Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 8:30:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 svinutí listů 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek svinutí listů
Dobrý den,
zasílám několik fotek, na všech jsou rostliny z loňské "vánoční dodávky". Problém je v tom, že listy sice rostou nové, ale jsou zkroucené do trubičky. Po nějaké době se sice částečně otevřou, ale ne úplně.
Teplota 23, vlhkost cca 55, světlo-polostín až celý stín.

http://josef1josef.rajce.idnes.cz/forum.orch/#
Nevíte někdo proč to dělají?

Děkuji, Pepík.


čtv 10. říj 2013 17:52:02
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: svinutí listů
Hledala bych škůdce. Vidím to na sviluši nebo jiného roztoče


čtv 10. říj 2013 18:43:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek Re: svinutí listů
Také jsem si to myslel, ale mate mne to, že vyrostl velký nový list, bez jakékoliv skvrnky a už byl srolovaný. Jemně jsem ho musel "rozlepovat".
Ale po tom studeném dvoutýdenním mokrém tranzitu u Rollkeho je možné všechno. Zkusím stříknout Confidorem a uvidíme.
Zeptal bych se zítra v Praze na výstavě někoho z Ecuagenery, ale moje znalosti španělštiny a angličtiny jsou pro takovéto téma dosti omezené :-(

Díky za odpověď.


pát 11. říj 2013 19:33:22
Profil

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: svinutí listů
Ve ctvrtek tam behal nejakej strejc, co tvdil, ze je co, zprostredkovatel a zdalo se, ze o kytkach neco vii, mozna ze zna i rec a pomohl by, pokud tam dnes bude. Trochu se vtiral, ale ne moc. Omrknete to, mel na veste ceduli. Nedej Boze, aby to byl nekdo z fora. :o Hezky pokoukani, lipo


sob 12. říj 2013 5:45:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: svinutí listů
Třeba je problém jinde.Já mívám teplotu v zz nejvíc-30°C jsou ve stínu zavěšený asi ve středu zz Nejméně v zimě 13-14°C-pak malá zálivka to je jasný a stěhuju kytky na přímé zimní slunko. Stanhopeje mám celoročně v zz .Teplotně Stanhopeje snesou hodně(rozdíl teplot musí být) od té doby co je v zimě nepřelévám už neflekatí ani listy.Možná jen Stanhopea reichenbachiana ta nemá ráda slunko v létě vůbec-u mě hlubokej stín.Na větším osvitu blbne a potí se. Něco bych změnila ,když to nejde -listy zřejmě takto rostou déle?Přesadila bych a víc vykoumala zálivku -možná má málo kořenů.A jak vůbec vypadá celá kytka.No svého času jsem koupila 2 Stanhopeje od prodejce to byla mizérie jedna dodnes nevypadá moc zdravě.Někdy to nějaký ten rok trvá než se rozjedou.Určitě to půjde. ;)


sob 12. říj 2013 8:14:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek Re: svinutí listů
Ahojky,
když jsem se odpoledne vrátil z výstavy (hluboce zklamán), přejel jsem pohledem teploměry a vlhkoměry a trkla mně jedna věc. Když je v pořádku teplota a vlhkost, zbývá jedině světlo (vynechávám hnojení - nejsem jeho přítelem). Ve snaze dopřát těmhle rostlinám stín, umístil jsem je v hale a opravdu do hlubokého stínu. Asi jsem to přehnal, změřím zítra osvit, ale bude to určitě hodně málo.

Haki, máš nějakou možnost změřit to u Tebe? Není nutný expozimetr, nedávno jsem náhodně našel na netu prográmek, který umí převést hodnoty naměřené digitálním fotoaparátem (clona + čas) na luxy. Určitě ho najdeš, když ne, napiš, pošlu link.
Díky za námět.

Josef.


sob 12. říj 2013 17:59:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: svinutí listů
Není problém ale asi bychom měli mít v daný okamžik stejný podmínky focení?Nevím co s tím udělá ISO-budeme mít stejný 80?Můžu změřit zítra v poledne ,sluníčko budu mít za zády (když bude)možná každý foťák bude taky jiný-netuším .Jo pošli ten link kouknu.Vůbec nevím jestli se to dá takto porovnat.Ještě jsem koukala na tuhle tvoji fotku(posílám) -je focená teda doufám 6.3. v 16.12 z jižní strany jde docela dost slunka.Dala bych kytky na zimu do toho rohu.Mám to taky tak přes zimu vše je strčený v rohu kde jde nejvíc světla.


Přílohy:
Poznámka: foceno 6.3. v 16.12 asi?
P3063402.jpg
P3063402.jpg [ 191.44 KiB | Zobrazeno 5455 krát ]
sob 12. říj 2013 18:37:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek Re: svinutí listů
Po dvou hodinách hledání na webu jsem to vzdal, mám ten prográmek ale v pracovním NTB, takže zítra.
Mezi jedenáctou a dvanáctou změřím expozimetrem i foťákem obě místa a hodnoty pošlu.
J.


ned 13. říj 2013 7:49:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: svinutí listů
V HK tedy tma jak v pytlu Posílám 2 fota je to část zz kde jsou Stanhopeje v létě jde tam vycházející slunko v zimě jdou na opačnou stranu skoro k jihu .Teda nejsem si jistá co se z udajů vyčte.Foceno na automatiku.ISO samozřejmě lítá dnes 500-800.Podle toho jak se fotí bílá stěna nebo víc zelených listů.Tak posílám.Foto zz- foceno v 11.08hod,čas1/30s,clona2/8,ISO500.Foto zz1 foceno 11/07hod,čas1/60,clona2/8,ISO800.
Jen ještě Stanhopeje se mě nezdají na pěstování těžký jiný pěstitel si může počínat zase jinak ;)


Přílohy:
zz.jpg
zz.jpg [ 199.48 KiB | Zobrazeno 5394 krát ]
zz1.jpg
zz1.jpg [ 197.63 KiB | Zobrazeno 5394 krát ]
ned 13. říj 2013 11:27:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek Re: svinutí listů
Díky za zaslané, prostuduji večer nebo zítra. Teď jsem konečně dokončil to měření, focení a úpravu fotek. Dal jsem to na Rajče, až budeš mít chuť a čas, můžeš fotky editovat a porovnávat s měřenímhttp://josef1josef.rajce.idnes.cz/Haki/#.

Zatím díky a ahoj.

Pepík.


ned 13. říj 2013 13:52:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: