Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 19:04:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Malý černí broučci 
Autor Zpráva

Registrován: stř 21. říj 2015 15:57:28
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Malý černí broučci
lipo píše:

Děkuji.
To by mohlo být přesně ono.
Teď už jen najít jak se jich zbavit.


ned 25. říj 2015 19:59:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Malý černí broučci
No chvostoskoci se obvykle drží ve vlhku. Dospělci nebývají škodliví, škodí spíš larvy, pokud tedy vůbec, spíš se obvykle živí tlejícími částmi rostlin. Ale u tohoto druhu to nevím jistě. Ale rostlinu bych prolila Mospilanem, tak, jak už jsem psala. Mělo by to stačit.


ned 25. říj 2015 20:49:27
Profil

Registrován: stř 21. říj 2015 15:57:28
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Ano, mají rádi vlhkost. Stačilo namočit kůru a vsunout ji do květináče na stranu, kde se pohybují. Po chvíli ji pinzetou vytáhnout.
Vzorky tedy nasbírány. 1x - 1ks z odpoledních fotek, 2x - 1x kůra + asi 5 a více chvostíků různých velikostí. Pěkně si tam poskakují a honí se. :lol:
Tak snad přežijí transport poštou.
Ano, povětšinou píší, že rostlinám nijak zvlášť neškodí.


ned 25. říj 2015 21:28:24
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Lipo: pochvala!


pon 26. říj 2015 6:19:06
Profil ICQ

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Díky. Poznala jsem při bádání, co je krásných zvířátek mimo dosah našich očí a jaké fotky se dají dělat, jen to umět. A vědět, co člověk fotí taky není jen tak.
Latroj, s napětím čekám, co příjde.


pon 26. říj 2015 6:48:36
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Lipo: co já jsem zadával do googlu hesel, prošel různých fotek zástupců půdního edafonu a broučků, ale zrovna chvostoskok mi jako ten pravej nepřišel, jakkoliv toho s tykadly jsem taky ve fotkách zaznamenal. Fakt dobrá práce!
Latroj: není škoda je hned likvidovat? Kytce určitě nevadí. Tahle breberky nemusí být v substrátu věčně. Mnohdy se samy vytratí.


pon 26. říj 2015 10:47:44
Profil ICQ

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Byla to fuška, hodně pomohly ty poslední fotky, tam bylo vidět, že to není brouk ani ten pancířník a pak taky to, že to trochu poskočilo. No ale který druh, to byla náhoda. Ve fotkách colembolla byl Sminthurinus bimaculatus, černej s dvěma bílejma skvrnama, tak jsem zadala Sminthurinus a v Biolibu byl seznam druhů a byl tam S. quadromaculatus, ale bez fotky, tak jsem ho dala do vyhledávače a povedlo se. Já mám toto hledání dost naučený od planých kytek.
Odborníci by určitě hledali další určující znaky, třeba chlupy na holeni zadní nohy :mrgreen:
Tak ještě jednou díky za uznání, Eva


pon 26. říj 2015 12:16:14
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Latroj píše:
Ano, mají rádi vlhkost. Stačilo namočit kůru a vsunout ji do květináče na stranu, kde se pohybují. Po chvíli ji pinzetou vytáhnout.
Vzorky tedy nasbírány. 1x - 1ks z odpoledních fotek, 2x - 1x kůra + asi 5 a více chvostíků různých velikostí. Pěkně si tam poskakují a honí se. :lol:
Tak snad přežijí transport poštou.
Ano, povětšinou píší, že rostlinám nijak zvlášť neškodí.

Kostrbatý překlad, čím se chvostoskoci živí
Collembola jsou polyfágní, obecně; některé druhy jsou saprofágní (rozklad rostliny), coprophagous (výkalů), mrchožravých (mrtvol), mycetophagous (houby), bacteriophagous (půdní mikroorganismy) (Thibaud, 1970: 103), nebo pollinophagous (pyl). Některé z nich jsou dravý. V Sinella coeca a Sinella pouadensis, dospělí jíst jejich vlastní vejce, i když je dostatek dodávek potravin (Thibaud, 1970: 132).


úte 27. říj 2015 11:34:17
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Karlos píše:
Lipo: co já jsem zadával do googlu hesel, prošel různých fotek zástupců půdního edafonu a broučků, ale zrovna chvostoskok mi jako ten pravej nepřišel, jakkoliv toho s tykadly jsem taky ve fotkách zaznamenal. Fakt dobrá práce!
Latroj: není škoda je hned likvidovat? Kytce určitě nevadí. Tahle breberky nemusí být v substrátu věčně. Mnohdy se samy vytratí.

Naprosto vyčeprávající web o chvostoskocích, upozornil mě na něj fotograf hmyzu pan Krásenský www.collembola.org, kdyby jste neznal.


úte 27. říj 2015 11:51:54
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Malý černí broučci
Latroj díky, tři byli živí, až hodně, mají i na hlavě dvě bílé skvnky, přesně jako v odkazu http://bugguide.net/node/view/153743/bgimage, i ty průsvitné nožky. Bohužel nasvícení binokulární lupy dost pálí, takže se po chvilce upekli a pak už moc vidět nebylo. Taky manžel se bál invaze, tak jsem kvaltovala, asi by chtělo petriho misku s vodou a vyklepnout do toho. No pro příště.


úte 27. říj 2015 17:53:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: