Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 17:33:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Identifikace škůdce/roztoče 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Ten olej neznám - to je speciálně pro rostliny?

Zdenka píše:
Nějaký akaricid, záleží na tom, co všechno v tom orchidáriu je. Já mám na roztoče docela dobrou zkušenost s Neem olejem, ten jim zničí rozmnožovací schopnost. Ale je to olej, a trošku to i smrdí. Ale dá se to a je to ekologické. A kupodivu to tolik nezalepuje, jako jiné olejové přípravky. Jinak asi Nissorun, Vertimec nebo něco takového. Tedy pokud tam nejsou ještě jiní živočichové, kteří by tam byli žádoucí.


stř 06. led 2016 19:38:49
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Teta: Není. Je to indický strom nimba. Používá se v léčení, kosmetice i jako ošetření rostlin. Dělá se z toho emulze ve vodě se smáčedlem. Účinky jsou baktericidní, částečně i fungicidní a taky proti hmyzu. Najdeš o tom na netu hodně informací. Cítit je tak trochu po česneku, ale není to nijak hrozné a hlavně není to nijak vytrvalé. Nelepí to až tak moc, jako jiné olejové přípravky, mám to na ty sviluše vyzkoušené, protože s nimi hodně bojuji. A hlavně je to neškodné pro lidi i zvířata. A mimochodem, když se mi něco podebere, máznu se taky :-D


stř 06. led 2016 20:22:29
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Když to likviduje kytky takovou rychlostí, je potřeba pobít škůdce rychle, takže Vertimec a kdysi mě zabral i Talstar. Další postřik Nissorunem, ten roztoče nezabíjí, ale sterilizuje a ničí i vajíčka. Omite ne, může poškodit orchideje, spec. Paphia. S Floramite nemám zkusenosti.
,


čtv 07. led 2016 18:02:40
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Mácha: nemyslím si že se jedná o fytopatologického roztoče. Soudě podle kolonií na mrtvém dřevě, jde o druh který se živí tlejícím a rozkládajícím se materiálem, z velké rodiny saprofágního půdního edafonu. Svilušky se drží výhradně na rostlinách a pouze sají. Zatím jste neposkytnul jedinou fotku, skutečně zasažené, poškozené kytky.
Problém vitrín a orchidáriíí je právě ten, že se v nich drží příliš vysoká vlhkost a tím pádem tyto druhy mají zelenu. Krom toho většina orchidejí v nich trpí vysokou vlhkostí. Vám stačí 50 - 70%


čtv 07. led 2016 18:18:33
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Jestli je to to, co jsem našla, tak tady je k tomu víc informací https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search


čtv 07. led 2016 20:16:25
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Zdeni díky! To jsem nevěděla. Zkusím tedy použít. Mám problémy s červci - nechci teď kvůli kočkám stříkat jed. Tak to mydlím kartáčkem na zuby, lihem, prostě spíše mechanicky musím likvidovat. Je to boj. Snad to vydržíme do doby, až se oteplí a budu je moci případně totálně zlikvidovat na terase.
Ještě - jak to dávkuješ?


Zdenka píše:
Teta: Není. Je to indický strom nimba. Používá se v léčení, kosmetice i jako ošetření rostlin. Dělá se z toho emulze ve vodě se smáčedlem. Účinky jsou baktericidní, částečně i fungicidní a taky proti hmyzu. Najdeš o tom na netu hodně informací. Cítit je tak trochu po česneku, ale není to nijak hrozné a hlavně není to nijak vytrvalé. Nelepí to až tak moc, jako jiné olejové přípravky, mám to na ty sviluše vyzkoušené, protože s nimi hodně bojuji. A hlavně je to neškodné pro lidi i zvířata. A mimochodem, když se mi něco podebere, máznu se taky :-D


čtv 07. led 2016 20:29:52
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Míchám to podle návodu z těchto stránek. Jako smáčedlo použiju tekuté mýdlo nebo jar, insekticidní mýdlo nemám. http://www.discoverneem.com/neem-insect-spray.html


čtv 07. led 2016 20:35:46
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Díky moc! Zítra zkusím olej někde sehnat.

Zdenka píše:
Míchám to podle návodu z těchto stránek. Jako smáčedlo použiju tekuté mýdlo nebo jar, insekticidní mýdlo nemám. http://www.discoverneem.com/neem-insect-spray.html


čtv 07. led 2016 20:44:36
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1005
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Ťažko povedať, ale podľa prvej fotky súdim, že ste si do orchidária dotiahol celkom slušnú kopu materiálu z prírody - je tak ?
Zrejme ste ten materiál nedostatočne vyčistil a dezinfikoval. A pokiaľ aj áno, tieto roztoče sú takmer "nezničiteľné" :D Majú radi vlhko a živia sa väčšinou rozkládajúcim sa materiálom. Tiež som ich mal v mini teráriu, ale že by mi boli zlikvidovali rastliny (i keď nie orchideje) nemôžem povedať ! Prikladám fotku.
Ako už bolo spomenuté, vaša orchidej nepatrí do vlhkého terária - tzn. že jej ublížila skôr nadmerná vlhkosť, ako roztoče samotné.


Přílohy:
IMG_7843.jpg
IMG_7843.jpg [ 180.12 KiB | Zobrazeno 6488 krát ]
ned 17. led 2016 16:29:56
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Identifikace škůdce/roztoče
Manžel si přinesl zamechovanou kůru z lesa a potopil na několik dní do dešťovky, podle rady ochrideáře pana Koláře z Prahy. Nedávno koukám, po závěsku špacíruje šneček, asi 3 mm velký, přežil. Dosud jsme šnečky ve skleníku neměli.


ned 17. led 2016 17:26:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: