Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 17:47:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 červci 
Autor Zpráva

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: červci
Paphio-děkuji za tip na lesk na listy. Přinesla jsem si ty červce, co vypadají jako plíseň, domů s adenii.
Substral Careo, Nurelle - nic
Lesk na listy od Perfect Plant vypadá že zabral, snad to kytky přežijí, postříkala jsem je hned jak jste o lesku psal
a zatím OK
Kdysi mi Marjanka od Luda také říkala, že Ludo používá lesk na listy - koukala jsem na ni, a myslela, že mluvíme každá o něčem jiném...


čtv 01. říj 2020 20:26:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: červci
janav píše:
Paphio-děkuji za tip na lesk na listy. Přinesla jsem si ty červce, co vypadají jako plíseň, domů s adenii.
Substral Careo, Nurelle - nic
Lesk na listy od Perfect Plant vypadá že zabral, snad to kytky přežijí, postříkala jsem je hned jak jste o lesku psal
a zatím OK
Kdysi mi Marjanka od Luda také říkala, že Ludo používá lesk na listy - koukala jsem na ni, a myslela, že mluvíme každá o něčem jiném...

No psal jsem hlavně o lesku, protože někteří zkušení pěstitelé se na mě dívali s údivem až skrývaným posměchem, ač je to nejúčinnější a bez vzniku rezistence. Ale úplně bez insekticidu se toho zbavíte jen těžko. Jde o to najít ten, na který si ještě nezvykly. Možná ten nový na obr. nebo ten na kočky. Ono když je těch potvor o jeden nebo dva řády míň, tak je i pravděpodobnost vykultivování rezistentní rasy menší.A chce to aspoň dva různé jedy střídat.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 03. říj 2020 21:06:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. črc 2012 12:51:33
Příspěvky: 248
Příspěvek Re: červci
chodím to prohlížet a Sanium pro jistotu pořídím - když tak se hodí jindy
Nurelle mám už jen zbyteček, to fungovalo i na ty larvy, co vyžírají poupata kosatců atd.
jenže už se nesežene - a navíc se s ním musí ven, dost to smrdí


pon 05. říj 2020 21:39:45
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: červci
Vysvětlil by mně někdo prosím proč jsou stahovány z prodeje přípravky jako Nurelle D, Vertimec atd? Nějak tomu přestávám rozumět. S čím mám potom bojovat proti puklicím, trásněnkám a jiným škůdcům? Stejně to dopadne tak, že si tyhle výrobky objednám odněkud z Litvy akorát s tim budu mít více práce.


úte 06. říj 2020 15:07:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: červci
EU/Zelení.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 07. říj 2020 7:07:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: červci
martinmartin píše:
Vysvětlil by mně někdo prosím proč jsou stahovány z prodeje přípravky jako Nurelle D, Vertimec atd? Nějak tomu přestávám rozumět. S čím mám potom bojovat proti puklicím, trásněnkám a jiným škůdcům? Stejně to dopadne tak, že si tyhle výrobky objednám odněkud z Litvy akorát s tim budu mít více práce.

Protože světu vládnou tupci ovlivnění hlupáky z řad zelených, kteří jsou mnohdy vyštudovaní, leč bez mozku schopného normálního myšlení. Ono se to netýká jen škůdců ale i chorob. Maličko těm tupcům nedochází, že rozšiřují do přírody nebezpečné patogeny mnohdy už dost rezistentní což se týká i škůdců. Normální člověk může koupit stále stejné přípravky, případně obsahující stejnou účinnou látku ale pod jiným názvem, takže už prostě nezabírá. Profi firmy mají postřiky jiné a prozatím účinné ale přísně hlídané a ani soukromník se k nim nedostane. Takže se šíří vše v obrovském množství a to i díky ekoodpadům, které se kompostují a pak je kupujete jako substráty. Ty patogeny se ale nezničí ale stále se rozšiřují. Dříve se vše pálilo jako třebas napadené švestky šárkou nebo ořechové listí napadené černou hnilobou, což se dnes pomalu nesmí a tak s tím hurá do ekopopelnice a do kompostu. Za komančů se půdy propařovaly parou což dnes nikdo nedělá kvůli nákladům. Proto také v koupeném substrátu vesele vybují plevel, což by se dříve nestalo. Ano, dojde to tak daleko, že se časem naprosto nic nevypěstuje, bude se vše pěstovat je hydroponicky ve speciálních hangárech, což se již děje a budeme odkázáni na chemické potraviny, které budou z nás dřít finance. Již to je vidět na Moravě a ve Španělsku, kde u moře jsou desetitisíce hektarů těchto pěstíren, a kde se každoročně spotřebuje několik desítek tisíc tun jedovatých postřikových látek což kupodivu zeleným nevadí. Španělé říkají, že by tuto zeleninu do huby nevzali. Tož asi tak.

Jo a ještě něco. Zakoupil jsem ten přípravek co tady Paphio zveřejnil a tak jsem zvědavý jaký bude účinek. Prozatím není na co jej použít ale během zimy se určitě nějaká ta potvora ukáže a může se zasáhnout ihned na dané rostlině aniž bych obtížně stříkal celý skleník.


stř 07. říj 2020 12:10:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: červci
Míra píše:
martinmartin píše:
Vysvětlil by mně někdo prosím proč jsou stahovány z prodeje přípravky jako Nurelle D, Vertimec atd? Nějak tomu přestávám rozumět. S čím mám potom bojovat proti puklicím, trásněnkám a jiným škůdcům? Stejně to dopadne tak, že si tyhle výrobky objednám odněkud z Litvy akorát s tim budu mít více práce.

Protože světu vládnou tupci ovlivnění hlupáky z řad zelených, kteří jsou mnohdy vyštudovaní, leč bez mozku schopného normálního myšlení. Ono se to netýká jen škůdců ale i chorob. Maličko těm tupcům nedochází, že rozšiřují do přírody nebezpečné patogeny mnohdy už dost rezistentní což se týká i škůdců. Normální člověk může koupit stále stejné přípravky, případně obsahující stejnou účinnou látku ale pod jiným názvem, takže už prostě nezabírá. Profi firmy mají postřiky jiné a prozatím účinné ale přísně hlídané a ani soukromník se k nim nedostane. Takže se šíří vše v obrovském množství a to i díky ekoodpadům, které se kompostují a pak je kupujete jako substráty. Ty patogeny se ale nezničí ale stále se rozšiřují. Dříve se vše pálilo jako třebas napadené švestky šárkou nebo ořechové listí napadené černou hnilobou, což se dnes pomalu nesmí a tak s tím hurá do ekopopelnice a do kompostu. Za komančů se půdy propařovaly parou což dnes nikdo nedělá kvůli nákladům. Proto také v koupeném substrátu vesele vybují plevel, což by se dříve nestalo. Ano, dojde to tak daleko, že se časem naprosto nic nevypěstuje, bude se vše pěstovat je hydroponicky ve speciálních hangárech, což se již děje a budeme odkázáni na chemické potraviny, které budou z nás dřít finance. Již to je vidět na Moravě a ve Španělsku, kde u moře jsou desetitisíce hektarů těchto pěstíren, a kde se každoročně spotřebuje několik desítek tisíc tun jedovatých postřikových látek což kupodivu zeleným nevadí. Španělé říkají, že by tuto zeleninu do huby nevzali. Tož asi tak.
.

Skoda slov, možná by tyto příspěvky měl admin přeřadit do zvláštního vlákna Zelené nebezpečí. Jen stručně: například tzv. boj za klima se podobá chování řidiče kamionu, který zběsile jede na plný plyn a přitom brzdí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 07. říj 2020 13:27:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: červci
Admin to zatím nechá být, snad jen kdyby se náhodou diskuze na toto téma rozjela víc, tak by o přesunutí stálo za to uvažovat ;)
Hezký den
Pavel


stř 07. říj 2020 14:03:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: červci
No snad jen co se týče orchidejí. Na obou koncích Země se vypalují pralesy kvůli biopalivům (která zanechávají větší uhlíkovou stopu než fosilní). V Německu a snad i jinde se vesele metyluje palmový olej, protože to EU platí. (Odhad počtu rostlin P. lawrenceanum ve volné přírodě je podle Red List/IUCN 20 až 50 kusů. Tendence klesající.) Zelení proti tomu protestují, stejně jako proti plynovodu Nord-stream. Inu, bolševici se také statečně prali s problémy, které předtím sami zavinili.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 07. říj 2020 16:12:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: červci
A vypatlanost nezná mezí. Ekologické organizace MY TREES skupují půdu v Jižní Americe, kde se vykácí původní prales a vysazují tam eukalypty, protože rychle rostou proti čemuž tvrdě protestují tamní obyvatelé, protože pak je půda již nenávratně v pr...i. Každý si může zakoupit několik stromů, které se vysadí a pak část zisku z prodeje po pokácení dostane. Samozřejmě vše vzniklo v USA a platby v dolarech a za halasné ochrany přírody to samozřejmě nedělají pro zisk ale pro záchranu přírody a hlavně ve prospěch těch ubohých obyvatel. Nepřipomíná Vám to něco?


stř 07. říj 2020 18:29:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: