Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:52:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Dendrobium - prosím o radu s péčí 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. kvě 2014 15:20:09
Příspěvky: 3
Příspěvek Dendrobium - prosím o radu s péčí
Dobrý den,
před cca 2 měsíci jsem pořídila toto Dendrobium v hobby marketu.Rostlinku jsem hned nepřesadila, až dnes jsem jí vyndala ze substrátu. Ve středu rostlinky byly kořeny prorostlé velkým vlhkým kusem substrátu. Bude stačit dát rostlinu do kvalitního substrátu a chvilku nezalévat? Děkuji

http://www.rajce.net/a9754613


sob 31. kvě 2014 0:28:02
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrobium - prosím o radu s péčí
Pro hybridy D. phalaenopsis platí, že jsou hodně teplomilné, světlomilné a nesnáší trvalé mokro u kořenů. Tomu Vašemu raší kořeny z nejmladší pahlízy a o ty je třeba se postarat tak, aby maximálně narostly a mohly dobře plnit svou funkci. Je potřeba sadit do hrubého substrátu bez vododržných příměsí a nenechat rostlinu stát ve vodě. Někteří australští pěstitelé prý je úspěšně pěstují zavěšené jen tak, bez substrátu, osvědčená je i bloková metoda, na kůře. V thajských pěstírnách sice mohou růst v coco-vláknech, ale ani to není optimum, navíc tam kořeny tak snadno nehnijí, jako na okně.
Tyto rostliny mají potenciál k tvorbě opravdu krásného a bohatého kořání, ale musí se jim k tomu dát šance, takže rychlé vyschnutí je podmínkou. Bohužel, v bytě se jim většinou nedaří tak jako ve sklenících.


sob 31. kvě 2014 12:42:07
Profil ICQ

Registrován: ned 29. dub 2012 19:43:31
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Dendrobium - prosím o radu s péčí
Dobry den.
Jdu prosit o radu. Koupila jsem si D. uncatum s velkou slávou jsem si rostlinku navázala a rosila pochází z azie a
je t.t. jenum že mi do tydne začala opadávat a moc zeleně nevypadá má sice malí přírustek ale nic moc . Prosím, jestli má někdo toto dendrobium, poradte co potřebuje.


sob 31. kvě 2014 17:09:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: