zalévají a phaleňáky jim krásně prospívají. Jde hlavně o to, aby nebyla příliš tvrdá. Jak často zalévat - tak k tomu myslím dospěje každý časem sám - substrát musí prostě proschnout (kořeny mají světlou barvu) a voda se nesmí dostat do listového srdíčka. Já své první orchideje kdysi beznadějně ulila a "urosila", takže v tomto případě je lepší méně než víc. :) Přeji hodně pěstitelských úspěchů.


Ahoj, myslis si ze su spalene listy ? Lebo na jednom fore mi pove :| :roll: dali ze je to hubove ochorenie :( Dal som ju do polotiena ,a necham ju presusit, je sanca ze sa orchidea spameta, treba tie hnede casti listov nejak orezat ? alebo ako postupovat ???


pon 10. srp 2009 9:29:40
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Nic s tím nedělej, dej do stínu a popálený list (aspoň to tak vypadá) seschne. Myslím , že ji máš popálenou i na jiném listě. Pokud bude rostlina mít dobré kořeny hravě to zvládne.


pon 10. srp 2009 11:27:04
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Pokud je list nějakým způsobem poškozený (oslabený), tak se samozřejmě můžou objevit i houbové choroby (tady to ale zatím nevypadá), jak píše virens - nenechávat na sluníčku a pokud jsou kořeny v pořádku brzy se ukážou nové listy. Tenhle bych zatím nechala, dokud je zelený, může ještě být kytce něco platný. Hodně zdaru a žádné chmury - takových popálenin už jsem viděla..bohužel i u svých orchidejí... :)


úte 11. srp 2009 14:31:48
Profil

Registrován: ned 09. srp 2009 22:49:40
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
Ivana píše:
Pokud je list nějakým způsobem poškozený (oslabený), tak se samozřejmě můžou objevit i houbové choroby (tady to ale zatím nevypadá), jak píše virens - nenechávat na sluníčku a pokud jsou kořeny v pořádku brzy se ukážou nové listy. Tenhle bych zatím nechala, dokud je zelený, může ještě být kytce něco platný. Hodně zdaru a žádné chmury - takových popálenin už jsem viděla..bohužel i u svých orchidejí... :)


dakujem, listy boli zvednute ale popravili sa a uz su pevne a svieze..


čtv 13. srp 2009 22:58:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Hnednutie listov na orchidei Phalaenopsis
ahoj,stejný flek jako na horní fotce se mi povedl také,list koukal zpod žaluzie a byl nalepený na sklo,teď jsem tomu phalu ucvakl květ aby měl víc energie na regeneraci a růst dalších listů.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


stř 19. srp 2009 19:00:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron