Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:18:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Třásněnky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Třásněnky
Kopírováno z FB:Vertimec 1,8 SC na třásněnky nefunguje, na třásněnky byl starý Vertimec 1,8 EC, ale ten už se nevyrábí. Holky v ibiškové skupině několikrát nový Vertimec 1,8 SC na třásněnky zkoušely - třásněnky po postřiku vesele běhaly dál. Takže škoda času a práce... Já na třásněnky použila Karate se zeon technologií (měla jsem je na ibiskach) a zabral. Jen teda mě to Karate při aplikaci smrdí.
Co dodat? Pravděpodobně další úspěch Zelených v EU v podpoře škůdců a globálního oteplování.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 20. říj 2021 12:40:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Třásněnky
Nový vertimec zdá se nezabírá tak dobře ani na svilušky. Co používám ten nový, mám problém s roztoči i třásněnkami. Taky mě to štve. Jak říká jeden známý, časem zbydou jen drahé a neúčinné vodičky.
Docela dobře zabírá spintor.


stř 20. říj 2021 19:28:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Třásněnky
Podle webu Agromanual: Minoritní použití (Podle novely zákona SRS 199/2012 sb. je přípravek určen pouze pro profesionální uživatele, k nákupu nutné předložit (zaslat) číslo Osvědčení o odborné způsobilosti !!!):
Zatím je přes jeho nedostatek na trhu i výše citované ještě k sehnání na netu. Patrně nebude působit na červce (?), není systémový.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 21. říj 2021 11:08:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Třásněnky
Bohužel u nás se těch přípravků moc nevidí a to nejen na škůdce ale i fungicidy. U sousedů se toho dá sehnat hodně a to i přípravky, které se u nás už neprodávají. Tyto přípravky vesměs řeší nejen třásněnku ale i molici a svilušku. Jsou to: Vaztak, Vertimec 018 EC nebo Neemazal TS. Lze vše sehnat tady. https://www.levnepostriky.cz/?gclid=EAI ... gLhffD_BwE. Platba v Kč a zboží má člověk obratem.


pát 22. říj 2021 20:29:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Třásněnky
Neviem, či to niekomu bude "dostatočné" (není to žiaden systémový prípravok), ale hlavnou zložkou je izopropyl alkohol. Ten spolu s hydroxidom je základom dezinfekcii na ruky proti Covidu. Z toho usudzujem, že by mohol účinkovať aj na škodcov.
Našiel som totiž video, kde pán pridáva ešte ďalšie zložky a myslím si, že hoci není systémový, dal by sa to aplikovať vždy pri výskyte škodcov ...
https://www.youtube.com/watch?v=ej-NJjEJJ6U

Aplikoval som izopropyl s hydroxidom na pleseň na rašel. substráte, kde miesto oleja som použil výluh z klinčeka, škorice a prasličky a zatiaľ všetko OK.


ned 24. říj 2021 8:40:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Třásněnky
cheron píše:
Neviem, či to niekomu bude "dostatočné" (není to žiaden systémový prípravok), ale hlavnou zložkou je izopropyl alkohol. Ten spolu s hydroxidom je základom dezinfekcii na ruky proti Covidu. Z toho usudzujem, že by mohol účinkovať aj na škodcov.
Našiel som totiž video, kde pán pridáva ešte ďalšie zložky a myslím si, že hoci není systémový, dal by sa to aplikovať vždy pri výskyte škodcov ...
https://www.youtube.com/watch?v=ej-NJjEJJ6U

Aplikoval som izopropyl s hydroxidom na pleseň na rašel. substráte, kde miesto oleja som použil výluh z klinčeka, škorice a prasličky a zatiaľ všetko OK.


Nevím, k čemu to patří (hlavní složkou čeho?). Jinak izopropylalkohol 70% (na tvrdší listy i 100) je lepší na otírání červců než líh. A postřik s přísadou vody a oleje je také na ně účinný. Ale to patří jinam, třásněnky uletí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 25. říj 2021 16:05:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Třásněnky
Paphio: hlavná zložka prípravku vo videu.


čtv 28. říj 2021 9:08:34
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Třásněnky
Paphio píše:
Kopírováno z FB:Vertimec 1,8 SC na třásněnky nefunguje, na třásněnky byl starý Vertimec 1,8 EC, ale ten už se nevyrábí. Holky v ibiškové skupině několikrát nový Vertimec 1,8 SC na třásněnky zkoušely - třásněnky po postřiku vesele běhaly dál. Takže škoda času a práce... Já na třásněnky použila Karate se zeon technologií (měla jsem je na ibiskach) a zabral. Jen teda mě to Karate při aplikaci smrdí.
Co dodat? Pravděpodobně další úspěch Zelených v EU v podpoře škůdců a globálního oteplování.

Taky kopírováno z FB: krásný den všem...
...nedávno jsme tady řešili rozdíl mezi VERTIMEC EC a SC. Údajně SC nefunguje na třásněnku. Mám tady vyjádření distributora:
Rozdíl je ve formulaci přípravku EC emulgovatelný koncentrát, SC suspenzní koncentrát, obsah účinné látky je stejný v obou přípravcích. Na třásněnku fungují i SC. Do aplikačního roztoku můžete přidat i smáčedlo, např. Silwet Star nebo Jar. Můžete opakovat po 7-10 dnech.
Já dodávám: Čert aby se v tom vyznal. Má fungovat a nefunguje?


pát 29. říj 2021 19:13:17
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Třásněnky
Proto jsem sem dal ten odkaz. Na Slovensku je vše jinak. Sežene se tam i kuprikol, který se u nás neprodává od roku 2017 a přitom je defakto jediný na skvrnitost jahod a i agromanuál na tuto chorobu uvádí, že za něj není rovnocenná náhrada a tam ho běžně mají. Je tam spousta právě zajímavých neznámých fungicidů, které jsou perfektní a zcela nové a koncentrace malé. Jo a ten EC tam mají.


sob 30. říj 2021 0:01:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Třásněnky
Zdenka píše:
Paphio píše:
Kopírováno z FB:Vertimec 1,8 SC na třásněnky nefunguje, na třásněnky byl starý Vertimec 1,8 EC, ale ten už se nevyrábí. Holky v ibiškové skupině několikrát nový Vertimec 1,8 SC na třásněnky zkoušely - třásněnky po postřiku vesele běhaly dál. Takže škoda času a práce... Já na třásněnky použila Karate se zeon technologií (měla jsem je na ibiskach) a zabral. Jen teda mě to Karate při aplikaci smrdí.
Co dodat? Pravděpodobně další úspěch Zelených v EU v podpoře škůdců a globálního oteplování.

Taky kopírováno z FB: krásný den všem...
...nedávno jsme tady řešili rozdíl mezi VERTIMEC EC a SC. Údajně SC nefunguje na třásněnku. Mám tady vyjádření distributora:
Rozdíl je ve formulaci přípravku EC emulgovatelný koncentrát, SC suspenzní koncentrát, obsah účinné látky je stejný v obou přípravcích. Na třásněnku fungují i SC. Do aplikačního roztoku můžete přidat i smáčedlo, např. Silwet Star nebo Jar. Můžete opakovat po 7-10 dnech.
Já dodávám: Čert aby se v tom vyznal. Má fungovat a nefunguje?

....Do aplikačního roztoku můžete přidat i smáčedlo, např. Silwet Star.... No, výrobce asi neví, že Silwet Star už je taky zakázaný.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 30. říj 2021 7:38:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron