Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:28:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Confidor 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Confidor
Používáte někdo na postřik Confidor? Kaktusáři jím prolívají rostliny.....pokud ano tak v jakém poměru.....chtěla bych ho použít jako prevenci....Věra


pon 11. črc 2016 6:06:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Confidor
Věra: Confidor používám roky a mám odzkoušeno, že kořenovka ve sbírce od té doby nemá šanci! Prolévám 2x ročně. Doporučené dávkování u granulovaného přípravku je gram na 10l vody. Tekuté, pozdější formy neznám. Přešel jsem na přípravek Varant, který je prakticky totéž, protože confidor se již nevyrábí. Confidor funguje také na vlnatku, puklice a podobné savé škůdce a je šetrný k rostlinám.
Na svilušku a škůdce této skupiny na které se používají akaricidy je podle mne málo účinný. Je to paradox, neboť právě na svilušku chmelovou byl vyvinut.
Na svilušky používám postřiky přípravky Vertimec, Nisorun a floramite. Vertimec je nejlepší v tom, že zhubí okamžitě dospělce a rostlina není dále decimována. Přípravky typu Omite, Plictran jsem dávno zavrhl. Nepůsobí systémově a při vyšších teplotách popálí rostliny.


pon 11. črc 2016 7:00:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Confidor
zaruba píše:
Věra: Confidor používám roky a mám odzkoušeno, že kořenovka ve sbírce od té doby nemá šanci! Prolévám 2x ročně. Doporučené dávkování u granulovaného přípravku je gram na 10l vody. Tekuté, pozdější formy neznám. Přešel jsem na přípravek Varant, který je prakticky totéž, protože confidor se již nevyrábí. Confidor funguje také na vlnatku, puklice a podobné savé škůdce a je šetrný k rostlinám.
Na svilušku a škůdce této skupiny na které se používají akaricidy je podle mne málo účinný. Je to paradox, neboť právě na svilušku chmelovou byl vyvinut.
Na svilušky používám postřiky přípravky Vertimec, Nisorun a floramite. Vertimec je nejlepší v tom, že zhubí okamžitě dospělce a rostlina není dále decimována. Přípravky typu Omite, Plictran jsem dávno zavrhl. Nepůsobí systémově a při vyšších teplotách popálí rostliny.

Moc děkuji za rychlou informaci. Takže použít prolitím cca v září? Jinak Confidoor nabízí jedna firma za 30Kč myslím 1g...kdybys měl zájem napíši ti adresu...Věra


pon 11. črc 2016 8:12:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Confidor
musel jsem trochu oklikou název nebyl košer nebo je to ještě jinak ?
Warrant 700 WG


pon 11. črc 2016 15:45:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Confidor
samamalo píše:
musel jsem trochu oklikou název nebyl košer nebo je to ještě jinak ?
Warrant 700 WG

Je to tak,ale 3500kc je dost


pon 11. črc 2016 15:56:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Confidor
samamalo: díky za zpřesnění- to je přesně ono.
Věra: Já mám půl kila toho Warrantu a ještě zbytek Confidoru- takže jsem dobře zásobený. Mohu se zeptat proč tím chceš prolévat orchideje? U orchidejí mi stačí postřiky. Připadá mi, že kořenovka se snad u orchidejí ani nevyskytuje.


pon 11. črc 2016 16:04:11
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Confidor
Věra píše:
samamalo píše:
musel jsem trochu oklikou název nebyl košer nebo je to ještě jinak ?
Warrant 700 WG

Je to tak,ale 3500kc je dost

Je to skoro za babku protože ředění je zhruba stejné jako u Confidoru a je toho půl kila. Když to rozvážíš tak 30x500 je 15000,-kč. Vypadá to stejně jako Confidor i účinná látka je stejná. To by byl kšeft :lol: :lol: :lol:


pon 11. črc 2016 16:10:36
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Confidor
Zaruba: Mám osvědčenou u Confidoru koncentraci gram na deset litrů v případě prolévání obsahu kořenáče. Prý to takto dělají kaktusáři, z mojí hlavy to není.
Věra: na prevenci bych se vykašlal.


pon 11. črc 2016 17:24:39
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Confidor
Karlos píše:
Zaruba: Mám osvědčenou u Confidoru koncentraci gram na deset litrů v případě prolévání obsahu kořenáče. Prý to takto dělají kaktusáři, z mojí hlavy to není.
Věra: na prevenci bych se vykašlal.

Právě mi to říkal kaktusar , občas zabojuji se sviluskou, ale jinak nic moc.Jeste se snažím manželovi vysvětlit, že destovky by měla být v sudu přikrytá, potom jsou v ní larvy komárů a myslím že to škodí ale vyvrátit to taky nemůžu


pon 11. črc 2016 19:54:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Confidor
Věra píše:
Karlos píše:
Zaruba: Mám osvědčenou u Confidoru koncentraci gram na deset litrů v případě prolévání obsahu kořenáče. Prý to takto dělají kaktusáři, z mojí hlavy to není.
Věra: na prevenci bych se vykašlal.

Právě mi to říkal kaktusar , občas zabojuji se sviluskou, ale jinak nic moc.Jeste se snažím manželovi vysvětlit, že destovky by měla být v sudu přikrytá, potom jsou v ní larvy komárů a myslím že to škodí ale vyvrátit to taky nemůžu

Já je tam mám taky, ale při zálivce se rozmixujou čerpadlem. Jestli to škodí jsem nikdy neřešil :P


úte 12. črc 2016 6:18:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: