Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 16:44:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Prosím o pomoc 
Autor Zpráva

Registrován: sob 08. srp 2009 13:08:21
Příspěvky: 1
Příspěvek Prosím o pomoc
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak ošetřit napadené orchideje. Popravdě nevím čím, protože žádné broučky nebo vatičku na nich nevidím. Ale listy postupně hnědě zflekatí, pak upadnou. Ale je mně záhadou, že orchideje mají neustále pěkné kořeny, vypadají zdravě. Po čase orchidej z boku vyhodí nové listy, ale postup se, zdá se, začíná opakovat. Vůbec nevím čím je ošetřit. Mám totiž podezření, že to chytají navzájem od sebe nebo z hlíny na orchideje, do které jsem je přesadila. Kamarádka pracuje v květinářství a také mně nedokázala poradit. Děkuji


sob 08. srp 2009 13:12:41
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prosím o pomoc
Zrzulko,
na takto položený dotaz se velice špatně odpovídá. Chtělo by to fotku postižených listů a informace o tom, jakých druhů se to týká.
Hezký den
Pavel


sob 08. srp 2009 15:01:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 30. črc 2009 16:35:00
Příspěvky: 8
Bydliště: Brumov-Bylnice
Příspěvek Re: Prosím o pomoc
Mě se stalo něco podobného na Zygopetalu a Cambrii. Cambria to bouhužel nepřežila a to Zygopetalum se zatím drží. Taky se mi nepodařilo příjít na to, čím to je. Udělalo mi to až po nějakých dvou letech, přičemž jsem se o ně starala pořád stejně a ani jsem je nepřesazovala.


čtv 13. srp 2009 8:19:32
Profil

Registrován: pon 31. srp 2009 11:53:59
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Prosím o pomoc
Ahojte, mám menší problém. Kúpila som si orchiku, krásne mi kvitla, všetko bolo v poriadku, ale keď kvety odkvitli, stonka začala vysychať. V knižke som čítala, že ju mám asi v strede odstrihnúť aby mohla znova vykvitnúť, no vyschlo to až po spodok a ja neviem čo s tým mám spraviť. Či to úplne odstrihnúť alebo čo mám s tým robiť???Spodný list mi úplne ožltol a bojím sa aby sa to nestalo aj tým ďalším. Prosím poraďte mi.


pon 31. srp 2009 11:57:31
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Prosím o pomoc
Mitrifromea,
nejdříve je třeba zjistit o jaký rod se jedná. Odstřihování pouhé části květních stonků (obyčeně za třetím kolínkem - počítáno od báze) má smysl pouze u rodu Phalaenopsis.
Pokud stonek uschl celý, nezbývá, než jej celý odstřihnout.
Žloutnutí starých listů může znamenat běžnou obměnu (staré odumřou, nové narostou), ale také může signalizovat zhoršený stav kořenového systému.
Proto doporučuji zkontrolovat stav kořenů a v případě potřeby přesadit.
A hlavně NEPŘELÉVAT!
Hezký den
Pavel


pon 31. srp 2009 12:40:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: