Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:12:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Oranžový povlak na Vandě 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Oranžový povlak na Vandě
Byl tu zmíněn Nissuron.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 08. bře 2021 11:32:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Oranžový povlak na Vandě
martinmartin píše:
Míra píše:
Hodně hrubou borovou kůru 3 díly, 2 díly dřevěnného uhlí a jeden díl vláknité rašeliny. Jinak je mám v chladném skleníku přes zimu a zálivka tak jednou za 14 dní ale jen cvrknout. Od března zálivka podle vlhkosti substrátu ale začínám hnojit 1x za 14 dní.


Děkuji. Chladný skleník znamená cca kolik teplotu? Já do substrátu pro vandy nedávám vláknitou rašelinu, ale mohu vyzkoušet. Nevyplaví se vám zálivkou z květináče časem?

Tak tady máte vyfocenou hrubost kůry. Používám klasickou borovou ale ze souší nebo z pařezů, kde již není lýko. Tady je použita kůra z jedle douglasky, kterou jsem předloni kácel jako souš. Použil jsem ji poprvé ale vypadá to dobře. Je to ta na třetím obrázku zcela na levo a byla předloni přesazena ve velikosti 20cm a nyní má 50cm. Ta kvetoucí V. tricolor jak vidíte valí hned dva květné stvoly a celkový záběr kde je nejvyšší V. coerulea stará 5 let a z dvaceti cm má 120cm.


Přílohy:
P1120994.jpg
P1120994.jpg [ 150.51 KiB | Zobrazeno 1581 krát ]
P1120997.jpg
P1120997.jpg [ 145.67 KiB | Zobrazeno 1581 krát ]
P1120998.jpg
P1120998.jpg [ 194.32 KiB | Zobrazeno 1581 krát ]
pon 08. bře 2021 12:08:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Oranžový povlak na Vandě
Míra píše:
martinmartin píše:
Míra píše:
Hodně hrubou borovou kůru 3 díly, 2 díly dřevěnného uhlí a jeden díl vláknité rašeliny. Jinak je mám v chladném skleníku přes zimu a zálivka tak jednou za 14 dní ale jen cvrknout. Od března zálivka podle vlhkosti substrátu ale začínám hnojit 1x za 14 dní.


Děkuji. Chladný skleník znamená cca kolik teplotu? Já do substrátu pro vandy nedávám vláknitou rašelinu, ale mohu vyzkoušet. Nevyplaví se vám zálivkou z květináče časem?

Tak tady máte vyfocenou hrubost kůry. Používám klasickou borovou ale ze souší nebo z pařezů, kde již není lýko. Tady je použita kůra z jedle douglasky, kterou jsem předloni kácel jako souš. Použil jsem ji poprvé ale vypadá to dobře. Je to ta na třetím obrázku zcela na levo a byla předloni přesazena ve velikosti 20cm a nyní má 50cm. Ta kvetoucí V. tricolor jak vidíte valí hned dva květné stvoly a celkový záběr kde je nejvyšší V. coerulea stará 5 let a z dvaceti cm má 120cm.



Vidím, že používáte klasické neprůhledné kontejnery na rostliny. Vyzkouším na jaře přesadit nějakou vzrostlou s dlouhými kořeny a uvidím jak budou prosperovat. Děkuji za foto, tuhle velikost kůry mám, tak snad nebude problém.


pon 08. bře 2021 17:24:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: